H TOP CALELLA PALACE

stars
http://www.htophotels.com/calellapalace/default-en.html
Maria Cardona S/N, 08370 Calella, Spain
Calella

Име на сместување
Држава
Дестинација

H Top Calella Palace е модерен хотел кој се наоѓа на 600м од плажата во Calella. Во својата понуда нуди користење на надворешен и внатрешен базен, џакузи.

Сите соби се со балкон, клима, ТВ со сателитски канали, сопствено купатило, фен за коса.

Во рестораниот се служи локална и интернационална храна на база на шведска маса.

H Top нуди бесплатен превоз со автобус до локалните H Top хотели, чии содржини можат бесплатно да се коистат.

Хотелот има детски клуб и организира разни анимации и спортски активности. Секоја вечер има организирано музички настани.

Информации за објектот

Далечина од морето: 600 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Бар во хотелот
Детско катче
Анимација за возрасни
Лифт
Игротека за деца
Перална
Рецепција 24/7
Игралиште за деца
Бар на плажа
Бар покрај базен
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Куглана

сите соби се опремени со

ТВ
Сателитска ТВ
Фен
Клима Уред
Бебешко креветче
Соби адаптирани за лица со хендикеп

локација

X Координати: 41.6154039
Y координати: 2.6517806

Спа Услуги

Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Фитнес
http://www.htophotels.com/calellapalace/en/

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то или
4-то возрасно лице
1-во дете
2-13.99 год
2-ро дете
2-13.99 год
FULL BOARD + WATER + WINE
22.06-29.06.20187 ноќевања571491225411
29.06-06.07.20187 ноќевања586502225418
06.07-13.07.20187 ноќевања586502225418
13.07-20.07.20187 ноќевања661559225456
20.07-27.07.20187 ноќевања674568225462
27.07-03.08.20187 ноќевања719602225485
03.08-10.08.20187 ноќевања727608225489
10.08-17.08.20187 ноќевања699581225462
17.08-24.08.20187 ноќевања689579225470
24.08-31.08.20187 ноќевања599506225412
31.08-07.09.20187 ноќевања569483225397
07.09-14.09.20187 ноќевања510445225380
Доплата за Еднокреветна соба: 18ЕУР по лице на ноќ
Доплата за ALL INCLUSIVE: 12 ЕУР за возрасен, 16ЕУР прво дете до 13.99,
6ЕУР за второ дете до 13.99 год.

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:
*7 ноќевања на база FULL BOARD + water + wine
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице
Во цената не е вклучено:
*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk