ICEBERG HOTEL - BOROVETS

stars
http://http//www.iceberg-borovec.com/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ICEBERG BOROVETS

Луксузниот хотел "Iceberg" се наоѓа во самото срце на ски ресортот Боровец. 
Хотелот е со импресивен дизајн и прекрасни панорамски погледи. Интернетот е бесплатен.
Хотелот се состои од врвни објекти и посветен персонал, кој ќе го направи вашиот престој повеќе од пријатен. 

Гостите може да се релаксираат во затворениот базен со топла вода или да уживаат во Спа третманите. 

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот: 150 m
Жичара: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Салон за убавина
Лифт
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Приватен паркинг
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Јавање коњи
Планинарење
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Клима Уред
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 42.26945538124614
Y координати: 23.604506850242615

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
СПА центар

ICEBERG 4* - BOROVETS


Попусти за рани резервации

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019 и платени 100% до 05.11.2019
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2019 и платени 100% до 05.12.2019

Дополнителни попусти /валидно за ALL markets/:

1 ноќ бесплатно за престој 7-13 ноки и 2 ноки бесплатно за престој преку 14 ноки
за пристигања во период 15.01-28.01.2020 и 05.03-31.03.2020

Попустите НЕ се комбинираат

Редовна Понуда | Зима 2019/20

ICEBERG 4*BB/HB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или 2 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во DBL BB29.7051.7035.2029.7035.2029.7026.95
DBL ROOM - SGL USE (max 1 adl+1 Дете 0-1,99 год..)59.40103.4070.4059.4070.4059.4053.90
DBL ROOM /2 Лица/59.40103.4070.4059.4070.4059.4053.90
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/83.16144.7698.5683.1698.5683.1675.46
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)59.40103.4070.4059.4070.4059.4053.90
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)74.25129.2588.0074.2588.0074.2567.38
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)74.25129.2588.0074.2588.0074.2567.38
DBL VIP ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во DBL VIP BB35.2061.6040.7035.2040.7035.2029.70
DBL VIP ROOM - SGL USE (max 1 adl+1 Дете 0-1,99 год..)70.40123.2081.4070.4081.4070.4059.40
DBL VIP ROOM /2 Лица/70.40123.2081.4070.4081.4070.4059.40
DBL VIP ROOM + EXTRA BED /3 Лица/98.56172.48113.9698.56113.9698.5683.16
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)70.40123.2081.4070.4081.4070.4059.40
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)88.00154.00101.7588.00101.7588.0074.25
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)88.00154.00101.7588.00101.7588.0074.25
TRIPL -min 3; max 2+2/3+1 или 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во TRIPL BB35.6459.8442.2435.6442.2435.6429.04
Наем TRIPL  /3 Лица/106.92179.52126.72106.92126.72106.9287.12
TRIPL + EXTRA BED /4 Лица/135.43227.39160.51135.43160.51135.43110.35
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)89.10149.60105.6089.10105.6089.1072.60
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)106.92179.52126.72106.92126.72106.9287.12
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)124.74209.44147.84124.74147.84124.74101.64
FAMILY ROOM -min 2; max 2+2/3+1 или 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во FAMILY ROOM BB39.6068.9346.9339.6046.9339.6028.60
Наем FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Лица/118.80206.80140.80118.80140.80118.8085.80
FAMILY ROOM + 2 EXTRA BEDS  /4 Лица/150.48261.95178.35150.48178.35150.48108.68
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)118.80206.80140.80118.80140.80118.8085.80
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)118.80206.80140.80118.80140.80118.8085.80
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)138.60241.27164.27138.60164.27138.60100.10
FAMILY VIP ROOM -min 3; max 2+2/3+1 или 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во FAMILY VIP ROOM BB46.9379.9350.6046.9350.6046.9333.73
Наем FAMILY VIP ROOM + EXTRA BED  /3 Лице/140.80239.80151.80140.80151.80140.80101.20
FAMILY VIP ROOM + 2 EXTRA BEDS  /4 Лице/140.80239.80151.80140.80151.80140.80101.20
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)140.80239.80151.80140.80151.80140.80101.20
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)140.80239.80151.80140.80151.80140.80101.20
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)140.80239.80151.80140.80151.80140.80101.20
DBL ROOM -min 2; max 2+1 или 2 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во DBL HB38.5060.5044.0038.5044.0038.5035.75
DBL ROOM - SGL USE (max 1 adl+1 Дете 0-1,99 год..)68.20112.2079.2068.2079.2068.2062.70
DBL ROOM /2 Лица/77.00121.0088.0077.0088.0077.0071.50
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/109.56171.16124.96109.56124.96109.56101.86
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)72.60116.6083.6072.6083.6072.6067.10
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)91.85146.85105.6091.85105.6091.8584.98
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)96.25151.25110.0096.25110.0096.2589.38
DBL VIP ROOM -min 2; max 2+1 или 3 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во DBL VIP HB44.0070.4049.5044.0049.5044.0038.50
DBL VIP ROOM - SGL USE (max 1 adl+1 Дете 0-1,99 год..)79.20132.0090.2079.2090.2079.2068.20
DBL VIP ROOM /2 Лица/88.00140.8099.0088.0099.0088.0077.00
DBL VIP ROOM + EXTRA BED /3 Лица/124.96198.88140.36124.96140.36124.96109.56
1 Возрасен + 1 Дете (02-11,99)83.60136.4094.6083.6094.6083.6072.60
1 Возрасен + 2 Дете (02-11,99)105.60171.60119.35105.60119.35105.6091.85
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)110.00176.00123.75110.00123.75110.0096.25
TRIPL -min 3; max 2+2/3+1 или 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во TRIPL HB44.4468.6451.0444.4451.0444.4437.84
Наем TRIPL  /3 Лица/133.32205.92153.12133.32153.12133.32113.52
TRIPL + EXTRA BED /4 Лица/170.63262.59195.71170.63195.71170.63145.55
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)111.10171.60127.60111.10127.60111.1094.60
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)133.32205.92153.12133.32153.12133.32113.52
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)155.54240.24178.64155.54178.64155.54132.44
FAMILY ROOM -min 2; max 2+2/3+1 или 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во FAMILY ROOM HB48.4077.7355.7348.4055.7348.4037.40
Наем FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Лица/145.20233.20167.20145.20167.20145.20112.20
FAMILY ROOM + 2 EXTRA BEDS  /4 Лица/185.68297.15213.55185.68213.55185.68143.88
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)140.80228.80162.80140.80162.80140.80107.80
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)145.20233.20167.20145.20167.20145.20112.20
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)169.40272.07195.07169.40195.07169.40130.90
FAMILY VIP ROOM -min 3; max 2+2/3+1 или 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
по лице во FAMILY VIP ROOM HB55.7388.7359.4055.7359.4055.7342.53
Наем FAMILY VIP ROOM + EXTRA BED  /3 Лице/167.20266.20178.20167.20178.20167.20127.60
FAMILY VIP ROOM + 2 EXTRA BEDS  /4 Лице/176.00275.00187.00176.00187.00176.00136.40
2 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)162.80261.80173.80162.80173.80162.80123.20
2 Возрасни + 2 Дете (02-11,99)167.20266.20178.20167.20178.20167.20127.60
3 Возрасни + 1 Дете (02-11,99)171.60270.60182.60171.60182.60171.60132.00
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера - 85.00 € за возрасен и 45.00 € за дете од  2 до 11,99 год.. бебе 00-1,99 - не користи услуга. 
Хотелска такса / ЗАДОЛЖИТЕЛНО: 4 евра по лице на престој, вклучително и деца.
Минимум ноки5555555

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk