LION BOROVETS

stars
http://www.borovetz.hotelslion.bg/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ЛИОН - БОРОВЕЦ 

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Паркингот се плаќа дополнително.

Опис на соби: 

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

Услуга:

Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите во фитнес центарот или да се релаксирате во сауна.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот
Далечина од центарот
Жичара
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Ресторан
Менувачница
Менувачница
Соби за не-пушачи
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Велнес центар
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Рент-а-кар
Рент-а-кар
Лоби бар
Лоби бар
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Билијард
Билијард
Скијање
Скијање

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
Телефон
Телефон
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Клима Уред
Клима Уред

локација

X Координати: 42.273938901353844
X Координати: 42.273938901353844
Y координати: 23.6006498336792
Y координати: 23.6006498336792

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Фитнес
Фитнес
Финска сауна
Финска сауна

LION 4* - BOROVETS


Попуст за рани резервации:

20 % попуст за резервации направени до 30.09.2018 и 100% уплата до 05.10.2018
10% попуст за сите резервации направени до 31.10.2018 и 100% уплата до 05.11.2018

Дополнителен попуст:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 and 14=12 за пристигања од 02.03.2019 до EOS

Попустите се комбинираат !!!

Редовен Ценовник | Зима 2018 / 2019

LION 4*  HB
DBL ROOM - min 2; max 1+1 or 2 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL HB34.1037.4066.0039.6037.4034.1037.4039.6034.10
SGL ROOM /1 Person/49.5052.80126.5055.0052.8049.5052.8055.0049.50
DBL ROOM /2 Persons/68.2074.80132.0079.2074.8068.2074.8079.2068.20
1 adult + 1 Chd (00 - 03.99)49.5052.80126.5055.0052.8049.5052.8055.0049.50
1 adult + 1 Chd (04 - 11.99)59.6865.45115.5069.3065.4559.6865.4569.3059.68
DBL LARGE ROOM - min 2; max 2+1 or 3 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in DBL LARGE HB36.3041.8069.3044.0041.8036.3041.8044.0036.30
DBL LARGE ROOM /2 Persons/72.6083.60138.6088.0083.6072.6083.6088.0072.60
DBL LARGE+ EXTRA BED /3 Persons/100.10113.30188.10121.00113.30100.10113.30121.00100.10
1 adult + 1 Chd (00 - 03.99)72.6083.60138.6088.0083.6072.6083.6088.0072.60
1 adult + 1 Chd (04 - 11.99)63.5373.15121.2877.0073.1563.5373.1577.0063.53
1 Adult + 2 Chd (00 - 03.99)72.6083.60138.6088.0083.6072.6083.6088.0072.60
1 Adult + 2 Chd (04 - 11.99)77.2888.00146.0393.5088.0077.2888.0093.5077.28
1 Adult + 2 Chd (00 - 03.99)(04 - 11.99)72.6083.60138.6088.0083.6072.6083.6088.0072.60
2 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)72.6083.60138.6088.0083.6072.6083.6088.0072.60
2 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)86.3598.45163.35104.5098.4586.3598.45104.5086.35
FAMILY ROOM - min 2; max 2+2 or 3 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
p.p. in FAMILY ROOM HB44.0049.5074.8051.7049.5044.0049.5051.7044.00
Rent FAMILY ROOM /2 Persons/88.0099.00149.60103.4099.0088.0099.00103.4088.00
FAMILY ROOM + EXTRA BED /3 Persons/115.50128.70199.10136.40128.70115.50128.70136.40115.50
2 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)88.0099.00149.60103.4099.0088.0099.00103.4088.00
2 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)101.75113.85174.35119.90113.85101.75113.85119.90101.75
2 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)88.0099.00149.60103.4099.0088.0099.00103.4088.00
2 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)(00 - 03.99)101.75113.85174.35119.90113.85101.75113.85119.90101.75
2 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)115.50128.70199.10136.40128.70115.50128.70136.40115.50
APP 1 - Bedroom - min 2; max 4+1 or 5 ad01.12 - 14.1215.12 - 28.1229.12 - 04.0105.01 - 11.0112.01 - 18.0119.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 22.0223.02 - 31.03
Rent APP 1 - Bedroom /2 Persons/ HB148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
Rent APP 1 - Bedroom /3 Persons/148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
Rent APP 1 - Bedroom /4 Persons/148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
2 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
2 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)(04 - 11.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
2 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
3 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
3 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
3 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
3 Adults + 2 Chd (00 - 03.99)(04 - 11.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
3 Adults + 2 Chd (04 - 11.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
4 Adults + 1 Chd (00 - 03.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
4 Adults + 1 Chd (04 - 11.99)148.50165.00253.00176.00165.00148.50165.00176.00148.50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера - 75 € за возрасен / 40 € за дете (4 - 11.99 години) / бебе (0 - 3.99 години) без услуга
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
Божиќна вечера - 45 € за возрасен / 25 € за деца (4 - 11.99 години) / деца (0 - 3.99 години) без услуга
Минимум престој555555555
Release 772814777147
Отказ3314733373
Санкции за отказ 111111111
NO show санкции22100%222222

Цените се изразени во евра

Напомена:

Апп 1 е со две спални и 4 редовни легла, без дневна соба.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk