H TOP ROYAL STAR

stars
http://www.htophotels.com/royalstar/default-en.html
Carretera Blanes a Lloret s/n, 17310 Lloret de Mar, Spain
Лорет Де Мар

Име на сместување
Држава
Дестинација

Еден од најбараните хотели во Лорет Де Мар. Хотелот Royal Star се наоѓа на 10тина минути пешачење од плажата Fenals и на 20тина минути пешачење од центарот на Лорет Де Мар. Поседува голем надворешен базен и спа центар.

Сите соби се опремени со клима, сопствено купатило, фен за коса, ТВ со сателитски програми,балкон. Сеф може да се користи со доплата.

СПА центарот во хотелот Royal Star нуди користење на теретана, сауна, турска бања, џакузи и затворен базен со топла вода.

На располагање на гостите е бесплатен автобсуки превоз до околните хотели од истиот хотелски ланец.

Оброците се служат на база на шведска маса во хотелскиот ресторан кој има поглед на базенот. Хотелот располага и со бар покрај базенот.

Рецепцијата работи 24 часа, и има можност за rent a car.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Информации за објектот

Далечина од морето: 850 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Ресторан а ла карт
Чадори и лежалки на базен
Лифт
Лоби бар
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Не се дозволени домашни миленици
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Соба за игри
Мини клуб
Дискотека

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6990505
Y координати: 2.8250455

Спа Услуги

Внатрешен базен
Надворешен базен
Сауна
Турска бања/ Хамам
Топла када
Фитнес

H top Royal star**** - Lloret de mar

Лето 2020

РЕДОВНИ ЦЕНИ

прво дете 2-13,99 
Double RoomFB WW (Полн Пансион со вино и вода)
min 2 / max 3 +1цена по лицетрет возрасенвторо дете 2-13,99 
23.05.2020 - 30.05.2020242 €193 €48 €145 €
30.05.2020 - 06.06.2020257 €205 €48 €153 €
06.06.2020 - 13.06.2020257 €205 €48 €153 €
13.06.2020 - 20.06.2020257 €205 €48 €153 €
20.06.2020 - 27.06.2020345 €271 €195 €195 €
27.06.2020 - 04.07.2020345 €271 €195 €195 €
04.07.2020 - 11.07.2020345 €271 €195 €195 €
11.07.2020 - 18.07.2020460 €357 €254 €254 €
18.07.2020 - 25.07.2020460 €357 €254 €254 €
25.07.2020 - 01.08.2020460 €357 €254 €254 €
01.08.2020 - 08.08.2020531 €410 €290 €290 €
08.08.2020 - 15.08.2020531 €410 €290 €290 €
15.08.2020 - 22.08.2020455 €354 €252 €252 €
22.08.2020 - 29.08.2020443 €344 €245 €245 €
29.08.2020 - 05.09.2020332 €261 €189 €189 €
05.09.2020 - 12.09.2020313 €247 €181 €181 €

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

  • 7 ноќевања на наведената услуга
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел
  • Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет)
  • Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци;
  • Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци;
  • Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

  • Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива.
  • Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk