ICEBERG BOROVETS

stars
http://http//www.iceberg-borovec.com/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ICEBERG BOROVETS

Луксузниот хотел "Iceberg" се наоѓа во самото срце на ски ресортот Боровец. 
Хотелот е со импресивен дизајн и прекрасни панорамски погледи. Интернетот е бесплатен.
Хотелот се состои од врвни објекти и посветен персонал, кој ќе го направи вашиот престој повеќе од пријатен. 

Гостите може да се релаксираат во затворениот базен со топла вода или да уживаат во Спа третманите. 

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот: 150 m
Жичара: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Салон за убавина
Лифт
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Приватен паркинг
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Јавање коњи
Планинарење
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Клима Уред
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 42.26945538124614
Y координати: 23.604506850242615

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
СПА центар

ICEBERG 4* - BOROVETS


Попуст за рани резервации:

15 % попуст за резервации направени до 31.10.2018 и 100% уплата до 05.11.2018
10 % попуст за резервации направени до 30.11.2018 и 100% уплата до 05.12.2018

Дополнителен попуст:

1 ноќ бесплатно за престој од 7 - 13 ноќи и
2 ноќи бесплатно за престој 15.01 - 28.01.2019 и 05.03 - 31.03.2019

Дополнителен попуст:

6=5 за период на престој 05.03 - 31.03.2019

Попустите меѓусебно не се комбинираат !!!


Редовен Ценовник | Зима 2018 / 2019

ICEBERG 4*HB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 2 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
p.p. in DBL BB27.5049.5033.0027.5033.0027.5024.75
DBL ROOM - SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-1.99 y.o.)55.0099.0066.0055.0066.0055.0049.50
DBL ROOM /2 Persons/55.0099.0066.0055.0066.0055.0049.50
1 adult + 1 Chd (02-11.99)55.0099.0066.0055.0066.0055.0049.50
1 Adult + 2 Chd (02-11.99)68.75123.7582.5068.7582.5068.7561.88
2 Adults + 1 Chd (02-11.99)68.75123.7582.5068.7582.5068.7561.88
DBL VIP ROOM -min 2; max 2+1 or 3 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
p.p. in DBL VIP BB33.0059.4038.5033.0038.5033.0027.50
DBL VIP ROOM - SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-1.99 y.o.)66.00118.8077.0066.0077.0066.0055.00
DBL VIP ROOM /2 Persons/66.00118.8077.0066.0077.0066.0055.00
DBL VIP ROOM + EXTRA BED /3 Persons/92.40166.32107.8092.40107.8092.4077.00
1 adult + 1 Chd (02-11.99)66.00118.8077.0066.0077.0066.0055.00
1 Adult + 2 Chd (02-11.99)82.50148.5096.2582.5096.2582.5068.75
2 Adults + 1 Chd (02-11.99)82.50148.5096.2582.5096.2582.5068.75
TRIPL -min 3; max 2+2/3+1 or 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
p.p. in TRIPL BB33.0057.2039.6033.0039.6033.0026.40
Rent TRIPL  /3 Persons/82.50143.0099.0082.5099.0082.5066.00
TRIPL + EXTRA BED /4 Persons/125.40217.36150.48125.40150.48125.40100.32
2 Adults + 1 Chd (02-11.99)82.50143.0099.0082.5099.0082.5066.00
2 Adults + 2 Chd (02-11.99)99.00171.60118.8099.00118.8099.0079.20
3 Adults + 1 Chd (02-11.99)115.50200.20138.60115.50138.60115.5092.40
FAMILY ROOM -min 2; max 2+2/3+1 or 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
p.p. in FAMILY ROOM BB36.6766.0044.0036.6744.0036.6725.67
Rent FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Persons/110.00198.00132.00110.00132.00110.0077.00
FAMILY ROOM + 2 EXTRA BEDS  /4 Persons/139.33250.80167.20139.33167.20139.3397.53
2 Adults + 1 Chd (02-11.99)110.00198.00132.00110.00132.00110.0077.00
2 Adults + 2 Chd (02-11.99)110.00198.00132.00110.00132.00110.0077.00
3 Adults + 1 Chd (02-11.99)128.33231.00154.00128.33154.00128.3389.83
FAMILY VIP ROOM -min 3; max 2+2/3+1 or 4 ad17.12-28.1229.12-02.0103.01-14.0115.01-28.0129.01-18.0219.02-06.0307.03-31.03
p.p. in FAMILY VIP ROOM BB44.0077.0047.6744.0047.6744.0030.80
Rent FAMILY VIP ROOM + EXTRA BED  /3 Person/132.00231.00143.00132.00143.00132.0092.40
FAMILY VIP ROOM + 2 EXTRA BEDS  /4 Person/132.00231.00143.00132.00143.00132.0092.40
2 Adults + 1 Chd (02-11.99)132.00231.00143.00132.00143.00132.0092.40
2 Adults + 2 Chd (02-11.99)132.00231.00143.00132.00143.00132.0092.40
3 Adults + 1 Chd (02-11.99)132.00231.00143.00132.00143.00132.0092.40
Доплата за НВ (возрасен / дете 2-11.99)8.8/4.48.8/4.48.8/4.48.8/4.48.8/4.48.8/4.48.8/4.4
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера - 85 € за возрасен / 45 € за дете (2-11.99 години) / бебе (0-1.99 години) без услуга 
Хотелска такса (задолжително) :5 еур по лице по престој, вклучувајки и деца
Минимум престој5555555
Отказ14291414141414
Санкции за отказ 50%100%50%50%50%50%50%
NO show санкции100%100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

Напомена:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години) - 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk