MURITE CLUB HOTEL

stars
http://murite.bg/
Bayova Borika, Razlog 2760 p.o. box. 80
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Се наоѓа во тивката долина на Разлог, обезбедува врвно сместување и објекти опкружени со импресивни панорамски погледи на планината. Wi-Fi пристапот е бесплатен во сите делови од хотелот. Паркирањето е бесплатно и превоз до Банско е на располагање на гостите.

Комплексот се состои од 4 згради кои се на 50 метри едни од други. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, детско катче, ресторан, продавници, ноќен клуб и сала со игри.

Сите апартмани имаат балкон со поглед на планината, и се опремени со дабови паркети и теписи во спалните соби. Сите тие имаат сателитска ТВ, софа и iPod докинг станици со систем за домашна забава. Некои, исто така, се карактеризираат со голема кујна.

Гостите на хотелот можат да уживаат во појадокот во ресторанот, а во вечерните часови, коктел барот служи широк спектар на пијалоци и мали закуски.

Бесплатен ски-превоз за сите гости на хотелот. Згрижување на деца, исто така, е предвидено со доплата во хотелот. 

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 00359/74797984
Контакт Email: marketing@murite.bg
Контакт телефон: 00359 888 10 66 10
Контакт Факс: 00359/74797982

далечина од

Жичара: 10 km
Ски-центар, Банско: 8 km

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Ресторан а ла карт
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Тениски терени
Голф курс (на одалеченост од 3 км)
Соба за игри

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.8614886
Y координати: 23.4169455

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар

Early bookings попуст:
10 % ПОПУСТ за резервации направени до 15.12.2016 и 100% уплата до 20.12.2016 / не е валиден за 30.12.-02.01/


Дополнителни попусти
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за престој во период 01.12.-26.12.2016 и 12.01.-15.04.2017
* Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот!

ORCHIDEA - CAMELIA BUILDINGS
DBL -минимум 2; максимум 2 лица;01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
По лице во DBL HB20.728.340.326.2
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.)31.142.560.539.2
DBL ROOM41.456.780.752.3
1 adult + 1 Chd (06-13,99)31.142.560.539.2
APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 2+2 или 4 возрасни
01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
По лице во App 1-bedroom HB24.031.646.929.4
Наем на APP 1-Bedroom /2 person/48.063.293.758.9
Наем на  APP 1-Bedroom /1 person/ 48.063.293.758.9
1 adult + 1 Chd (02-05,99)48.063.293.758.9
1 adult + 1 Chd (06-13,99)48.063.293.758.9
1 Adult+2 Chd (02-05,99)48.063.293.758.9
1 Adult+2 Chd (06-13,99)48.063.293.758.9
3 adults60.079.0117.273.6
2 Adults + 1 Chd (02-05,99)48.063.293.758.9
2 Adults + 1 Chd (06-13,99)48.063.293.758.9
2 Adults + 2 Chd (02-05,99)48.063.293.758.9
2 Adults + 2 Chd (06-13,99)60.079.0117.273.6
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) + 1 Chd ( 06-13,99 )48.063.293.758.9
2 Adults + 1 Chd ( 06-13,99 ) +2 Chd (02-05,99)48.063.293.758.9
2 Adults + 2 Chd (06-13,99) + 1 Chd ( 02-05,99 )60.079.0117.273.6
3 adults + 1 Chd ( 00-05,99)60.079.0117.273.6
3 adults + 1 Chd ( 06-13,99)60.079.0117.273.6
4 adults71.994.8140.688.3
APP 2-Bedroom -минимум 4;
максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ HB82.8113.4161.3104.6
5 adults93.2127.5181.5117.7
4 Adults + 1 Chd (02-05,99)82.8113.4161.3104.6
4 Adults + 1 Chd (06-13,99)93.2127.5181.5117.7
4 Adults + 2 Chd (02-05,99)82.8113.4161.3104.6
4 Adults + 2 Chd (06-13,99)93.2127.5181.5117.7
4 Adults + 1 Chd (06-13,99) + 1 Chd ( 00-05,99 )82.8113.4161.3104.6
5 adults + 1 Chd ( 06-13,99)93.2127.5181.5117.7
6 adults103.6141.7201.7130.8
APP 3-Bedroom -минимум 6;
максимум 6+2 или 8 возрасни
01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
Наем на APP 3-Bedroom /6 person/ HB124.3170.0242.0157.0
7 adults134.6184.2262.1170.0
6 Adults + 1 Chd (02-05,99)124.3170.0242.0157.0
6 Adults + 1 Chd (06-13,99)124.3170.0242.0157.0
6 Adults + 2 Chd (02-05,99)124.3170.0242.0157.0
6 Adults + 2 Chd (06-13,99)134.6184.2262.1170.0
6 Adults + 1 Chd (06-13,99) + 1 Chd ( 00-05,99 )124.3170.0242.0157.0
7 adults + 1 Chd ( 06-13,99)134.6184.2262.1170.0
8 adults145.0198.4282.3183.1
MURITE CLUB HOTEL 4* 
AZALIA BUILDING
DBL De Luxe -минимум 2; максимум 2 лица;01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
По лице во DBL De Luxe HB22.930.548.028.3
SGL De Luxe ROOM (max 1 adl+1 chd 0-5,99 y.o.)34.345.871.942.5
DBL De Luxe ROOM45.861.095.956.7
1 adult + 1 Chd (06-13,99)34.345.871.942.5
APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 2+2 или 4 возрасни
01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
По лице во App 1-bedroom DE Luxe HB26.233.851.231.6
Наем APP 1-Bedroom De Luxe /2 person/52.367.6102.563.2
Наем  APP 1-Bedroom De Luxe /1 person/ 52.367.6102.563.2
1 adult + 1 Chd (02-05,99)52.367.6102.563.2
1 adult + 1 Chd (06-13,99)52.367.6102.563.2
1 Adult+2 Chd (02-05,99)52.367.6102.563.2
1 Adult+2 Chd (06-13,99)52.367.6102.563.2
3 adults65.484.5128.179.0
2 Adults + 1 Chd (02-05,99)52.367.6102.563.2
2 Adults + 1 Chd (06-13,99)52.367.6102.563.2
2 Adults + 2 Chd (02-05,99)52.367.6102.563.2
2 Adults + 2 Chd (06-13,99)65.484.5128.179.0
2 Adults + 1 Chd (02-05,99) + 1 Chd ( 06-13,99 )52.367.6102.563.2
2 Adults + 1 Chd (06-13,99 ) +2 Chd (02-05,99)52.367.6102.563.2
2 Adults + 2 Chd (06-13,99) + 1 Chd ( 02-05,99 )65.484.5128.179.0
3 adults + 1 Chd (00-05,99)65.484.5128.179.0
3 adults + 1 Chd (06-13,99)65.484.5128.179.0
4 adults78.5101.4153.794.8
APP 2-Bedroom De Luxe -
минимум 4; максимум 4+2 или 6 возрасни
01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
Наем на APP 2-Bedroom De Luxe /4 person/ HB91.6122.1191.8113.4
5 adults103.0137.3215.8127.5
4 Adults + 1 Chd (02-05,99)91.6122.1191.8113.4
4 Adults + 1 Chd (06-13,99)91.6122.1191.8113.4
4 Adults + 2 Chd (02-05,99)91.6122.1191.8113.4
4 Adults + 2 Chd (06-13,99)103.0137.3215.8127.5
4 Adults + 1 Chd (06-13,99) + 1 Chd ( 00-05,99 )91.6122.1191.8113.4
5 adults + 1 Chd (06-13,99)103.0137.3215.8127.5
6 adults114.5152.6239.8141.7
APP 3-Bedroom De Luxe
-минимум 6; максимум 6+2 или 8 возрасни
01.12.-22.12.16;
05.03.-15.04.17
23.12.-29.12.16;
03.01.-21.01.17
30.12.-02.01.1722.01.-04.03.17
Наем APP 3-Bedroom De Luxe /6 person/ HB137.3183.1287.8170.0
7 adults148.8198.4311.7184.2
6 Adults + 1 Chd (02-05,99)137.3183.1287.8170.0
6 Adults + 1 Chd (06-13,99)137.3183.1287.8170.0
6 Adults + 2 Chd (02-05,99)137.3183.1287.8170.0
6 Adults + 2 Chd (06-13,99)148.8198.4311.7184.2
6 Adults + 1 Chd (06-13,99) + 1 Chd ( 00-05,99 )137.3183.1287.8170.0
7 adults + 1 Chd (06-13,99)148.8198.4311.7184.2
8 adults160.2213.6335.7198.4
Доплата за AI over RO per adult / child 6-13,997,00 / 4,00
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО) на HB и на AI
Божиќна Вечера - 30€ за возрасен и 20€ за дете од 02 дo 13,99 години
Новогодишна Вечера - 65€ за возрасен и 35€ за дете од 02 дo 13,99 години
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО )  на RO и на BB
Новогодишна Вечера - 71€ за возрасен и 38€ за дете од 02 дo 13,99 години
Минимум престој (во ноќи)1111
Отказ на резервации (денови пред поаѓање)37155
Пенали за отказ на резервации1111
NO show пенали во ноќи2222
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
Цената е дадена во евра (€), за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Newsletter


Корисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk