LION BOROVETS

stars
http://www.borovetz.hotelslion.bg/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и  нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите.

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите во фитнес центарот или да се релаксирате во сауна.

 

далечина од

Далечина од центарот
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Хотелски паркинг
Рент-а-кар
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред

локација

X Координати: 42.273938901353844
Y координати: 23.6006498336792

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Фитнес
Финска сауна

Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнување н

а дата 14.01. (only!!!) и после 25.02.2017
Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот!

LION 4* - BOROVEC
http://borovetz.hotelslion.bg/
HALF BOARD 
DBL ROOM -минимум 2;
максимум 1+1 или 2 возрасни
01.12-16.12.16;
11.01-27.01.17;
18.02-31.03.17
17.12-26.12.16;
28.01-10.02.17
27.12-01.01.1702.01-10.01.17;
11.02-17.02.17
По лице во DBL HB31,133,363,335,5
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-3,99 y.o.)44,448,8122,152,2
DBL ROOM62,266,6126,571,0
1 adult + 1 Chd (04-11,99)54,458,3110,762,2
DBL LARGE ROOM -минимум 2;
максимум 2+1 или 3 возрасни
01.12-16.12.16;
11.01-27.01.17;
18.02-31.03.17
17.12-26.12.16;
28.01-10.02.17
27.12-01.01.1702.01-10.01.17;
11.02-17.02.17
По лице во DBL Large HB33,336,666,641,1
DBL LARGE ROOM66,673,3133,282,1
DBL LARGE+ EXTRA BED (3 adults)88,898,8177,6111,0
1 adult + 1 Chd (04-11,99)58,364,1116,671,9
1 Adult+2 Chd (04-11,99)69,476,9138,886,3
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)77,786,0155,496,6
FAMILY ROOM -минимум 2;
максимум 2+2 или 3 возрасни
01.12-16.12.16;
11.01-27.01.17;
18.02-31.03.17
17.12-26.12.16;
28.01-10.02.17
27.12-01.01.1702.01-10.01.17;
11.02-17.02.17
По лице во FR HB40,045,572,247,7
FAM ROOM (2 adl)79,991,0144,395,5
FAM ROOM + EXTRA BED (3 adl)102,1116,6188,7124,3
2 Adults + 1 Chd (04-11,99)91,0103,8166,5109,9
2 Adults + 2 Chd (04-11,99)102,1116,6188,7124,3
APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 4+1 или 5 возрасни
01.12-16.12.16;
11.01-27.01.17;
18.02-31.03.17
17.12-26.12.16;
28.01-10.02.17
27.12-01.01.1702.01-10.01.17;
11.02-17.02.17
Наем на APP 1-Bedroom /2 person/ HB133,2144,3244,2155,4
Наем на APP 1-Bedroom /3 person/133,2144,3244,2155,4
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults/133,2144,3244,2155,4
Наем на APP 1-Bedroom /4 adults+1 Chd (04-11,99)133,2144,3244,2155,4
Наем на APP 1-Bedroom /5 adults/133,2144,3244,2155,4
Доплата (Задолжително)  
Новогодишна вечера - 75.00 € за возрасни 40.00 € за деца од 4 до 11,99 години. Inf 00-3,99 - не користат услуги 
Доплата (Не е задолжително)  
Божиќна вечера - 45.00 € за возрасни 25.00 € за деца од 4 до 11,99 години. Inf 00-3,99 - не користи услуги 
Минимум престој5555
Пенали за отказ1111
NO show пенали22100%2
Notes:  App 1-Bedroom - две спални со 4 редовни легла, без дневна соба. 
Цената вклучува: Базен, фитнес сала, сауна, ски гардероба за сопствена опрема и трансфер до гондола. 
Задолжително: Туристичка такса 1€ по лице на ноќ
Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Цените не се валидни за време на велигденските и првомајските празници!

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk