MURITE CLUB HOTEL

stars
http://murite.bg/
Bayova Borika, Razlog 2760 p.o. box. 80
Разлог

Име на сместување
Држава
Дестинација

 

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 00359/74797984
Контакт телефон на рецепсија: 00359/74797984
Контакт телефон: 00359 888 10 66 10
Контакт телефон: 00359 888 10 66 10
Контакт Факс: 00359/74797982
Контакт Факс: 00359/74797982

далечина од

Жичара: 10 km
Жичара: 10 km
Ски-центар, Банско: 8 km
Ски-центар, Банско: 8 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Факс
Ресторан
Ресторан
Менувачница
Менувачница
Ресторан а ла карт
Ресторан а ла карт
Рент-а-кар
Рент-а-кар
Лифт
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Лоби бар
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Пинг-Понг
Билијард
Билијард
Скијање
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Јавање коњи
Риболов
Риболов
Планинарење
Планинарење
Велосипедизам
Велосипедизам
Тениски терени
Тениски терени
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри
Соба за игри

сите соби се опремени со

Телефон
Телефон
Мини Бар
Мини Бар
Балкон или Тераса
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
LCD телевизор со сателитски канали
Када/Туш Кабина
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8614886
X Координати: 41.8614886
Y координати: 23.4169455
Y координати: 23.4169455

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Надворешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Џакузи
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Топла када
Топла када
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар

MURITE CLUB HOTEL

Редовна Понуда - Лето 2019

Услуга - All Inclusive

MURITE CLUB HOTEL 4* 26.04-29.0408.04-13.06; 09.09-30.1114.06-08.09
ORCHIDEA - CAMELIA BUILDINGS - ALL
Double room 25.325.324.223.128.627.526.4
App 1-bedroom 28.628.627.526.431.930.829.7
App 2-bedroom 25.325.324.223.128.627.526.4
App 3-bedroom 25.325.324.223.128.627.526.4
AZALIA BUILDING - ALL
Double room 28.627.526.425.329.728.627.5
App 1-bedroom 30.830.829.728.63331.930.8
App 2-bedroom 28.627.526.425.329.728.627.5
App 3-bedroom 28.627.526.425.329.728.627.5
Минимум престој 2246246

Цените се изразени во евра


Услуга - HB

MURITE CLUB HOTEL 4* 26.04-29.0408.04-13.06; 09.09-30.1114.06-08.09
ORCHIDEA - CAMELIA BUILDINGS - HB
Double room 19.819.818.717.623.12220.9
App 1-bedroom 23.123.12220.926.425.324.2
App 2-bedroom 19.819.818.717.623.12220.9
App 3-bedroom 19.819.818.717.623.12220.9
AZALIA BUILDING - HB
Double room 23.12220.919.824.223.122
App 1-bedroom 25.325.324.223.127.526.425.3
App 2-bedroom 23.12220.919.824.223.122
App 3-bedroom 23.12220.919.824.223.122
Минимум престој 2246246

Цените се изразени во евра

Цените се дадени по лице на ноќ на HB или All услуга и вклучуваат:

  • Надворешен и внатрешен базен, детски базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, детско игралиште, детска анимација од 10:00 до 19:00, Wi-Fi, паркинг.

За Велигденски период /26-29.04: Доплата за Велигденски Ручек /Задолжително /:

  • 11,00 Евра Возрасен
  • 6,00 евра за дете 6-13.99 г

Попусти:

  • Дете до 5,99 г бесплатно на дополнително легло
  • 1во дете од 6 до 13,99 е бесплатно во апартман
  • 2ро дете од 6 до 13,99г - 50% од цената за возрасен
  • за сингле сместување во двокреветна соба - 50% доплата
  • Возрасен на дополнително легло - 70% од цената за возрасен.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk