ZARA

stars
http://www.zarabansko.com
42 Yavor Street, 2770 Bansko, Bugarska
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ЗАРА - БАНСКО

Хотелот Зара се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот. Се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифтовите има на располагање на секои 30 минути.

Капацитет и услуга: 

Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабелска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина.
Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лоби барот во фоајето. На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите. Прехрамбената продавница и рестораните се оддалечени на 200 метри од хотелот. Во склоп на хотелот исто така има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. Во хотелот има и детско игралиште, така што родителите можат да користат услуги и од професионални аниматори.

далечина од

Дуќани: 200 m
Дуќани: 200 m
Дуќани: 200 m
Дуќани: 200 m
Ресторанти: 200 m
Ресторанти: 200 m
Ресторанти: 200 m
Ресторанти: 200 m
Далечина од центарот: 500 m
Далечина од центарот: 500 m
Далечина од центарот: 500 m
Далечина од центарот: 500 m
Жичара: 400 m
Жичара: 400 m
Жичара: 400 m
Жичара: 400 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Факс
Факс
Факс
Интернет
Интернет
Интернет
Интернет
Ресторан
Ресторан
Ресторан
Ресторан
Салон за убавина
Салон за убавина
Салон за убавина
Салон за убавина
Спортска сала
Спортска сала
Спортска сала
Спортска сала
24 часовна услуга во соба
24 часовна услуга во соба
24 часовна услуга во соба
24 часовна услуга во соба
Детско катче
Детско катче
Детско катче
Детско катче
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Лоби бар
Лоби бар
Лоби бар
Ски гардeробер
Ски гардeробер
Ски гардeробер
Ски гардeробер
Перална
Перална
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Приватен паркинг
Приватен паркинг
Приватен паркинг
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Пинг-Понг
Пинг-Понг
Билијард
Билијард
Билијард
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Јавање коњи
Јавање коњи
Јавање коњи

сите соби се опремени со

Сеф
Сеф
Сеф
Сеф
Мини Бар
Мини Бар
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Фен
Фен
Греење
Греење
Греење
Греење
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Клима Уред
Клима Уред
Клима Уред
Клима Уред
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Балкон или Тераса
Балкон или Тераса
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
LCD телевизор со сателитски канали
LCD телевизор со сателитски канали
LCD телевизор со сателитски канали

локација

X Координати: 41.8354336
X Координати: 41.8354336
X Координати: 41.8354336
X Координати: 41.8354336
Y координати: 23.4770677
Y координати: 23.4770677
Y координати: 23.4770677
Y координати: 23.4770677

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Mасажа третмани
СПА центар
СПА центар
СПА центар
СПА центар

ХОТЕЛ ZARA - БАНСКО


10% Попуст

Валиден за сите нови резервации направени од 08 Јануари
Валидно за период на престој од 16ти Јануари до 2 - ри Февруари,
7, 8 и 9 - ти Февруари и од 21 - ви Февруари до крај на зимска сезона
За сите типови на соби во согласност со слободни места


Попустот се комбинира со дополнителните попусти за престој во период 17 - 29.01 и 21.02 - 13.04

Дополнителни попусти
Валидни за резервации направени после 01.12.2018:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 & 14=12
За престој во периоди 01.12 - 27.12.2019 & 03.01 - 13.04.2019Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019
Цените се дадени по соба на ноќ / услуга Ноќевање со појадок и вечера (HB)

DBL STANDARD-min 2; max 201.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-10.0111.01-24.0125.01-10.0211.02-04.0305.03-13.04
p.p. in DBL STANDARD HB28.6 €33.0 €58.3 €36.3 €31.9 €36.3 €31.9 €28.6 €
DBL STANDARD - SGL USE /1 Persons/45.8 €52.8 €116.6 €58.1 €51.0 €58.1 €51.0 €45.8 €
DBL STANDARD ROOM /2 Persons/57.2 €66.0 €116.6 €72.6 €63.8 €72.6 €63.8 €57.2 €
1 Adults + 1 Chd (02-05.99)45.8 €52.8 €116.6 €58.1 €51.0 €58.1 €51.0 €45.8 €
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)48.6 €56.1 €116.6 €61.7 €54.2 €61.7 €54.2 €48.6 €
DBL DELUXE-min 2; max 2+2 or 3 Adults01.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-10.0111.01-24.0125.01-10.0211.02-04.0305.03-13.04
p.p. in DBL DELUXE  HB 33.0 €37.4 €62.7 €40.7 €36.3 €40.7 €36.3 €33.0 €
DBL DELUXE - SGL USE /1 Person/52.8 €59.8 €125.4 €65.1 €58.1 €65.1 €58.1 €52.8 €
Rent DBL DELUXE /2 Persons/66.0 €74.8 €125.4 €81.4 €72.6 €81.4 €72.6 €66.0 €
DBL DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/89.1 €101.0 €169.3 €109.9 €98.0 €109.9 €98.0 €89.1 €
1 Adults + 1 Chd (02-05.99)52.8 €59.8 €125.4 €65.1 €58.1 €65.1 €58.1 €52.8 €
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)56.1 €63.6 €125.4 €69.2 €61.7 €69.2 €61.7 €56.1 €
1 Adults + 2 Chd (02-05.99)52.8 €59.8 €125.4 €65.1 €58.1 €65.1 €58.1 €52.8 €
1 Adults + 2 Chd (06-11.99)72.6 €82.3 €156.8 €89.5 €79.9 €89.5 €79.9 €72.6 €
2 Adults + 1 Chd (02-05.99)66.0 €74.8 €125.4 €81.4 €72.6 €81.4 €72.6 €66.0 €
2 Adults + 1 Chd (06-11.99)82.5 €93.5 €156.8 €101.8 €90.8 €101.8 €90.8 €82.5 €
2 Adults + 2 Chd (02-05.99)66.0 €74.8 €125.4 €81.4 €72.6 €81.4 €72.6 €66.0 €
2 Adults + 2 Chd (02-05.99)(06-11.99)82.5 €93.5 €156.8 €101.8 €90.8 €101.8 €90.8 €82.5 €
2 Adults + 2 Chd (06-11.99)99.0 €112.2 €188.1 €122.1 €108.9 €122.1 €108.9 €99.0 €
APP 1-Bedroom-min 1+1; max 3+1/2+2 or 4 Adults01.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-10.0111.01-24.0125.01-10.0211.02-04.0305.03-13.04
p.p. in APP 1-Bedroom HB38.5 €42.9 €68.2 €46.2 €41.8 €46.2 €41.8 €38.5 €
APP 1-Bedroom - SGL USE /1 Person/77.0 €85.8 €136.4 €92.4 €83.6 €92.4 €83.6 €77.0 €
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/77.0 €85.8 €136.4 €92.4 €83.6 €92.4 €83.6 €77.0 €
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/104.0 €115.8 €184.1 €124.7 €112.9 €124.7 €112.9 €104.0 €
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/130.9 €145.9 €231.9 €157.1 €142.1 €157.1 €142.1 €130.9 €
1 Adults + 1 Chd (02-05.99)77.0 €85.8 €136.4 €92.4 €83.6 €92.4 €83.6 €77.0 €
1 Adults + 1 Chd (06-11.99)65.5 €72.9 €136.4 €78.5 €71.1 €78.5 €71.1 €65.5 €
1 Adults + 2 Chd (02-05.99)77.0 €85.8 €136.4 €92.4 €83.6 €92.4 €83.6 €77.0 €
1 Adults + 2 Chd (06-11.99)84.7 €94.4 €170.5 €101.6 €92.0 €101.6 €92.0 €84.7 €
2 Adults + 1 Chd (02-05.99)77.0 €85.8 €136.4 €92.4 €83.6 €92.4 €83.6 €77.0 €
2 Adults + 1 Chd (06-11.99)96.3 €107.3 €170.5 €115.5 €104.5 €115.5 €104.5 €96.3 €
2 Adults + 2 Chd (02-05.99)77.0 €85.8 €136.4 €92.4 €83.6 €92.4 €83.6 €77.0 €
2 Adults + 2 Chd (06-11.99)115.5 €128.7 €204.6 €138.6 €125.4 €138.6 €125.4 €115.5 €
2 Adults + 2 Chd (02-05.99)(06-11.99)96.3 €107.3 €170.5 €115.5 €104.5 €115.5 €104.5 €96.3 €
3 Adults + 1 Chd (02-05.99)104.0 €115.8 €184.1 €124.7 €112.9 €124.7 €112.9 €104.0 €
3 Adults + 1 Chd (06-11.99)123.2 €137.3 €218.2 €147.8 €133.8 €147.8 €133.8 €123.2 €
MAISONETTE 2-Bedroom-min 4; max 4+2/5+1 or 6 Adults01.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-10.0111.01-24.0125.01-10.0211.02-04.0305.03-13.04
p.p. in MEZ 2-Bedroom HB38.5 €42.9 €68.2 €46.2 €41.8 €46.2 €41.8 €38.5 €
Rent MEZ 2-Bedroom /4 Persons/154.0 €171.6 €272.8 €184.8 €167.2 €184.8 €167.2 €154.0 €
MEZ 2-Bedroom + EXTRA BED /4 Persons/181.0 €201.6 €320.5 €217.1 €196.5 €217.1 €196.5 €181.0 €
MEZ 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/207.9 €231.7 €368.3 €249.5 €225.7 €249.5 €225.7 €207.9 €
4 Adults + 1 Chd (02-05.99)154.0 €171.6 €272.8 €184.8 €167.2 €184.8 €167.2 €154.0 €
4 Adults + 1 Chd (06-11.99)173.3 €193.1 €306.9 €207.9 €188.1 €207.9 €188.1 €173.3 €
4 Adults + 2 Chd (02-05.99)154.0 €171.6 €272.8 €184.8 €167.2 €184.8 €167.2 €154.0 €
4 Adults + 2 Chd (06-11.99)192.5 €214.5 €341.0 €231.0 €209.0 €231.0 €209.0 €192.5 €
5 Adults + 1 Chd (02-05.99)181.0 €201.6 €320.5 €217.1 €196.5 €217.1 €196.5 €181.0 €
5 Adults + 1 Chd (06-11.99)200.2 €223.1 €354.6 €240.2 €217.4 €240.2 €217.4 €200.2 €
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Новогодишна вечера во Zara Restaurant - 64.00 € за возрасен, 33.00 € за дете од 04 до 11.99 години,  Inf 00-03.99 - не користи услуги. 
Новогодишна вечера во Banquet Hall - 60.00 € за возрасен, 32.00 € за дете од 04 до 11.99 години,  Inf 00-03.99 - не користи услуги. 
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 25.00 € за возрасен, 15.00 € за дете од 04 до 11.99 години,  Inf 00-03.99 - не користи услуги. 
Минимум престој 35     
Отказ72130212121217
Пенали за отказ (ноќи)50%100%100%50%50%50%50%50%
NO show пенали (ноќи)2100%100%100%100%100%100%2

Цените се изразени во евра
за уплата во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд

Забелешки:

 • **Наместо вечера на 25.12 & 31.12, ќе има ручек на 26.12 & 01.01
 • *** Ски гардеробата во хотелот може да се користи само за сопствена ски опрема (не е дозволено оставање на изнајмена ски опрема)

Редовен ценовник | Пролет, Лето, Есен

Хотелски Комплекс ,, Зара '' **** НВ+ / All Inclusive
цениПролетЛетоЕсен
05.04-25.04 / 29.04-11.0712.07 - 12.0913.09 - 30.11
услугиНВ+AllHB+AllHB+All
Стандард соба19.80 €25.30 €25.30 €30.80 €22 €27.50 €
Делукс соба23.10 €28.60 €28.60 €34.10 €25.30 €30.80 €
Апартман со една спална27.50 €33 €33 €38.50 €29.70 €35.20 €
цените се дадени по лице на ноќ

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање
 • Соодветено избрана пансионска услуга
 • Користење на надворешен базен (15 јуни - 15 септември)
 • Користење на детскиот сектор во внатрешниот базен
 • Користење на парна бања, сауна, фитнес, џакузи, детско игралиште во градината
 • wi fi во целиот хотел

Во цената НЕ е вклучено:

 • Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
 • Патничко Осигурување
 • Индивидуални трошоци

Политика за сместување:

 • Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно во хотелот
 • Дете од 6 до 11,99 год. сместено на дополнително легло со двајца возрасни, се сместува бесплатно
 • Второ и Трето дете од 6 до 11.99 год. сместени на дополнително легло, со двајца возрасни - плаќаат по 50% од цената за возрасен
 • Возрасен сместен на дополнително легло - плаќа 70% од цената по лице
 • Еднокреветната соба се плаќа 80% од цената за двојно сместување во соодветниот тип
 • Деца од 6 до 11,99 год., сместени на редовно легло со еден возрасен - плаќа 70% од цената по лице

Попусти:

 • Летна сезона - 6=5 / 7=6 / 10=9 / 14=12
 • Пролет / Есен - 5=4

Дополнителни услуги :

 • Надворешен паркин - бесплатно
 • Детско креветче - 5 лв. На ден
 • Хотелски влечки - 3 лв од пар
 • Сеф - 4 лв.на ден

Капацитет и сместување:

 • Стандардна соба - макс. сместување за 2 лица (2 pax.)
 • Делукс соба - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)
 • Апартман со една спална - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4)

Пансионска услуга:

 • НВ+ - Појадок и вечера на шведска маса. Во случај на помалку од 25 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени. За време на вечерата, вклучени се и пијалоци - вода, точено вино, точено пиво, национален алкохол
 • All Inclusive - Појадок, ручек и вечера на шведска маса. За време на ручекот и вечерата се служат и пијалоци - вода, точено вино, точено пиво и национален алкохол.
 • Попладневна ужина - 16:00 до 17:00 ч. (лесна ужина, кафе, чај, сок, вода)
 • Во случај на помалку од 25 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени.

НАПОМЕНА:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената или понудата

Редовен ценовник | Велигден
Минимум 3 ноки

Хотелски Комплекс ,, Зара '' **** НВ+ / All Inclusive
цениПролет
26.04.19 - 28.04.19
услугиНВ+All
Стандард соба24.20 €29.70 €
Делукс соба27.50 €33.00 €
Апартман со една спална31.90 €37.40 €

Цените се изразени по лице на ноќ

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање
 • Соодветено избрана пансионска услуга
 • Велигденски ручек на 28.04, вклучува јадења со јагнешко, велигденско лепче, велигденски јајца
 • Користење на надворешен базен (15 јуни - 15 септември)
 • Користење на детскиот сектор во внатрешниот базен
 • Користење на парна бања, сауна, фитнес, џакузи, детско игралиште во градината
 • wi fi во целиот хотел

Во цената НЕ е вклучено:

 • Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
 • Патничко Осигурување
 • Индивидуални трошоци

Политика за сместување:

 • Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно во хотелот
 • Дете од 6 до 11,99 год. сместено на дополнително легло со двајца возрасни, се сместува бесплатно
 • Второ и Трето дете од 6 до 11.99 год. сместени на дополнително легло, со двајца возрасни - плаќаат по 50% од цената за возрасен
 • Возрасен сместен на дополнително легло - плаќа 70% од цената по лице
 • Еднокреветната соба се плаќа 80% од цената за двојно сместување во соодветниот тип
 • Деца од 6 до 11,99 год., сместени на редовно легло со еден возрасен - плаќа 70% од цената по лице

Попусти:

 • Летна сезона - 6=5 / 7=6 / 10=9 / 14=12
 • Пролет / Есен - 5=4

Доплати:

 • ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Дете од 6 до 11.99 години доплаќа 11 евра за Велигденски ручек

Дополнителни услуги :

 • Надворешен паркин - бесплатно
 • Детско креветче - 5 лв. На ден
 • Хотелски влечки - 3 лв од пар
 • Сеф - 4 лв.на ден

Капацитет и сместување:

 • Стандардна соба - макс. сместување за 2 лица (2 pax.)
 • Делукс соба - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)
 • Апартман со една спална - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4)

Пансионска услуга:

 • НВ+ - Појадок и вечера на шведска маса. Во случај на помалку од 25 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени. За време на вечерата, вклучени се и пијалоци - вода, точено вино, точено пиво, национален алкохол
 • All Inclusive - Појадок, ручек и вечера на шведска маса. За време на ручекот и вечерата се служат и пијалоци - вода, точено вино, точено пиво и национален алкохол.
 • Попладневна ужина - 16:00 до 17:00 ч. (лесна ужина, кафе, чај, сок, вода)
 • Во случај на помалку од 25 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени.

НАПОМЕНА:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената или понудата

Попуст за рани резервации:

15% попуст за резервации направени до 30.10.2018, со 100% уплата до 15.11.2019
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018, со 100% уплата до 15.12.2019

* Попустот за рани резервации и дополнителниот попуст НЕ се комбинира

Дополнителен попуст:

7=6 , 10=9, 14=12, за сите периоди, освен за Новогодишниот период

Редовен ценовник | Зима 2019/2020

сезона / периодРекламнаБожиќнаНовогодишнаВисокаНискаВисокаРекламна
01.12-20.1221.12-27.1228.12-02.0103.01-11.0112.01-23.01 /
23.02-08.03
24.01-22.0209.03-11.04
услугaHBHBHBHBHBHBHB
Стандард соба30.24 €35.84 €61.60 €39.20 €34.72 €39.20 €30.24 €
Делукс соба34.72 €40.32 €66.08 €43.68 €39.20 €43.68 €34.72 €
Апартман со една спална (мин.2 лица)40.32 €45.92 €71.68 €49.28 €44.80 €49.28 €40.32 €
Апартман со две спални (мин.4 лица)40.32 €45.92 €71.68 €49.28 €44.80 €49.28 €40.32 €
рок за отказ во денови721322121217
минимум престој во ноки 35    

цените се по лице на ноќ

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на детскиот сектор во внатрешниот базен
 • Користење на парна бања, сауна, фитнес, џакузи, детско игралиште во градината
 • Ски Гардеробер
 • Трансфер од хотелот до гондолата wi fi во целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ;
 • Патничко Осигурување;
 • Индивидуални трошоци.

Доплати за НГ вечера:

 • Ресторант - Основна сала - 70€ / 37€ (возр./дете(4-11,99г.)
 • Ресторант - Дополнителна Сала - 60€ / 32€ (возр./дете(4-11,99г.)
 • * Цената вклучува празнична вечера по специјално празнично мени и празнична шоу програма
 • ** Пансионската вечера до 31.12, нема да се служи. Наместо неа, на 01.01.2020 ќе биде послужен ужина-ручек

Доплата за Божиќна вечера:

 • 25€ / 15€ (возр./дете(4-11,99г.)
 • * Вечерите на 24.12 и на 25.12 се празнични и ќе се служат по претходно подготвено и традиционално мени

Отказ на резервации:

 • За отказ на резервации после наведениот рок, во период на Божиќ и НГ, санкциите се 100%
 • За непристигнати гости, No Show, во сите сезони, санкциите се 100%, освен за Рекламната Сезона, кога санкциите се 2 ноки (доколку резервацијата е на 1 ноќ, тогаш и санкцијата ќе е 1 ноќ)
 • При предвремено заминување од хотелот, НЕ следува рефундација на средства.

Дополнителни услуги:

 • Надворешен паркинг - бесплатно;
 • Детско креветче - 5 лв. На ден;
 • Хотелски влечки - 3 лв од пар;
 • Сеф - 4 лв.на ден;
 • Ски гардероберот е за чување на лични ствари. Опремата која е изнајмена од надворешни ски сервиси, НЕ е дозволена за чување во хотелската ски гардероба

Политика за сместување:

 • Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно во хотелот;
 • Дете од 6 до 11,99 год. сместено на дополнително легло со двајца возрасни, плаќа 50% од цената по лице;
 • Второ и Трето дете од 6 до 11.99 год. сместени на дополнително легло, со двајца возрасни - плаќаат по 50% од цената за возрасен;
 • Возрасен сместен на дополнително легло - плаќа 70% од цената по лице;
 • Еднокреветната соба се плаќа 80% од цената за двојно сместување во соодветниот тип / не се однесува за апартманско сместување /
 • Деца од 6 до 11,99 год., сместени на редовно легло со еден возрасен - плаќа 70% од цената по лице / не важи за Новогодишниот период /

Напомена:

 • При промена на дата на престој или имиња на патници, кај резервација направена со попуст за рани резервации, а после наведениот датум, Попустот во овој случај се губи.
 • При користење на дополнителниот попуст, бесплатно е последното ноќевање.
 • Дополнителените попусти можат да се користат, после 01.11, по завршувањето на попустот од рани резервации од 15%
 • При резервација направена на 7 ноќевања, во период од 01.11 до 30.11, се користи дополнителниот попуст, НЕ се користи попустот од 10%. (освен за НГ период)
 • При резервација направена на 7 ноки, во период од 01.11 до 30.11, а при престој во Новогодишниот период, се користи попустот од 10%, НЕ се користи дополнителниот попуст 7=6.
 • Божиќната и Новогодишната вечера се ЗАДОЛЖИТЕЛНИ
 • За групи се сметаат барањата за резервации на минимум 10 соби, за еден ист период
 • Појадок и вечера на шведска маса. Во случај на помалку од 20 лица во хотелот, шведската маса може да се замени со степено мени. Менито го избира главниот кувар на хотелот.
 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 1€=62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената или понудата.

Опис, Капацитет и сместување:

 • Стандардна соба - макс. сместување за 2 лица (2 pax.)
 • * Стандардните соби се сврзани соби, со заеднички влез и заеднички балкон
 • Делукс соба - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или еден возрасен (2+2 / 3)
 • Апартман со една спална - макс.сместување на две лица на редовно легло и две деца до 11,99 год. на дополнително легло или двајца возрасени (2+2 / 4) Апартман со две спални - апартман / мазонет / е само 1 во хотелот и се резервира со претходно барање до хотелот. Располага со 2 спални, на 2 спрата. Секоја спална си има свој тоалет и тераса. Дневната соба е на долниот спрат со голем кревет, идеален за 2 возрасни. Максималниот капацитет е 6 возрасни.
 • Мазонетот се наоѓа на 5 спрат од хотелот.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk