FESTA CHAMKORIA

stars
http://www.festachamkoria.com/?hm=1
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ FESTA CHAMKORIA - БОРОВЕЦ

Луксузниот хотел Феста Чамкорија се наоѓа во борова шума, на 1200 метри од жичарницата во познатиот ски - центар Боровец.

Капацитет и услуга:

Тој нуди врвен велнес центар вклучувајќи затворен базен, разни физикални терапии, масажи, фитнес центар и сауна. Безжичен интернет пристап е на располагање во целиот хотел. Вкусна домашна и интернационална кујна се служи во ресторанот, а на располагање е исто така и лоби бар и ноќен бар.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 2 421 0430
Контакт телефон: 0700 144 22
Контакт Факс: 359 2 489 7220

далечина од

Далечина од центарот
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Факс
Ресторан
Велнес центар
Рент-а-кар
Детско катче
Лифт
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Јавање коњи
Планинарење

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Греење
Клима Уред
LCD телевизор со сателитски канали
Када

локација

X Координати: 42.27933497736502
Y координати: 23.594885766506195

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар
Солариум
Ароматизирана сауна

FESTA CHAMKORIA 4* - BOROVETS


Дополнителни попусти
валидно за резервации направени после 01.11.2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
за пристигања во период 01.12.-20.12. и 08.01-15.02, 05.03-09.04

Попустите НЕ се комбинираат

Редовна Понуда | Зима 2019/20

FESTA CHAMKORIA4*HB
DBL ROOM -min 2; max 2+0 или 2 Возрасни01.12-20.1221.12-27.1228.12-01.0102.01-13.0114.01-25.0126.01-15.0216.02-04.0305.03-09.04
по лице во DBL HB24.2037.4072.6044.0038.5045.1036.3028.60
SGL ROOM /1 Лице/36.3056.10105.6062.7055.0064.9051.7042.90
DBL ROOM /2 Лица/48.4074.80145.2088.0077.0090.2072.6057.20
1 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)36.3056.10108.9066.0057.7567.6554.4542.90
JUNIOR SUITE -min 2; max 3+1 или 3 Возрасни01.12-20.1221.12-27.1228.12-01.0102.01-13.0114.01-25.0126.01-15.0216.02-04.0305.03-09.04
по лице во JUNIOR SUITE HB28.6042.9080.3049.5044.0050.6040.7034.10
Наем JUNIOR SUITE /2 Лица/57.2085.80160.6099.0088.00101.2081.4068.20
JUNIOR SUITE + EXTRA BED /3 Лица/78.65117.98220.83136.13121.00139.15111.9393.78
1 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)57.2085.80160.6099.0088.00101.2081.4068.20
1 Возрасен + 2 Дете (03-12,99)57.2085.80160.6099.0088.00101.2081.4068.20
2 Возрасни + 1 Дете (03-12,99)57.2085.80160.6099.0088.00101.2081.4068.20
2 Возрасни + 2 Дете (03-12,99)71.50107.25200.75123.75110.00126.50101.7585.25
3 Возрасни + 1 Дете (6-12,99)78.65117.98220.83136.13121.00139.15111.9393.78
SUITE 1-Bedroom -min 2; max 3+1 или 3 Возрасни01.12-20.1221.12-27.1228.12-01.0102.01-13.0114.01-25.0126.01-15.0216.02-04.0305.03-09.04
по лице во SUI 1-Bedroom HB33.0049.5094.6059.4051.7060.5048.4039.60
Наем SUI 1-Bedroom /2 Лица/66.0099.00189.20118.80103.40121.0096.8079.20
SUITE 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/90.75136.13260.15163.35142.18166.38133.10108.90
1 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)66.0099.00189.20118.80103.40121.0096.8079.20
1 Возрасен + 2 Дете (03-12,99)66.0099.00189.20118.80103.40121.0096.8079.20
2 Возрасни + 1 Дете (03-12,99)66.0099.00189.20118.80103.40121.0096.8079.20
2 Возрасни + 2 Дете (03-12,99)82.50123.75236.50148.50129.25151.25121.0099.00
3 Возрасни + 1 Дете (6-12,99)90.75136.13260.15163.35142.18166.38133.10108.90
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера - 55.00 € за возрасен и 30.00 € за дете од  3 до 12,99 год.. бебе 00-02,99 - без услуга. 
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Божиќна вечера - 30.00 € за возрасен и 17.00 € за дете од  3 до 12,99 год.. бебе 00-02,99 - без услуга. 
Минимум ноки33533333

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk