HOTEL ORLOVETS

stars
www.hotelorlovetz.com
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

ORLOVETS - PAMPOROVO 

Локација:

Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800 m од ски - лифтот, до хотел Перелик. Хотелот е изграден во 2005 година, на 10 ката, 3 лифта 105 соби.

Сместување:

Двокреветни соби (2 стандардни + 1 дополнителен кревет; максимум сместување на 3 возрасни, 30 m²). Сите соби имаат балкон (со поглед кон планината Снежанка), централна клима, кабловска ТВ, радио, телефон, мини бар, сеф во соба (бесплатен), интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, фен и бањарки.

Услуга:

Ноќевање со појадок или Полупансион.

Содржина: 

Рецепција, сеф, услуга во соба (се наплаќа), Wi - Fi во лоби бар (бесплатно), ски - остава, главен ресторан, лоби бар, Панорама кафе и Пиано бар, ноќен клуб и електронски игри (во хотел Перелик), конференциска сала, доктор, фризер, СПА центар. Бесплатно користење на ски - гардероба, превоз од хотел до ски - терени (од 08:30 на секои 30 минути), базен, сауна, соба со пареа, фитнес, креветче за бебе (на барање), надворешен паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг - понг, билијард, куглана (во хотел Перелик), електронски игри, масажа, солариум, СПА третмани.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Аеродром: 250
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Соби за не-пушачи
Салон за убавина
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Менувачница
Пијано Бар
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6583729
Y координати: 24.6990305

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
СПА центар

ORLOVETS 5* - PAMPOROVO


Попусти за рани резервации:

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2019 и платени 100% до 10.10.2019
15 % Попуст за резервации направени до 30.10.2019 и платени 100% до 10.11.2019
10 % Попуст за резервации направени во период 31.10-30.11.2019 и платени 100% до 05.12.2019

Редовна Понуда | Зима 2019/20

ORLOVETS 5* BB/HB
DBL -min 2; max 2+1 или 3 ad01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-17.0118.01-21.0222.02-06.0307.03-20.04
по лице во DBL BB35.2040.7071.5040.7048.4040.7035.20
SGL ROOM /1 Лица/53.9059.40143.0059.4067.1059.4053.90
DBL ROOM /2 Лица/70.4081.40143.0081.4096.8081.4070.40
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/96.80111.93196.63111.93133.10111.9396.80
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)53.9059.40143.0059.4067.1059.4053.90
1 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)61.6071.23125.1371.2384.7071.2361.60
1 Возрасен + 2 Дете (05-11,99)79.2091.58160.8891.58108.9091.5879.20
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)(05-11,99)61.6071.23125.1371.2384.7071.2361.60
2 Возрасен + 1 Дете (00-04,99)70.4081.40143.0081.4096.8081.4070.40
2 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)88.00101.75178.75101.75121.00101.7588.00
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+1 или 3 ad01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-17.0118.01-21.0222.02-06.0307.03-20.04
по лице во APP 1-Bedroom BB53.9059.4090.2059.4067.1059.4053.90
APP 1-Bedroom /2 Лица/107.80118.80180.40118.80134.20118.80107.80
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/148.23163.35248.05163.35184.53163.35148.23
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)107.80118.80180.40118.80134.20118.80107.80
1 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)107.80118.80180.40118.80134.20118.80107.80
1 Возрасен + 2 Дете (05-11,99)121.28133.65202.95133.65150.98133.65121.28
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)(05-11,99)107.80118.80180.40118.80134.20118.80107.80
2 Возрасен + 1 Дете (00-04,99)107.80118.80180.40118.80134.20118.80107.80
2 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)134.75148.50225.50148.50167.75148.50134.75
DBL -min 2; max 2+1 или 3 ad01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-17.0118.01-21.0222.02-06.0307.03-20.04
по лице во DBL HB40.7046.2077.0046.2053.9046.2040.70
SGL ROOM /1 Лица/59.4064.90154.0064.9072.6064.9059.40
DBL ROOM /2 Лица/81.4092.40154.0092.40107.8092.4081.40
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Лица/111.93127.05211.75127.05148.23127.05111.93
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)59.4064.90154.0064.9072.6064.9059.40
1 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)71.2380.85134.7580.8594.3380.8571.23
1 Возрасен + 2 Дете (05-11,99)91.58103.95173.25103.95121.28103.9591.58
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)(05-11,99)71.2380.85134.7580.8594.3380.8571.23
2 Возрасен + 1 Дете (00-04,99)81.4092.40154.0092.40107.8092.4081.40
2 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)101.75115.50192.50115.50134.75115.50101.75
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+1 или 3 ad01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-17.0118.01-21.0222.02-06.0307.03-20.04
по лице во APP 1-Bedroom HB59.4064.9095.7064.9072.6064.9059.40
APP 1-Bedroom /2 Лица/118.80129.80191.40129.80145.20129.80118.80
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Лица/163.35178.48263.18178.48199.65178.48163.35
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)118.80129.80191.40129.80145.20129.80118.80
1 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)118.80129.80191.40129.80145.20129.80118.80
1 Возрасен + 2 Дете (05-11,99)133.65146.03215.33146.03163.35146.03133.65
1 Возрасен + 2 Дете (00-4,99)(05-11,99)118.80129.80191.40129.80145.20129.80118.80
2 Возрасен + 1 Дете (00-04,99)118.80129.80191.40129.80145.20129.80118.80
2 Возрасен + 1 Дете (05-11,99)148.50162.25239.25162.25181.50162.25148.50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Божиќна вечера- 30.00 € за возрасен и 20.00 € за Дете од 4 до 11,99 год.
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна Вечера - 60.00 € за возрасен и 40.00 € за Дете од 2 до 11,99 год.

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk