VILLAS MALINA - BOROVETS

stars
http://malina-villas-borovets-hotels.boulgaria.net/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Се наоѓаат на само 1,5 км од центарот на Боровец, во луксузно опремените Вили Јагода и Малина има 2 типа на сместување, опкружени со мирисот на борови дрвја.

Одморалиштето нуди разновидна забава, скијачки патеки и лифтови.

Вилите Јагода се изградени во фински стил; некои од нив имаат своја сауна. Вилите Малина имаат 2 спрата и се изградени во полски планински стил.

Секоја вила има дневна соба со тапациран мебел и телевизор, спална соба, бања и кујна комплетно опремена. Исто така имаат и тераси со клупи.

Комплексот располага со одбојка, кошарка и фудбал на спортски терени, како и пинг-понг и игралиште за деца.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Бесплатен паркинг
Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Одбојка
Кошарка
Фудбал
Игралишта за деца

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Греење
Балкон или Тераса

локација

X Координати: 42.27550081419331
Y координати: 23.61888885498047

VILLAS MALINA 3* - BOROVETS


SPO:

7 % Попуст за резервации направени од 15.02
за престој во периоди 16.02 - 21.02 вкл. & 23.02-29.02 вкл.& 01.03 - 31.03вкл

* Дополнителните попусти се комбинираат со SPO

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
за резервации направени од 30.11 за престој во период 15.03-30.03.2020

Редовна Понуда | Зима 2019/20

VILLAS MALINA 3*RO/BB/HB
VIL 1-Bedroom - min 2; max 4+2 / 6 Возрасни 01.12-24.1225.12-05.0106.01-31.03
Наем VIL 1-Bedroom RO /2 Лица/84.70145.2084.70
Наем VIL 1-Bedroom /3 Лица/84.70145.2084.70
Наем VIL 1-Bedroom /4 Лица/84.70145.2084.70
Наем VIL 1-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/84.70145.2084.70
Наем VIL 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Лица/93.50154.0093.50
4 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)84.70145.2084.70
4 Возрасен + 2 Дете (03-12,99)89.10149.6089.10
5 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)89.10149.6089.10
VIL Lux 1-Bedroom - min 2; max 4+2 / 6 Возрасни 01.12-24.1225.12-05.0106.01-31.03
Наем VIL Lux 1-Bedroom RO /2 Лица/91.30151.8091.30
Наем VIL Lux 1-Bedroom /3 Лица/91.30151.8091.30
Наем VIL Lux 1-Bedroom /4 Лица/91.30151.8091.30
Наем VIL Lux 1-Bedroom + EXTRA BED /5 Лица/91.30151.8091.30
Наем VIL Lux 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Лица/100.10160.60100.10
4 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)91.30151.8091.30
4 Возрасен + 2 Дете (03-12,99)95.70156.2095.70
5 Возрасен + 1 Дете (03-12,99)95.70156.2095.70
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера - 65.00 € за возрасен и 35.00 € за дете од  3 до 12,99 год.. бебе 00-02,99 - без услуга. 
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 35.00 € за возрасен и 20.00 € за дете од  3 до 12,99 год.. бебе 00-02,99 - без услуга. 
Доплата за BB преку RO (Возр./дете 03-12.99 по лице на ноќ)5,50/3,005,50/3,005,50/3,00
Доплата за HB преку RO (Возр./дете 03-12.99 по лице на ноќ)16,50 / 8,316,50 / 8,316,50 / 8,3
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Доплата за shuttle bus - 7,00 EUR на ден

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk