ORLOVETS

stars
www.hotelorlovetz.com
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

ORLOVETS - PAMPOROVO 

Локација:

Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800 m од ски - лифтот, до хотел Перелик. Хотелот е изграден во 2005 година, на 10 ката, 3 лифта 105 соби.

Сместување:

Двокреветни соби (2 стандардни + 1 дополнителен кревет; максимум сместување на 3 возрасни, 30 m²). Сите соби имаат балкон (со поглед кон планината Снежанка), централна клима, кабловска ТВ, радио, телефон, мини бар, сеф во соба (бесплатен), интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, фен и бањарки.

Услуга:

Ноќевање со појадок или Полупансион.

Содржина: 

Рецепција, сеф, услуга во соба (се наплаќа), Wi - Fi во лоби бар (бесплатно), ски - остава, главен ресторан, лоби бар, Панорама кафе и Пиано бар, ноќен клуб и електронски игри (во хотел Перелик), конференциска сала, доктор, фризер, СПА центар. Бесплатно користење на ски - гардероба, превоз од хотел до ски - терени (од 08:30 на секои 30 минути), базен, сауна, соба со пареа, фитнес, креветче за бебе (на барање), надворешен паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг - понг, билијард, куглана (во хотел Перелик), електронски игри, масажа, солариум, СПА третмани.

далечина од

Аеродром: 250
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Соби за не-пушачи
Салон за убавина
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Менувачница
Пијано Бар
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Дупли лежај или два кревети
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.6583729
Y координати: 24.6990305

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
СПА центар

ORLOVETS 5* - ПАМПОРОВО


SPO: SPO CODE: SPO40

40 % Попуст за престој во период 10.02 - 13.02 вклучително
** СП не се комбинира со други попусти и СП
Ве молиме, промоцијата да се напомни при правење на резервацијата и на ваучерот

SPO: SPO CODE: SPO10:

10 % Попуст за престој во период 07.01 - 28.02 вклучително
Ве молиме, промоцијата да се напомни при правење на резервацијата и на ваучерот
** СП не се комбинира со други попусти и СП


Редовен Ценовник | Зима 2018 / 2019

ORLOVETS 5* BB/HB
DBL -min 2; max 2+1 or 3 ad01.12-28.1229.12-04.0105.01-03.0304.03-20.04
p.p. in DBL BB37.4064.9042.9037.40
SGL ROOM /1 Persons/53.90129.8059.4053.90
DBL ROOM /2 Persons/74.80129.8085.8074.80
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/102.85178.48117.98102.85
1 adult + 2 Chd (00-4.99)53.90129.8059.4053.90
1 adult + 1 Chd (05-11.99)65.45113.5875.0865.45
1 adult + 2 Chd (05-11.99)84.15146.0396.5384.15
1 adult + 2 Chd (00-4.99)(05-11.99)65.45113.5875.0865.45
2 adult + 1 Chd (00-04.99)74.80129.8085.8074.80
2 adult + 1 Chd (05-11.99)93.50162.25107.2593.50
DBL -min 2; max 2+1 or 3 ad01.12-28.1229.12-04.0105.01-03.0304.03-20.04
p.p. in DBL HB44.0071.5049.5044.00
SGL ROOM /1 Persons/60.50143.0066.0060.50
DBL ROOM /2 Persons/88.00143.0099.0088.00
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/121.00196.63136.13121.00
1 adult + 2 Chd (00-4.99)60.50143.0066.0060.50
1 adult + 1 Chd (05-11.99)77.00125.1386.6377.00
1 adult + 2 Chd (05-11.99)99.00160.88111.3899.00
1 adult + 2 Chd (00-4.99)(05-11.99)77.00125.1386.6377.00
2 adult + 1 Chd (00-04.99)88.00143.0099.0088.00
2 adult + 1 Chd (05-11.99)110.00178.75123.75110.00
Божиќна вечера (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА) - 42 € за возрасен / 32 € за дете (2-11.99)
Доплата (Задолжителна)
Новогодишна вечера - 70 € за возрасен / 43 € за дете (2-11.99)
Отказ7#REF!77
Отказ и санкции во ноќи1100%11
NO show санкција во ноќи2100%22
Предвремено заминување, санкции100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години) - 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk