Grand Hotel Velingrad

stars
www.grandhotelvelingrad.com
Велинград

Име на сместување
Држава
Дестинација

Grand Hotel 5* - Велинград


Редовен ценовник

GRAND HOTEL VELINGRAD 5*  
Период 01.08-20.12.2018 Twin Standard (no view)Double / Twin Deluxe (forest or city view) Double Grand DeluxeApartment Junior Apartment DeluxeApartment VIP with private Jacuzzi
Цена за 1 ноќ за престој / Недела - Четврток / 82.487.597.8118.4133.8149.3
Цена за 1 ноќ за престој / Петок-Сабота / 101.4106.5111.7142.6154.4169.9
Доплата за вечера - 14.6 EUR по лице на ден

Цените се изразени во евра

Child and extra bed policy:

 • Child up to 5.99 years old are accommodated free of charge at extra bed in their parents room on bed and breakfast basis;
 • Child 2 to 11.99 years old accommodated on regular bed has 50% discount from the adult room rate;
 • Child 6 - 11.99 years old accommodated on extra bed has 70% discount from the adult rate;
 • Возрасен на дополнително легло 21 € по ноќ;
 • Discount for Single Room - 10% discount from double rate price (not valid for the apartments);

Ценoвен опис:

 • Сите цени се дадени во евра;
 • Сите цени се дадени по соба на ноќ, за 2 лица;
 • Износот за потврдената резервација не е рефундабилен;
 • Пакетите се продаваат - НА БАРАЊЕ;
 • Пакетите НЕ се валидни за национални и интернационални празници;
 • Во цената е вклучено - базен, џакузи, надворешен базен, игротека, фитнес, парна бања, финска сауна, био сауна, ледена соба, шок тушеви, топлотни лежалки, вулканска соба, релакс зона, интернет, сеф во собата, паркинг;

Напомена:

Во цената НЕ е вклучена туристичка такса од 0.84 еур по лице на ден (вкл.деца). Се плаќа на лице место во хотелот.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk