YASTREBETS

stars
http://www.hotelyastrebets.bg/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Во близина на пистите и на 3 километри од центарот на Боровец – хотел Јастребец е луксузен ski-in & ski-out хотел и е идеално место за вашиот одмор во секое време на годината.

Хотел Јастребец се наоѓа на 1600 метри надморска висина.  СПА центарот на овој хотел е опремен со 15 метарски базен за пливање, џакузи, сауни и др.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот: 3 km
Далечина од центарот: 3 km
Жичара: 3 km
Жичара: 3 km
Drag lifts: 20 m
Drag lifts: 20 m

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Ресторан
Ресторан а ла карт
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Салон за убавина
Детско катче
Детско катче
Коктел Бар
Коктел Бар
Лифт
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Игротека за деца
Лоби бар
Лоби бар
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Превоз до гондола (со доплата)
Превоз до гондола (со доплата)
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Скијање
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Јавање коњи
Риболов
Риболов
Планинарење
Планинарење
Велосипедизам
Велосипедизам
Тениски терени
Тениски терени

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
Телефон
Телефон
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Греење
Греење
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Балкон или Тераса
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Бебешко креветче

локација

X Координати: 42.258588
X Координати: 42.258588
Y координати: 23.583632
Y координати: 23.583632

Спа Услуги

Внатрешен базен
Внатрешен базен
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар
Солариум
Солариум
Финска сауна
Финска сауна
Ароматизирана сауна
Ароматизирана сауна
Лакониум
Лакониум

YASTREBETS WELLNESS & SPA 4* - Боровец


Дополнителен попуст:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
за период на престој 07.01 - 20.01 & 04.03 - 31.03

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

YASTREBETS WELLNESS & SPA 4*BB/HB/FB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 3 adults21.12-27.1228.12-06.0107.01-19.0120.01-31.0101.02-03.0304.03-31.03
p.p. in DBL BB84.15118.8076.4579.2092.4067.10
SGL ROOM /1 Person/152.90222.20136.40141.90167.20117.70
DBL ROOM /2  Persons/168.30237.60152.90158.40184.80134.20
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/208.78278.08193.38198.88225.28174.68
1 adult + 1 Chd (00-03,99)152.90222.20136.40141.90167.20117.70
1 adult + 1 Chd (04-11,99)168.30237.60152.90158.40184.80134.20
1 adult + 2 Chd (00-03,99)152.90222.20136.40141.90167.20117.70
1 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)168.30237.60152.90158.40184.80134.20
1 Adult + 2 Chd (04-11,99)188.54257.84173.14178.64205.04154.44
2 Adults + 1 Chd (00-03,99)168.30237.60152.90158.40184.80134.20
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)188.54257.84173.14178.64205.04154.44
JUNIOR SUITE -min 2; max 3+1 or 4 adults21.12-27.1228.12-06.0107.01-19.0120.01-31.0101.02-03.0304.03-31.03
p.p. in JUNIOR SUITE BBN/AN/A112.20116.05129.8098.45
Rent JUNIOR SUITE /2 Persons/N/AN/A224.40232.10259.60196.90
JUNIOR SUITE + EXTRA BED /3 Persons/N/AN/A264.88272.58300.08237.38
1 adult + 1 Chd (00-03,99)N/AN/A224.40232.10259.60196.90
1 adult + 1 Chd (04-11,99)N/AN/A224.40232.10259.60196.90
1 adult + 2 Chd (00-03,99)N/AN/A224.40232.10259.60196.90
1 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)N/AN/A224.40232.10259.60196.90
1 Adult + 2 Chd (04-11,99)N/AN/A244.64252.34279.84217.14
2 Adults + 1 Chd (00-03,99)N/AN/A224.40232.10259.60196.90
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)N/AN/A244.64252.34279.84217.14
2 adult + 2 Chd (00-03,99)N/AN/A224.40232.10259.60196.90
2 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)N/AN/A244.64252.34279.84217.14
2 Adult + 2 Chd (04-11,99)N/AN/A264.88272.58300.08237.38
3 adult + 1 Chd (00-03,99)N/AN/A264.88272.58300.08237.38
3 Adults + 1 Chd (04-11,99)N/AN/A285.12292.82320.32257.62
APP1-Bedroom EXECUTIVE -min 2; max 2+2 or 4 adults21.12-27.1228.12-06.0107.01-19.0120.01-31.0101.02-03.0304.03-31.03
p.p. in APP1-Bedroom EXECUTIVE BBN/AN/A127.05132.00147.40114.95
Rent APP1-Bedroom EXECUTIVE /2 Persons/N/AN/A254.10264.00294.80229.90
APP1-Bedroom EXECUTIVE + EXTRA BED /3  Persons/N/AN/A294.58304.48335.28270.38
APP1-Bedroom EXECUTIVE + EXTRA BED /4  Persons/N/AN/A335.06344.96375.76310.86
1 adult + 1 Chd (00-03,99)N/AN/A254.10264.00294.80229.90
1 adult + 1 Chd (04-11,99)N/AN/A254.10264.00294.80229.90
1 adult + 2 Chd (00-03,99)N/AN/A254.10264.00294.80229.90
1 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)N/AN/A254.10264.00294.80229.90
1 Adult + 2 Chd (04-11,99)N/AN/A274.34284.24315.04250.14
2 Adults + 1 Chd (00-03,99)N/AN/A254.10264.00294.80229.90
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)N/AN/A274.34284.24315.04250.14
2 adult + 2 Chd (00-03,99)N/AN/A254.10264.00294.80229.90
2 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)N/AN/A274.34284.24315.04250.14
2 Adult + 2 Chd (04-11,99)N/AN/A294.58304.48335.28270.38
3 adult + 1 Chd (00-03,99)N/AN/A294.58304.48335.28270.38
3 Adults + 1 Chd (04-11,99)N/AN/A314.82324.72355.52290.62
VILLA 2-Bedroom - min 4; max 4+1 or 5 adults21.12-27.1228.12-06.0107.01-19.0120.01-31.0101.02-03.0304.03-31.03
p.p. in VILLA 2-Bedroom BB133.10179.85112.75117.15132.0095.15
Rent VILLA 2-Bedroom /2 Persons/266.20359.70225.50234.30264.00190.30
Rent VILLA 2-Bedroom /3 Persons/306.68400.18265.98274.78304.48230.78
Rent VILLA 2-Bedroom /4 Persons/347.16440.66306.46315.26344.96271.26
VILLA 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/387.64481.14346.94355.74385.44311.74
3 adult + 1 Chd (00-03,99)347.16440.66306.46315.26344.96271.26
3 adult + 1 Chd (04-11,99)347.16440.66306.46315.26344.96271.26
3 adult + 2 Chd (00-03,99)347.16440.66306.46315.26344.96271.26
3 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99)347.16440.66306.46315.26344.96271.26
3 Adult + 2 Chd (04-11,99)367.40460.90326.70335.50365.20291.50
4 adult + 1 Chd (00-03,99)347.16440.66306.46315.26344.96271.26
4 Adults + 1 Chd (04-11,99)367.40460.90326.70335.50365.20291.50
HB Доплата преку BB за Возрасен / Дете 4-11,99 г.25,30 / 12,50 
FB Доплата преку BB за Возрасен / Дете 4-11,99 г.50,60 / 25,30
HB Доплата за престој 27.12.-30.12. 7  01.01.-01.01
За Возрасен / Дете 4-11,99 г.  - ЗАДОЛЖИТЕЛНО!
25,30 / 12,60 
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)   
Новогодишна вечера- 165.00 €за Возрасен и 85.00 €за деца 4-11,99г.. Бебе 00-03,99 - без услуга. 
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 55.00 €за Возрасен и 30.00 €за деца 4-11,99г.. Бебе 00-03,99 - без услуга. 
Минимум престој475555
Отказ Божиќен период
Отказ 02.-06.01 & 02.02-03.03 
За Отказ 44-30 дена пред пристигање - 1 ноќ санкции
За Отказ 29-20 дена пред пристигање - 50% санкции
За Отказ 19 дена и помалку пред пристигање- 100% санкции
Отказ Новогодишен периодЗа Отказ 60-45 дена пред пристигање - 1 ноќ санкции
За Отказ 44-35  дена пред пристигање - 50% санкции
За Отказ 34 дена и помалку пред пристигање- 100% санкции
Отказ 07.01.-19.01. & 20.01-31.01.За Отказ 14-10 дена пред пристигање - 50% санкции
За Отказ 9 дена и помалку пред пристигање- 100% санкции
Отказ 04.03.-01.04.За Отказ 10-8 дена пред пристигање - 1 ноќ санкции
За Отказ 7-5 дена пред пристигање - 50% санкции
За Отказ 4 дена и помалку пред пристигање- 100% санкции
NO show санкции во ноки100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk