PIRIN GOLF HOTEL & SPA

stars
http://www.piringolf.bg/
Pirin Golf Resort Razlog 2760
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

5-ѕвездениот комплекс Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.

Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар,  централно греење,  работна маса и сеф. Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети,  бањарки и папучи.

Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски опрема.

Спа центарот вклучува 3 спа зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.

Банско ски лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.

Автобуската и железничката станица е во Разлог е на 3 км., а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

далечина од

Ски-центар, Банско: 12 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Превоз до гондола (со доплата)
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Сквош

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Дискотека
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Планинарење
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри
Дискотека

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.85422732610458
Y координати: 23.406243324279785

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Финска сауна
Лакониум

Early bookings/не е валидно за период 01.12.-18.12. & 15.03.-31.03.):

-10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2016 и платени 100% до 04.12.2016


Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 and 14=12 за престој во период 01.12.-25.12. и 12.01.-31.03.
* Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот!
PIRIN GOLF HOTEL & SPA 5*
BED AND BREAKFAST - Ноќевање со појадок
DBL ROOM -минимум 2; максимум 2+1  SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  DBL BB31,437,460,5
SGL ROOM46,258,3104,5
DBL ROOM62,774,8121,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99)46,258,3104,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99)62,774,8121,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR62,774,8121,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR62,774,8121,0
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR62,774,8121,0
DBL SUPERIOR ROOM -минимум 2; максимум 2+1  SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  DBL SUPERIOR BB36,944,071,5
SGL SUPERIOR ROOM57,271,5126,5
DBL SUPERIOR ROOM73,788,0143,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99)57,271,5126,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99)73,788,0143,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR73,788,0143,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR73,788,0143,0
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR73,788,0143,0
JUNIOR SUITE-минимум 2; максимум 2+1 SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  JUNIOR SUITE BB42,450,682,5
Наем на JUNIOR SUITE (2 Adults)84,7101,2165,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99)84,7101,2165,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99)84,7101,2165,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR84,7101,2165,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR84,7101,2165,0
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR84,7101,2165,0
SUITE 1-Bedroom Superior-минимум 2; максимум 2+1 SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  SUITE 1-Bedroom Superior- BB44,052,385,3
Наем на SUITE 1-Bedroom Superior- (2 Adults)88,0104,5170,5
1 adult + 1 Chd (02-06,99)88,0104,5170,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99)88,0104,5170,5
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR88,0104,5170,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR88,0104,5170,5
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR88,0104,5170,5
HALF BOARD - Ноќевање со појадок и вечера
DBL ROOM -минимум 2; максимум 2+1  SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  DBL HB42,448,471,5
SGL ROOM57,269,3115,5
DBL ROOM84,796,8143,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99)57,269,3115,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99)84,796,8143,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR84,796,8143,0
1 adult + 2 Chd (02-06,99)(07-13,99)SHR84,796,8143,0
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR84,796,8143,0
DBL SUPERIOR ROOM -минимум 2; максимум 2+1  SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  DBL SUPERIOR HB47,955,082,5
SGL SUPERIOR ROOM68,282,5137,5
DBL SUPERIOR ROOM95,7110,0165,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99)68,282,5137,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99)95,7110,0165,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR95,7110,0165,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR95,7110,0165,0
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR95,7110,0165,0
JUNIOR SUITE-минимум 2; максимум 2+1 SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  JUNIOR SUITE HB53,461,693,5
Наем на JUNIOR SUITE (2 Adults)106,7123,2187,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99)106,7123,2187,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99)106,7123,2187,0
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR106,7123,2187,0
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR106,7123,2187,0
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR106,7123,2187,0
SUITE 1-Bedroom Superior-минимум 2; максимум 2+1 SHR* или 2 возрасни01.12.-18.12.16;
15.03.-31.03.17
19.12.-27.12.16;
04.01.-14.03.17
28.12.-03.01.17
По лице во  SUITE 1-Bedroom Superior- HB55,063,396,3
Наем на SUITE 1-Bedroom Superior- (2 Adults)110,0126,5192,5
1 adult + 1 Chd (02-06,99)110,0126,5192,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99)110,0126,5192,5
1 adult + 1 Chd (02-06,99) +1 chd (02-06,99)SHR110,0126,5192,5
1 adult + 1 Chd (07-13,99) +1 chd (02-06,99)SHR110,0126,5192,5
2 adult + 1 Chd (02-06,99)SHR110,0126,5192,5
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) - 4 ресторани: "Taste of Asia", Euro Kitchen", "La foret", "Club House"
Новогодишна вечера во ресторан "Euro Kitchen" -195€ за возрасен и 99€ за дете од 7 дo 13,99 години, 
Новогодишна вечера во ресторан "Taste of Asia" -135€ за возрасен и 69€ за дете од 7 дo 13,99 години
Новогодишна вечера во ресторан"La foret" -122€ за возрасен и 56€ за дете од 7 до 13,99 години
Новогодишна вечера во ресторан "Club House"-189€ за возрасен и 98€ за дете од 7 дo 13,99 години;
Минимум престој235
Отказ на резервации (денови пред пристигнување)71401.12.2016
Пенали за отказ на резервации (во ноќи)50%50%100%
NO show пенали во ноќи100%100%100%

Цената вклучува:

сместување, појадок/вечера на шведска маса, бесплатно користење на термална зона во Pirin SPA Centre/надворешен и внатрешен базен, сауна, инфрацрвена сауна, Kneipp бања, ледена фонтана, Лакониум, арома парна бања, Трансфер до почетокот на ски лифтот (според распроед)

Туристичка Такса (задолжително) - 1 евро по лице на ноќ.
Цените се изразени во евра со противвредност 1 еур = 62 ден.

Цените не се валидни за време на велигденските и првомајските празници!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk