H TOP PINEDA PALACE

stars
http://www.htophotels.com/pinedapalace/default-en.html
Passeig Maritim 9, 08397 Pineda de Mar, Spain
Pineda de mar

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот се наоѓа на прекрасната песочна плажа во областа Costa Maresme во Pineda del Maru.

На кровот од хотелот се наоѓа голема летна тераса со надворешен базен. За децата хотелот нуди мини клуб и детски базен. На располагање е  користење на сауна и теретана, какои содржините кои ги нуди хотелот H Top Royal Star, до кој има обезбедено бесплатен превоз.

Во вечерните часови хотелот организира забавни музички програми. 

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Хотелски содржини и услуги

Бар во хотелот
Пристап за хендикепирани лица
Лифт
Игротека за деца
Рецепција 24/7
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Мини клуб

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф
Мини Бар
Фен
Клима Уред
Балкон или Тераса
Када/Туш Кабина
Wi-fi (со доплата)

локација

X Координати: 41.6216882
Y координати: 2.6877724

Спа Услуги

Џакузи
Сауна
Фитнес

H top Pineda Palace****S - Pineda de mar

Лето 2020

РЕДОВНИ ЦЕНИ

Double RoomFB WW (Полн Пансион со вино и вода)
min 2 / max 3 +1цена по лицетрет возрасенпрво дете 2-13,99 второ дете 2-13,99 
23.05.2020 - 30.05.2020259 €206 €48 €153 €
30.05.2020 - 06.06.2020274 €217 €48 €161 €
06.06.2020 - 13.06.2020274 €217 €48 €161 €
13.06.2020 - 20.06.2020274 €217 €48 €161 €
20.06.2020 - 27.06.2020387 €303 €218 €218 €
27.06.2020 - 04.07.2020387 €303 €218 €218 €
04.07.2020 - 11.07.2020387 €303 €218 €218 €
11.07.2020 - 18.07.2020502 €388 €275 €275 €
18.07.2020 - 25.07.2020502 €388 €275 €275 €
25.07.2020 - 01.08.2020502 €388 €275 €275 €
01.08.2020 - 08.08.2020573 €442 €311 €311 €
08.08.2020 - 15.08.2020573 €442 €311 €311 €
15.08.2020 - 22.08.2020497 €385 €273 €273 €
22.08.2020 - 29.08.2020485 €376 €266 €266 €
29.08.2020 - 05.09.2020374 €292 €211 €211 €
05.09.2020 - 12.09.2020355 €279 €202 €202 €

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања на наведената услуга
 • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса која се плаќа во Хотел
 • Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет)
 • Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци;
 • Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци;
 • Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

 • Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива.
 • Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€
 • *Хотелот не се препорачува за деца - нема мини клуб и анимации за деца

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk