TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING

stars
https://www.terracomplex.com/en/summer
Kulinoto 5,Pirin Resort, Razlog 2760, Bulgaria
Разлог

Име на сместување
Држава
Дестинација

Одликувајќи се со внатрешен и надворешен базен, со модерен велнес центар и "Fusion" ресторан, Тера Комплекс ви нуди соби и апартмани со бесплатен WiFi и балкони со поглед на градината или на планината. Хотелот се наоѓа во близина на Пирин Голф комплекс и има бесплатен превоз до ски патеките во Банско.

Сите соби и апартмани се опремени со: купатило, вклучувајќи тоалетен прибор, ТВ со рамен екран и кабловска телевизија и опремена кујна.

Тера комплекс се состои од 4 згради. Главните објекти се поставени во централната зграда Пирин.

По денот на скијање или пешачење во подножјето на Пирин планина, можете да се релаксирате во сауна и парна бања, или да уживате во некоја од масажите. Децата можат да се забавуваат во детски центар.


Фини бугарски специјалитети од интернационална кујна се служат во ресторанот и барот, во кој по 21:30 часот се одржуваат журки. Лоби бар со отворен камин е одлично место за уживање. 


Банско и Добриниште се на 7 километри, а жичарницата е на 3 километри од комплексот Тера. Приватен паркинг е на располагање на лице место.

далечина од

Далечина од центарот: 7 km
Жичара: 3 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Детско катче
Лифт
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Планинарење
Велосипедизам
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи

локација

X Координати: 41.856996
Y координати: 23.414037

Спа Услуги

Внатрешен базен
Надворешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Топла када
СПА центар
Солариум
Финска сауна

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4* - БАНСКО


Last Minute Offer:

15 % Попуст за резервации направени во период 14.01 - 10.02 вкл.
и престој во период 14.01 - 23.01вкл. И 28.01 - 03.03 вкл. со минимум 3 ноќи престој

20 % Попуст за резервации направени во период 23.01 - 28.02вкл.
И престој во период 04.03 - 31.03 вкл, со минимум 3 ноќи престој

*SPO не се комбинира со Early Booking Попусти, дополнителни попусти или друго SPOs
**SPO Не важи за доплатите на HB

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За резервации со пристигнување во периоди 01.12 - 14.12, 08.01 - 26.01 & 24.02 - 26.03

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4*BB/HB
DBL DELUXE - min 2; max 2+0 or 2 Adults01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 12.0113.01 - 03.0304.03 - 31.03
p.p. in DBL DELUXE BB24.2031.9044.0031.9028.6024.20
DBL - SGL USE /1 Person/35.2045.1088.0045.1039.6035.20
Rent DBL /2 Persons/48.4063.8088.0063.8057.2048.40
1 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)35.2045.1088.0045.1039.6035.20
1 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)36.3047.8566.0047.8542.9036.30
APP 1 - Bedroom DELUXE - min 2; max 2+1 or 3 Ad. 01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 12.0113.01 - 03.0304.03 - 31.03
p.p. in APP 1 - Bedroom DELUXE BB28.6039.6052.8039.6034.1028.60
Rent APP 1 - Bedroom  DELUXE /2 Persons/57.2079.20105.6079.2068.2057.20
APP 1 - Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/71.5099.00132.0099.0085.2571.50
1 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)42.9059.4079.2059.4051.1542.90
1 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)42.9059.4079.2059.4051.1542.90
1 Adults + 2 Chd (06 - 11.99)57.2079.20105.6079.2068.2057.20
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)57.2079.20105.6079.2068.2057.20
2 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)57.2079.20105.6079.2068.2057.20
APP 2 - Bedroom FAMILY - min 3; max 4+1 or 5 Ad. 01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 12.0113.01 - 03.0304.03 - 31.03
p.p. in APP 2 - Bedroom FAMILY BB23.1031.9043.1831.9028.6023.10
Rent APP 2 - Bedroom FAMILY /4 Persons/92.40127.60172.70127.60114.4092.40
APP 2 - Bedroom FAMILY+ EXTRA BED /5 Persons/103.95143.55194.29143.55128.70103.95
4 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)92.40127.60172.70127.60114.4092.40
4 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)92.40127.60172.70127.60114.4092.40
APP 2 - Bedroom DELUXE - min 4; max 4+1 or 5 Ad. 01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 12.0113.01 - 03.0304.03 - 31.03
p.p. in APP 2 - Bedroom DELUXE BB26.6835.4847.8535.4831.0826.68
Rent APP 2 - Bedroom DELUXE /4 Persons/106.70141.90191.40141.90124.30106.70
APP 2 - Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /5 Persons/120.04159.64215.33159.64139.84120.04
4 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)106.70141.90191.40141.90124.30106.70
4 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)106.70141.90191.40141.90124.30106.70
APP 3 - Bedroom DELUXE - min 6; max 6+1 or 7 Ad. 01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 12.0113.01 - 03.0304.03 - 31.03
p.p. in APP 3 - Bedroom DELUXE BB25.8534.4747.3034.4730.6225.85
Rent APP 3 - Bedroom DELUXE /6 Persons/155.10206.80283.80206.80183.70155.10
APP 3 - Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /7 Persons/168.03224.03307.45224.03199.01168.03
6 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)155.10206.80283.80206.80183.70155.10
6 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)155.10206.80283.80206.80183.70155.10
Доплата за HB - возрасен/ дете 06 - 11.99 pppd11.00 / 6.50
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Новогодишна вечера во ресторан во главна зграда
Доплата за возрасен / дете 6 - 11.99
133.00 / 69.00
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата за Божиќна вечера за возрасен / дете 6 - 11.99
23.00 / 14.00
Минимум престој3 
Отказ5721775
Пенали за отказ (во ноќи)11100%111
NO show пенали (во ноќи)100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk