Villa Janis

Leptokaria

Име на сместување
Држава
Дестинација
 
ЛЕПТОКАРИЈА градот сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денеска е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добропознатото гостопримство на неговите жители. 

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во Близина на градскиот парк и плоштад. Секоја соба располага со кујна, wc, телефвизор, балкон и клима со доплата од 4 Еур.
 

локација

X Координати: 40.060284
Y координати: 22.561096
ЛЕПТОКАРИЈА, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денеска е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добропознатото гостопримство на неговите жители.
ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во Близина на градскиот парк и плоштад. Секоја соба располага со кујна, wc, телефвизор, балкон и клима со доплата од 4 Еур..

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените во табелата се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз минимум 2 лица во соба во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари.

Период

Бр.на ноќевања

Цена по лице со превоз

Трето лице

Четврто лице

Коментар

20.05 - 27.05.2017

7 ноќевања

39 Промо

Превоз

Превоз

Промо цени

27.05 - 03.06.2017

7 ноќевања

49€

Превоз

Превоз

Промо цени

03.06 - 10.06.2017

7 ноќевања

69€

Превоз

Превоз

 

10.06 - 17.06.2017

7 ноќевања

79

Превоз

Превоз

 

17.06 - 24.06.2017

7 ноќевања

99€

Превоз

Превоз

 

24.06 - 01.07.2017

7 ноќевања

119

Превоз

Превоз

 

01.07 - 08.07.2017

7 ноќевања

129€

Превоз

Превоз

 

08.07 - 15.07.2017

7 ноќевања

139€

Превоз

Превоз

 

15.07 - 22.07.2017

7 ноќевања

149

Превоз

Превоз

 

22.07 - 29.07.2017

7 ноќевања

149

Превоз

Превоз

 

29.07 - 05.08.2017

7 ноќевања

149

Превоз

Превоз

 

05.08 - 12.08.2017

7 ноќевања

149

Превоз

Превоз

 

12.08 - 19.08.2017

7 ноќевања

149

Превоз

Превоз

 

19.08 - 26.08.2017

7 ноќевања

139

Превоз

Превоз

 

26.08 - 02.09.2017

7 ноќевања

99

Превоз

Превоз

 

02.09 - 09.09.2017

7 ноќевања

89

Превоз

Превоз

 

09.09 - 16.09.2017

7 ноќевања

69

Превоз

Превоз

 

16.09 - 23.09.2017

7 ноќевања

59 Промо

Превоз

Превоз

Промо цени

23.09 - 30.09.2017

7 ноќевања

39 Промо

Превоз

Превоз

Промо цени


Трето и четврто лице на дополнителен кревет плаќаат само превоз.
За патување со сопствен превоз се одзема 10 Еур по лице максимум за 2 лица.

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) - 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

Битола (Пред спортска Сала) - 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола - 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

-Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

14:00 h локално време,(13:00 h мак.време) Лептокарија
Adresa: Alexader papagou 20
Leptokaria


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk