APART HOTEL REGNUM

stars
www.regnum.bg
2770 Bansko, area "Asanitsa"
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

APART HOTEL REGNUM - БАНСКО

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на Банско.

Опис на соби:

Прекрасни студиjа и апартмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали. Вкупно 102 соби: Студио (25 m2), апартмани 1 соба (40 m2), апартмани 2 соби (65 m2).

 • Студио: Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило;
 • Апартман 1 соба: Брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор, голем кауч и брачен кревет, купатило, балкон;
 • Апартман 2 соби: 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај, купатило, балкон.

Услуга: 

Бесплатно во СПА центарот:

• Затворен базен;
• Теретана;
• Сауна;
• Парна бања

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 359 749 84 000
Контакт телефон на рецепсија: 359 749 84 000
Контакт телефон на рецепсија: 359 749 84 000
Контакт Факс: +359 749 84 174
Контакт Факс: +359 749 84 174
Контакт Факс: +359 749 84 174

далечина од

Далечина од центарот
Далечина од центарот
Далечина од центарот
Жичара: 400 m
Жичара: 400 m
Жичара: 400 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Надворешен базен (бесплатно)
Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Базен за деца
Базен за деца
Сауна
Сауна
Сауна
Интернет
Интернет
Интернет
Ресторан
Ресторан
Ресторан
Велнес центар
Велнес центар
Велнес центар
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
24 часовна услуга во соба
24 часовна услуга во соба
Надворешен базен
Надворешен базен
Надворешен базен
Детско катче
Детско катче
Детско катче
Лифт
Лифт
Лифт
Игротека за деца
Игротека за деца
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Аква парк
Аква парк
Аква парк
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

Надворешен базен
Надворешен базен
Надворешен базен
Затворен базен
Затворен базен
Затворен базен

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Оддел за непушачи во ресторан
Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Појадок (швед. маса)
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)
Вечера (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
ТВ
Кујна
Кујна
Кујна
Телефон
Телефон
Телефон
Сеф
Сеф
Сеф
Џакузи
Џакузи
Џакузи
Мини Бар
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Фен
Греење
Греење
Греење
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Клима Уред
Клима Уред
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Сет пешкири (2 за член)
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Бебешко креветче
Бебешко креветче
Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.8246154
X Координати: 41.8246154
X Координати: 41.8246154
Y координати: 23.4722327
Y координати: 23.4722327
Y координати: 23.4722327

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи (бесплатно)
Џакузи (бесплатно)
Џакузи (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања
Парна бања
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Mасажа третмани

REGNUM BANSKO Aparthotel & SPA 5*


Дополнителни попусти:

За 3 ноќевања , клиентите добиваат 5% попуст на BB и HB basis
За 4 ноќевања , клиентите добиваат 7% попуст на BB и HB
За 5 ноќевања ,клиентите добиваат 10% попуст на BB и HB сместување
7 = 6, 14 = 12 за BB и HB

Редовна Понуда од 14.04

Regnum 5* 14.04-30.06
02.09-30.11
01.07-05.08
12.08-01.09
06.08-11.08
 мин смесдоп.леглаBB HBBB HBBB HB
Junior Suite (Double Room)2N/A66 €86 €74 €94 €81 €101 €
Executive Suite (1-Bedroom App)21д или 1 во78 €98 €86 €106 €94 €113 €
Executive Suite Mountain View (1-Bedroom App)21chd or 1 ad84 €103 €91 €111 €99 €119 €
Executive Deluxe Suite (1-Bedroom App)22chd or 1 ad89 €109 €96 €116 €103 €123 €
Executive Deluxe Mountain View Suite (1-Bedroom App)22chd or 1 ad95 €114 €101 €121 €109 €129 €
Grand Suite (2-Bedroom App)42chd or 1 ad140 €179 €155 €195 €199 €239 €
Grand Suite with Mountain View (2-Bedroom App)42chd or 1 ad145 €185 €161 €213 €205 €244 €
Дете од  0 to 6,99 г на дополнително легло        
Дете од  7 до  12.99г на дополнително легло  23 €28 €26 €31 €30 €34 €
Возрасен на дополнително легло  33 €39 €35 €40 €39 €41 €
Single сместување  - 75 % од цената по соба         
Едно или две деца  сместени со  1 возрасен  = Single rate  
Откази  7714142121
Откази пенали во ноќи  50%50%50%50%100%100%
NO show пенали во ноќи   50%50%75%75%100%100%

Цените се изразени во евра

Цените на ноќ на BB или HB на редовни легла:

 • Wi-Fi во целиот хотел и сеф во собите;
 • Користење на детско игралиште;
 • Користење на Regnum SPA Center - внатрешен базент со детска секција ,џакузи, Сауна , парна бања , шок и тропски тушеви релакс зона , фитнес
 • Користење на Regnum Aqua Park (од 01 Јуни до 31 август во зависност од климатските услови ) - надворешен базент за возрасни и за деца , надворешни водни слајдови ,фудбал;кошарка
 • Користење на Regnum Bath Thermal and Recreation Center - надворешен базнет со детска минерална водна ареа , ; Бесплатно во период 24.04- 30.06 and 02.09-30.11
 • Транспорт до / од "Regnum Banya Thermal and Recreation Center" (Scheduled); Бесплатно во период 24.04- 30.06 и 02.09-30.11
 • Анимација за деца Regnum Aqua Park; 10% попуст на SPA процедури ;
 • Надворешен 24-часовен паркинг (во зависност од местата );
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса
 • Појадок и вечера во Regnum Restaurant е на шведска маса од 3 степено мени , во зависност од капацитетот на хотелот

Напомени:

 • * Цените не се валидни за период 26.04-30.04
 • ** За период 01.07-01.09 доплата за Regnum Banya Thermal е 7,00 EUR возрасен / 4,00 EUR дете 4-12,99г.

Понуда - Велигден

REGNUM APART HOTEL & SPA 5*, Bansko
Период  26.04-29.04 вкл3 ноќи пакет на  HB
Executive Suite  / 2 возрасни/317,9 EUR 
Executive Suite  / Single /238,7 EUR

Цените се изразени во евра

Политика за деца:

 • Дете од 0 до 6,99 г. На дополнително легло со 2 возрасни на HB услуга + Велигденски ручек- бесплатно
 • Деца од 7 до12,99г на дополнително легло со 2 возрасни на HB услуга - плаќа 25,30 EUR на ноќ + 10,00 EUR за Велигденски ручек.
 • Возрасен на дополнително легло на HB услуга - плаќа 36,30 EUR на ноќ+ 14,30 EUR за Велигденски ручек.

Цените се дадени во евра по соба за лица на редовно легло и вклучуваат:

 • Бонус - Велигденски ручек на 28.04.2019;
 • Бесплатно користењена Regnum SPA Center -базент , џакузи, завршна сауна, парна бања, шок и тропски туш, релакс зона,фитнес центар;
 • Употреба на Regnum бања Термо и транспорт до него (закажано);
 • Wi-Fi во текот на хотелот;
 • Сеф во хотелот ;
 • Слободен безбеден надворешен паркинг;
 • Велигденски јајца и колачи;
 • Туристичко осигурување, и туристичка такса.

Откази:

 • Пенали за откази 7 или помалку денови пред пристигнување
 • - 25% пенали No show - 100% пенали.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk