H TOP AMAIKA

stars
http://www.htophotels.com/amaika/default-en.html
Diputació, 2, 08370 Calella, Spain
Calella

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот се наоѓа на само неколку минути пешачење од златните песочни плажи во мирниот дел од Calella. 

За време на престојот во H Top Amaika може да ужива во најдоброто што Costa Brava може да го понуди. Освежете се покрај надворешниот базен или опуштете се на лежалките и уживајте на топлото медитеранско сонце. Исто така може да уживате во останатите содржини кои се нудат во H Top хотелите до каде што има организиран бесплатен превоз со автобус. Во нив се вклучени услуги како: нуркање, стрелање, фитнес клубови... 

Крајбрежјето околу Calella има плажи кои имаат сино знаме и се долги повеќе од 3км.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Информации за објектот

Далечина од морето: 100 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Менувачница
Бар во хотелот
Ресторан а ла карт
Рент-а-кар
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Игралиште за деца
Бар на плажа
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Мини клуб
Аниматорски програми на Англиски
Дискотека

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Бежичен интернет
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Клима Уред
Балкон или Тераса
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6121081
Y координати: 2.6520449

Спа Услуги

Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Фитнес

H top Amaika****S Calella

Лето 2020

РЕДОВНИ ЦЕНИ

Double RoomFB WW (Полн Пансион со вино и вода)
min 2 / max 3 +1цена по лицетрет возрасенпрво дете 2-13,99 второ дете 2-13,99 
23.05.2020 - 30.05.2020259 €206 €48 €153 €
30.05.2020 - 06.06.2020274 €217 €48 €161 €
06.06.2020 - 13.06.2020274 €217 €48 €161 €
13.06.2020 - 20.06.2020274 €217 €48 €161 €
20.06.2020 - 27.06.2020387 €303 €218 €218 €
27.06.2020 - 04.07.2020387 €303 €218 €218 €
04.07.2020 - 11.07.2020387 €303 €218 €218 €
11.07.2020 - 18.07.2020502 €388 €275 €275 €
18.07.2020 - 25.07.2020502 €388 €275 €275 €
25.07.2020 - 01.08.2020502 €388 €275 €275 €
01.08.2020 - 08.08.2020573 €442 €311 €311 €
08.08.2020 - 15.08.2020573 €442 €311 €311 €
15.08.2020 - 22.08.2020497 €385 €273 €273 €
22.08.2020 - 29.08.2020485 €376 €266 €266 €
29.08.2020 - 05.09.2020374 €292 €211 €211 €
05.09.2020 - 12.09.2020355 €279 €202 €202 €

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања на наведената услуга
 • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса која се плаќа во Хотел
 • Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет)
 • Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци;
 • Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци;
 • Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

 • Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива.
 • Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€
 • *Хотелот не се препорачува за деца - нема мини клуб и анимации за деца

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk