LION BOROVETS

stars
http://www.borovetz.hotelslion.bg/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ ЛИОН - БОРОВЕЦ 

Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Паркингот се плаќа дополнително.

Опис на соби: 

Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када.

Услуга:

Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите во фитнес центарот или да се релаксирате во сауна.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

далечина од

Далечина од центарот
Далечина од центарот
Далечина од центарот
Жичара
Жичара
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Ресторан
Ресторан
Менувачница
Менувачница
Менувачница
Соби за не-пушачи
Соби за не-пушачи
Соби за не-пушачи
Велнес центар
Велнес центар
Велнес центар
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Рент-а-кар
Рент-а-кар
Рент-а-кар
Лоби бар
Лоби бар
Лоби бар
Собна услуга
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Пинг-Понг
Билијард
Билијард
Билијард
Скијање
Скијање
Скијање

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
ТВ
Телефон
Телефон
Телефон
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Сателитска ТВ
Мини Бар
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Фен
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Клима Уред
Клима Уред
Клима Уред

локација

X Координати: 42.273938901353844
X Координати: 42.273938901353844
X Координати: 42.273938901353844
Y координати: 23.6006498336792
Y координати: 23.6006498336792
Y координати: 23.6006498336792

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Сауна
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Фитнес
Фитнес
Фитнес
Финска сауна
Финска сауна
Финска сауна

LION 4* - BOROVETS


Понуда Велигден

Lion, Borovets 
26.04-07.05Услуга до  2 ноќи престој  3 или повеќе  ноќи престој 
Dbl room / 2 pax/BB51.1346.01
HB71.5861.36
Single roomBB38.3535.79
HB48.5743.45
Family room  / 2 pax/BB71.5861.36
HB86.9076.69
1во дете до 2-11,99 на допо. Легло со  2 возрасни  freefree
2ро дете до l 4-11,99 на допол.легло со  2 возрасни во  Family room на  BB  15.3312.78
2ро дете до 4-11,99 на допол. Легло со  2 возрасни во  Family room на HB  20.4617.90
Возрасен на дополнително легло на  BB 15.3312.78
Возрасен на дополнително легло на HB 20.4617.90
Минимум престој  13

Цените се изразени во евра
Цените се дадени по соба (редовни легла ) на ноќ на BB или HB услуга

Во цената е вклучено:

  • Користење на базент , теретана ;
  • Користење на интернет ,
  • Користење на сауна парк - финска сауна , парна бања , релакс зона , паркинг ;
  • Хотелско осигурување

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk