Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот е лоциран на прва линија
директен пристап до песочна плажа (Blue Flag)

sea
20 m
sea
БЕСПЛАТНО
sea
Појадок
BB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 8г.
sea
БЕСПЛАТНО
sea
БЕСПЛАТНО во лоби

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Јонски брег / Врахос

Плажа: Сопствена плажа. Песочна.

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi во лоби

Сместување: Сите соби се двокреветни со твин легла и не располагаат со дополнително легло за дете. Собите располагаат со клима вклучена во цената, тв, тоалет со туш кадичка, тераса која странично гледа према море, но не сите соби имаат чист поглед према него. 

Хотелски содржини: Хотелот се наоѓа на прв ред поред плажа, на 20м далечина. Иима дворче со тревна површина, лоби и ресторан. Хотелот има сопствени лежалки и чадори на плажа копи се бесплатни за нашите гости.опис на објектот

Клима уред (со доплата)

Оброци

Појадок (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Тераса
фрижидер

локација

X Координати: 39.1775124
Y координати: 20.5468775
Хотелот се наоѓа на прв ред поред плажа, на 20м далечина. Самата вила има дворче со тревна површина, лоби и ресторан.
Собите располагаат со клима вклучена во цената, тв, тоалет со туш кадичка, тераса која странично гледа према море, но не сите соби имаат чист поглед према него.
Интернетот на јавни места во хтоелот е беспалатен
Сите соби се двокреветни со твин легла и не располагаат со дополнително легло за дете.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по ЛИЦЕ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

На Промо цените не следува попуст.

GPS Координати: 39°10'38.8"N 20°32'47.4"E

Во цената е вклучено 2 лежалки и чадор на плажа, и клима.


Период

Бр.на ноќевања

Двокреветна соба

Коментар

16.05 - 23.05.2017

7 ноќевања

49 Промо

Промо цени

23.05 - 30.05.2017

7 ноќевања

59 29,5€

30.05 - 06.06.2017

7 ноќевања

79€

 

06.06 - 13.06.2017

7 ноќевања

119€

 

13.06 - 20.06.2017

7 ноќевања

129€

 

20.06 - 27.06.2017

7 ноќевања

139

 

27.06 - 05.07.2017

8 ноќевања

159

 

05.07 - 13.07.2017

8 ноќевања

219 189€

 

13.07 - 21.07.2017

8 ноќевања

219

 

21.07 - 29.07.2017

8 ноќевања

219

 

29.07 - 06.08.2017

8 ноќевања

219

 

06.08 - 14.08.2017

8 ноќевања

219

 

14.08 - 22.08.2017

8 ноќевања

219

 

22.08 - 29.08.2017

7 ноќевања

199

 

29.08 - 05.09.2017

7 ноќевања

169

 

05.09 - 12.09.2017

7 ноќевања

129

 

12.09 - 19.09.2017

7 ноќевања

89 Промо

Промо цени

19.09 - 26.09.2017

7 ноќевања

69 Промо

Промо цени


Во цената е вклучено

  • 7/8 ноќевања со појадок
  • бесплатно сместување на дете до 7,99г. во соба со 2 полноплатежни лица и не добива дополнително легло
  • користење на лежалки и чадори на плажа
  • интернет на јавни места

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

Скопје (Дрводекор) - 45по лице
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 45€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Пред спортска Сала) - 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) - Трансфер до Битола - 45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола - 45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице

- Деца од 2 до 11,99 години:Попуст 10 Евра од редовната цена
- Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 
02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)
__________________________________________________________________________________

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),

Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk