KAMELIA

stars
www.kamelia-hotel-pamporovo.com
Pamporovo, 4870
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

Комплексот Kamelia се наоѓа на надморска висина од 1650 метри, во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата. Бесплатниот кабловски интеррнет е обезбеден во цел објект.

Апартманите содржат модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена чајна кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон.

Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг.

Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 885044594
Контакт Email: kameliaski@gmail.com
Контакт телефон: +359 885 701 703

далечина од

Далечина од центарот: 2 km
Жичара: 250 m

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Хотелски паркинг
Лоби бар
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Сала за конференции

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Јавање коњи
Планинарење
Велосипедизам
Тениски терени

сите соби се опремени со

Кујна
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Бебешко креветче
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.652649
Y координати: 24.689255

Спа Услуги

Џакузи (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани

KAMELIA Complex 4* - Пампорово


Попуст за рани резервации:

10% попуст за резервации направени до 30.10 и 100% уплатено до 05.11.2018

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

KAMELIA Complex 4*RO/BB/HB
STUDIO-min 2; max 2;01.12-16.1217.12-26.1227.12-02.0103.01-06.0107.01-20.0121.01-04.0305.03-15.04
p.p. in STUDIO RO23.1036.3052.8036.3025.3031.9023.10
Rent STUDIO ROOM /2 Persons/46.2072.60105.6072.6050.6063.8046.20
APP 1-Bedroom-min 2; max 2+2 or  3 pax01.12-16.1217.12-26.1227.12-02.0103.01-06.0107.01-20.0121.01-04.0305.03-15.04
p.p. in  APP 1-Bedroom RO25.3038.5057.2038.5027.5035.2025.30
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/50.6077.00114.4077.0055.0070.4050.60
APP 1-Bedroom  + EXTRA BED /3 Persons/70.84107.80160.16107.8077.0098.5670.84
2 adults + 1 Chd (00-05.99)50.6077.00114.4077.0055.0070.4050.60
2 adults + 1 Chd (06 -11.99)60.7292.40137.2892.4066.0084.4860.72
2 adults + 2 Chd (00-05.99)50.6077.00114.4077.0055.0070.4050.60
2 adults + 1 Chd (06-11.99) +1 Chd (00-05.99)60.7292.40137.2892.4066.0084.4860.72
2 adults + 2 Chd (06 -11.99)70.84107.80160.16107.8077.0098.5670.84
APP 2-Bedroom-min 4; max 4+2 or  5 pax01.12-16.1217.12-26.1227.12-02.0103.01-06.0107.01-20.0121.01-04.0305.03-15.04
p.p. in  APP 2-Bedroom  RO20.9031.9049.5031.9023.1029.7020.90
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/83.60127.60198.00127.6092.40118.8083.60
APP 2-Bedroom /5 Persons/100.32153.12237.60153.12110.88142.56100.32
4 adults + 1 Chd (00-05.99)83.60127.60198.00127.6092.40118.8083.60
4 adults + 1 Chd (06 -11.99)91.96140.36217.80140.36101.64130.6891.96
4 adults + 2 Chd (00-05.99)83.60127.60198.00127.6092.40118.8083.60
4 adults + 1 Chd (06-11.99)+1 Chd ( 00-05.99)91.96140.36217.80140.36101.64130.6891.96
4 adults + 2 Chd (06 -11.99)100.32153.12237.60153.12110.88142.56100.32
APP 3-Bedroom-min 6; max 6+2 or  7 pax01.12-16.1217.12-26.1227.12-02.0103.01-06.0107.01-20.0121.01-04.0305.03-15.04
p.p. in  APP 3-Bedroom  RO18.7029.7046.2029.7019.8026.4018.70
Rent APP 3-Bedroom /6 Persons/112.20178.20277.20178.20118.80158.40112.20
APP 3-Bedroom +  EXTRA BED /7 Persons/127.16201.96314.16201.96134.64179.52127.16
6 adults + 1 Chd (00-05.99)112.20178.20277.20178.20118.80158.40112.20
6 adults + 1 Chd (06 -11.99)119.68190.08295.68190.08126.72168.96119.68
6 adults + 2 Chd (00-05.99)112.20178.20277.20178.20118.80158.40112.20
6 adults + 1 Chd (06-11.99)+1 Chd ( 00-05.99)119.68190.08295.68190.08126.72168.96119.68
6 adults + 2 Chd (06 -11.99)127.16201.96314.16201.96134.64179.52127.16
Доплата за ВВ преку RO за возр./дете (6-11.99)5.00/ 3.00
Доплата за НВ преку ВВ за возр./дете (6-11.99)10.00/ 5.00
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА):
Божиќна вечера- 45.00 € за возрасен и 30.00 € за деца од 6 до 11.99 години
Новогодишна вечера - 95.00 € за возрасен и 50.00 € за деца од 6 до 11.99 години
Новогодишна вечера in Bulgarian style Tavern /without programme/- 65.00 € за возрасен и 50.00 €за деца од 3 до 11.99 години
Минимум престој1151111
Санкции за отказ во ноќи за резервации со попуст за рани резервации1150%1111
Отказ5801/12/20188785
Санкции за отказ во ноќи1150%1111
NO show санкции во ноќи50%50%100%50%50%50%50%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99 + години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk