YANAKIEV CLUB HOTEL

stars
http://www.hotel-yanakiev.com/
p.o.box 23 2010 Resort Borovetz, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Јанакиев е сосема нов, модерен хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките.

Нуди пријатна и пријателска услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја.

Хотелот располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот.

Покрај тоа, Јанакиев располага со широк спектар на објекти, како што модерен ски-центар, базен со совршен поглед на скијачки патеки, спа центар со доплата и многу повеќе.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 20 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Перална
Сервис за пеглање
Превоз до гондола (со доплата)
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Када

локација

X Координати: 42.258526085229285
Y координати: 23.58401745557785

Спа Услуги

Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
СПА центар
Финска сауна
Лакониум

YANAKIEV 4* - BOROVETS


Попусти за рани резервации:

10% попуст за сите резервации направени до 31.10.2018 и 100% уплата до 05.11.2018

Редовен Ценовник

YANAKIEV 4*BB/HB
DBL ROOM - min 2; max 2+1 or 3 ad01.12 - 21.1222.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL BB35.2057.75//57.7574.8038.50
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0 - 1.99 y.o.)60.5095.70//95.70123.2064.90
DBL ROOM /2 Persons/70.40115.50//115.50149.6077.00
DBL + EXTRA BED /3 Persons/95.04155.93//155.93201.96103.95
1 adult + 1 Chd (02 - 12.99)60.5095.70//95.70123.2064.90
1 Adult + 2 Chd (02 - 12.99)70.40115.50//115.50149.6077.00
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)70.40115.50//115.50149.6077.00
2 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)88.00144.38//144.38187.0096.25
DBL ROOM - min 2; max 2+1 or 3 ad01.12 - 21.1222.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL HB41.8064.3595.7081.4064.3581.4045.10
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0 - 1.99 y.o.)67.10102.30152.90129.80102.30129.8071.50
DBL ROOM /2 Persons/83.60128.70191.40162.80128.70162.8090.20
DBL + EXTRA BED /3 Persons/112.86173.75258.39219.78173.75219.78121.77
1 adult + 1 Chd (02 - 12.99)67.10102.30152.90129.80102.30129.8071.50
1 Adult+2 Chd (02 - 12.99)83.60128.70191.40162.80128.70162.8090.20
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)83.60128.70191.40162.80128.70162.8090.20
2 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)104.50160.88239.25203.50160.88203.50112.75
DBL SLOPE VIEW ROOM - min 2; max 2+1 or 3 ad01.12 - 21.1222.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL SLOPE VIEW BB39.6062.15//62.1579.2042.90
SGL SLOPE VIEW ROOM (max 1 adl+1 chd 0 - 1.99 y.o.)79.20124.30//124.30158.4085.80
DBL SLOPE VIEW ROOM79.20124.30//124.30158.4085.80
DBL SLOPE VIEW + EXTRA BED /3 Persons/106.92167.81//167.81213.84115.83
1 adult + 1 Chd (02 - 12.99)79.20124.30//124.30158.4085.80
1 Adult + 2 Chd (02 - 12.99)79.20124.30//124.30158.4085.80
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)79.20124.30//124.30158.4085.80
2 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)99.00155.38//155.38198.00107.25
DBL SLOPE VIEW ROOM - min 2; max 2+1 or 3 ad01.12 - 21.1222.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL SLOPE VIEW HB46.2068.75100.1085.8068.7585.8049.50
SGL SLOPE VIEW ROOM (max 1 adl+1 chd 0 - 1.99 y.o.)92.40137.50200.20171.60137.50171.6099.00
DBL SLOPE VIEW ROOM92.40137.50200.20171.60137.50171.6099.00
DBL SLOPE VIEW + EXTRA BED /3 Persons/124.74185.63270.27231.66185.63231.66133.65
1 adult + 1 Chd (02 - 12.99)92.40137.50200.20171.60137.50171.6099.00
1 Adult + 2 Chd (02 - 12.99)92.40137.50200.20171.60137.50171.6099.00
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)92.40137.50200.20171.60137.50171.6099.00
2 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)115.50171.88250.25214.50171.88214.50123.75
APP 1 - Bedroom - min 2; max 3+1 or 4 ad01.12 - 21.1222.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
Rent APP 1 - Bedroom /2 person/ BB95.70144.65//144.65190.30110.00
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/101.20150.15//150.15195.80115.50
APP 1 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/106.70155.65//155.65201.30121.00
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)95.70144.65//144.65190.30110.00
2 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)98.45147.40//147.40193.05112.75
2 Adults + 2 Chd (02 - 05.99)95.70144.65//144.65190.30110.00
2 Adults + 2 Chd (06 - 12.99)101.20150.15//150.15195.80115.50
2 Adults + 2 Chd (02 - 05.99)(06 - 12.99)98.45147.40//147.40193.05112.75
3 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)101.20150.15//150.15195.80115.50
3 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)103.95152.90//152.90198.55118.25
APP 1 - Bedroom - min 2; max 3+1 or 4 ad01.12 - 21.1222.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
Rent APP 1 - Bedroom /2 person/ HB108.90157.85253.00203.50157.85203.50123.20
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/124.30173.25268.40218.90173.25218.90138.60
APP 1 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/139.70188.65283.80234.30188.65234.30154.00
2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)108.90157.85253.00203.50157.85203.50123.20
2 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)116.60165.55260.70211.20165.55211.20130.90
2 Adults + 2 Chd (02 - 05.99)108.90157.85253.00203.50157.85203.50123.20
2 Adults + 2 Chd (06 - 12.99)124.30173.25268.40218.90173.25218.90138.60
2 Adults + 2 Chd (02 - 05.99)(06 - 12.99)116.60165.55260.70211.20165.55211.20130.90
3 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)124.30173.25268.40218.90173.25218.90138.60
3 Adults + 1 Chd (06 - 12.99)132.00180.95276.10226.60180.95226.60146.30
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера - 90 € за возрасен / 50 € за дете (2 - 11.99) / бебе (0 - 1.99) без услуга
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера - 55 € за возрасен / 35 € за дете (2 - 11.99) / бебе (0 - 1.99) без услуга 
Минимум престој4444444
Release 3142877147
Отказ3142877147
Санкции за отказ 1242222
NO show санкции10%30%100%45%30%45%30%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години) - 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk