PIRIN GOLF HOTEL & SPA

stars
http://www.piringolf.bg/
Pirin Golf Resort Razlog 2760
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

5-ѕвездениот комплекс Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.

Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар,  централно греење,  работна маса и сеф. Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети,  бањарки и папучи.

Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски опрема.

Спа центарот вклучува 3 спа зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.

Банско ски лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.

Автобуската и железничката станица е во Разлог е на 3 км., а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

далечина од

Ски-центар, Банско: 12 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Превоз до гондола (со доплата)
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Сквош

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Дискотека
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Планинарење
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри
Дискотека

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.85422732610458
Y координати: 23.406243324279785

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Финска сауна
Лакониум
Тип на сместување 01.04 - 30.11.2017ГостиЦена по ноќЦена за 2 +Цена за 5 +
 ноќиноќи
  BBHBBBHBBBHB
Double room Standard2 возрасни76,797,161,481,853,774,1
1 возрасен67,577,752,262,444,554,7
Double room Superior 2 возрасни102,3122,781,8102,371,692,0
1 возрасен93,1103,372,682,862,472,6
2 Superior double rooms with connecting door2 возрасни +1 дете (7-14)153,4178,9122,7148,3107,4132,9
 2 возрасни+2 деца (7-14)153,4184,1122,7153,4107,4138,1
Junior Suite2 возрасни127,8148,3102,3122,789,5109,9
Superior Suite2 возрасни153,4173,8122,7143,2107,4127,8
Deluxe Suite /2 bedrooms/2 возрасни255,7276,1204,5225,0178,9199,4
4 возрасни255,7296,5204,5245,4178,9219,9
2 возрасни+1 дете (7-14)255,7281,2204,5230,1178,9204,5
2 возрасни+2 деца (7-14)255,7286,3204,5235,2178,9209,6
4 возрасни+2 деца (7-14)255,7306,8204,5255,7178,9230,1
Цените се изразени во EUR по соба на ноќ и вклучуваат:
 • Појадок и/или вечера во Euro Kitchen Restaurant
 • Паркинг
 • Wi-Fi
 • SPA центар- бесплатно користење на надворешен и внатрешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, арома парна бања.
 • 10% попуст на храната и пијалоците во Pirin Golf & Country Club рестораните
 • Во цената не е вклучена хотелска такса 1 еур по лице на ден

Политика за деца
 • Дете до 7 се сместува бесплатно во соба со родители. Бесплатен baby cot
 • Максимум две деца по соба можат да се сместат во connecting соба директно со врата до собата на родителите.
 • Собата ке биде наплатена 50% од цената на собата на возрасните. Максимум возраст на дете е 13,99. Деца од 14 и повеќе години се наплаќаат како возрасни.

Ново!
 • Lunch пакет и трансфер до Гондола во Банско по почнувањето на спортските активности на Banderishka Polyana.
 • Беплатно: шише вино за двајца во Melody Piano bar во Сабота
 • Користење на VIP Spa Apartment во Spa complex со претходна резервација.
 • Late check out во Недела (до 15:00h.), по претходна потврда од хотелот.
 • Во останатите денови од неделата late check-out е возможно со претходна консултација во хотелот. Може да подлежи на доплати.
 • Понудата не е валидна за време на празници

Услови:
 • При пристигнување со задржува депозит од 100 лева кој се враќа при напуштање на хотелот.
 • Понудата не е валидна за време на празници
 • Во случај на отказ, промена или рано напуштање на хотелот за резервации со EB попуст, пеналите се 100%.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk