HOTEL KAKTUS PLAYA

stars
http://hotelkaktusplaya.es/en/
Antonio Gaudí, 8 08370 Calella, Barcelona
Calella

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот Kaktus Playa е на само 100 метри од плажата Калела, во центарот на Калела. Има отворен базен со сончева тераса, затворен базен, топла када и фитнес сала.

Хотелот се состои од две згради: главната зграда со седум ката и анекс на четири ката, со 249 соби, влезен хол со лифтови, рецепција, интернет конекција. 

Собите во хотелот се светли и удобни. Сите тие имаат бесплатен Wi-Fi, ТВ, фрижидер и фен.

Хотелот располага со 2 бара и  ресторан.

Градот Калела е совршено поставен за да ги посетите најпопуларните знаменитости на Каталонија.

Калела е на 50 километри од Барселона, со директна врска со воз. Џирона аеродромот и историскиот центар на градот Џирона се на само 30 километри.


 

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 100 m

опис на објектот

Паркинг

далечина од

Автобуска станица: 300 m
Автобуска станица: 10 m
Далечина од центарот: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Рент-а-кар
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Бар покрај базен

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Планинарење

сите соби се опремени со

Телефон
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Сеф (со доплата)
Фрижидер (со доплата)
Wi-fi (со доплата)

локација

X Координати: 41.611178
Y координати: 2.650600

Спа Услуги

Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Фитнес
Солариум
Хидроџет
https://www.hotelkaktusplaya.es/

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то и 4-то возрасно лице1-во и 2-ро дете од 2-11.99 год.
PREMIUM ROOM WITH BALCONY
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања799744635
29.06-06.07.20187 ноќевања809753641
06.07-13.07.20187 ноќевања832774658
13.07-20.07.20187 ноќевања879816691
20.07-27.07.20187 ноќевања937868731
27.07-03.08.20187 ноќевања937868731
03.08-10.08.20187 ноќевања937868731
10.08-17.08.20187 ноќевања937868731
17.08-24.08.20187 ноќевања937868731
24.08-31.08.20187 ноќевања879816690
31.08-07.09.20187 ноќевања789735627
07.09-14.09.20187 ноќевања746696597

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:
  • 7 ноќевања со појадок
  • Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
  • Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
  • Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:
  • Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk