HOTEL GOLDEN BAHIA TOSSA

stars
http://www.goldenhotels.com/en/bahia-tossa-spa/
Av. Puerto Rico, 29 - 17320 TOSSA DE MAR (GIRONA)
Tossa

Име на сместување
Држава
Дестинација

Лоциран во каталонската Коста Брава, Шпанија, хотелот GOLDEN BAHIA TOSSA 4* на своите посетители им нуди комфорно сместување во близина на прекрасни песочни плажи. Во својата понуда, истиот нуди на располагање 3 надворешни базени, опркужени со палмови дрвја, бар, ресторан со домашна и интернационална кујна, СПА центар со внатрешен базен и сауна како и третмани за убавина и масажи. 

Информации за објектот

Далечина од морето: 800 m

далечина од

Далечина од центарот: 300 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Ресторан
Бар во хотелот
Надворешен базен
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Велосипеди за изнајмување
Одбојка
Кошарка
Фудбал
Тениски терени
Соба за игри
Мини голф

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Бањарки и папучи
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Кафемат
Сеф (со доплата)
Фрижидер (со доплата)

локација

X Координати: 41.723014
Y координати: 2.927221

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Mасажа третмани
СПА центар
Untitled Document
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN STANDARD
HALF BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања795631631248631
29.06-06.07.20187 ноќевања808640640248640
06.07-13.07.20187 ноќевања892699699530699
13.07-20.07.20187 ноќевања907709709577709
20.07-27.07.20187 ноќевања996772772622772
27.07-03.08.20187 ноќевања1011782782630782
03.08-10.08.20187 ноќевања1011782782630782
10.08-17.08.20187 ноќевања1011782782630782
17.08-24.08.20187 ноќевања1011782782630782
24.08-31.08.20187 ноќевања834659659303659
31.08-07.09.20187 ноќевања738591591248591
07.09-14.09.20187 ноќевања668542542248542

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.



Let's socialize




© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020



Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk