HOTEL INTERNACIONAL

stars
http://www.hinternacional.com/
Calle Gaudí, 2
Calella

Име на сместување
Држава
Дестинација

Hotel Internacional се наоѓа на сама плажа во Калела, Коста Брава. Хотелот има ресторан, бар, тв соба, базен за возрасни и деца, паркинг (со доплата). Собите се опремени со телефон, ТВ, купатило, балкон.

Economy собите немаат клима. Собите со клима се на барање и со доплата.

 
 

Информации за објектот

Далечина од морето: 20 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Бар во хотелот
Интернет Кафе
Сала со ТВ
Лифт
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Сала за конференции

сите соби се опремени со

ТВ
Греење
Клима Уред
Балкон или Тераса
Када/Туш Кабина
Wi-fi (со доплата)

локација

X Координати: 41.610720
Y координати: 2.651029
www.hinternacional.com

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то и 4-то возрасно лице1-во и 2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN SEA VIEW WITH BALCONY
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања497473374
29.06-06.07.20187 ноќевања529501390
06.07-13.07.20187 ноќевања541512396
13.07-20.07.20187 ноќевања541512396
20.07-27.07.20187 ноќевања583550417
27.07-03.08.20187 ноќевања600565425
03.08-10.08.20187 ноќевања600565425
10.08-17.08.20187 ноќевања600565425
17.08-24.08.20187 ноќевања543513396
24.08-31.08.20187 ноќевања519492384
31.08-07.09.20187 ноќевања518492384
07.09-14.09.20187 ноќевања498473374
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:
  • 7 ноќевања на избраната услуга
  • Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
  • Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
  • Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:
  • Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk