FESTA CHAMKORIA

stars
http://www.festachamkoria.com/?hm=1
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ FESTA CHAMKORIA - БОРОВЕЦ

Луксузниот хотел Феста Чамкорија се наоѓа во борова шума, на 1200 метри од жичарницата во познатиот ски - центар Боровец.

Капацитет и услуга:

Тој нуди врвен велнес центар вклучувајќи затворен базен, разни физикални терапии, масажи, фитнес центар и сауна. Безжичен интернет пристап е на располагање во целиот хотел. Вкусна домашна и интернационална кујна се служи во ресторанот, а на располагање е исто така и лоби бар и ноќен бар.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 2 421 0430
Контакт телефон на рецепсија: +359 2 421 0430
Контакт телефон: 0700 144 22
Контакт телефон: 0700 144 22
Контакт Факс: 359 2 489 7220
Контакт Факс: 359 2 489 7220

далечина од

Далечина од центарот
Далечина од центарот
Жичара
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Базен за деца
Факс
Факс
Ресторан
Ресторан
Велнес центар
Велнес центар
Рент-а-кар
Рент-а-кар
Детско катче
Детско катче
Лифт
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Лоби бар
Ски гардeробер
Ски гардeробер
Собна услуга
Собна услуга
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Билијард
Скијање
Скијање
Јавање коњи
Јавање коњи
Планинарење
Планинарење

сите соби се опремени со

Телефон
Телефон
Мини Бар
Мини Бар
Греење
Греење
Клима Уред
Клима Уред
LCD телевизор со сателитски канали
LCD телевизор со сателитски канали
Када
Када

локација

X Координати: 42.27933497736502
X Координати: 42.27933497736502
Y координати: 23.594885766506195
Y координати: 23.594885766506195

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар
Солариум
Солариум
Ароматизирана сауна
Ароматизирана сауна

FESTA CHAMKORIA - BOROVETS


Редовна понуда - Лето 2019

Festa Chamkoria 
 Мак.сместување 10.04-15.06
01.09-30.11
16.06-31.08
Цените се дадени со појадок по лице на ден :
Dbl room / 2 pax/214.318.7
Single room12227.5
Junior Suite 2+2; 3+116.522
Suite 2+2; 3+119.826.4
Доплати: 
Вечера  - возрасен  6.007.00
Вечера  - Дете  4.004.00
ALL Light преку  BB - возрасен  13.0015.00
ALL Light преку  BB - Дете  7.008.00
Попусти:
дете до 1,99  бесплатнобесплатно
Дете од 2 до  12,99 на редовно легло во  DBL 50%50%
1-во дете од 2 до  12,99 на допол.легло во  JS или  Suite бесплатно бесплатно
2-ро дете од 2 до  12,99 на допол.легло во  JS или  Suite 50%50%
Возрасен на допол.легло во  JS или  Suite  70%70%
Минимум престој  22

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по лице на ноќ на BB и вклучуваат:

 • Користење на базнет, теретана;
 • Користење на интернет
 • Користење на сауна , парна бања , и паркинг
 • Хотелско осигурување

Откази и No Show:

 • До 7 дена пред датата на пристигнување бесплатно, после тоа 1 ноќ пенали
 • No show 2 ноќи пенали

Напомена:

*Цените се не валидни за Велигден и Мај

Понуда - Велигден и Мај

Festa Chamkoria 
 Мак.сместување 25.04-07.05
Цените се дадени по лице на ноќ на ALL Light:
Dbl room / 2 pax/231.9
Single room149.5
Junior Suite 2+2; 3+135.2
Suite 2+2; 3+138.5
Попусти :
Дете до  1,99 бесплатно 
Дете од  2 до  12,99 на редовно  легло во  DBL50%
1-во дете од  2 до 12,99 на дополнително  легло во  JS и Suiteбесплатно 
2-ро дете од  2 до 12,99 на  дополнително легло во  JS и Suite50%
Возрасен на дополнително легло во  JS и  Suite 70%
Минимум престој 3

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по лице на ноќ и вклучуваат:

 • Празничен Велигденски Ручек на 28.04 (buffet)
 • Празничен ручек за Ѓурговден 06.05 (buffet)
 • Детска анимација (вапцање на Велигденски јајца )
 • Користење на базент , теретана
 • Користење на интернет
 • Користење на сауна , парна бања , и паркинг
 • Хотелско осигурување

Откази и No Show:

 • 14-4 дена пред пристигнување 1 ноќ пенали
 • 3 дена пред пристигнување - 50% пенали
 • 2 дена или помалку пред пристигнување -100% пенали

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99 + години) - 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk