Име на сместување
Држава
Дестинација

Целосно климатизираниот хотел  се состои од 8 ката и со вкупно 162 соби, од кои 13 се апартмани, 7 еднокреветни  и 142 се двкреветни. На гостите им се нуди користење на лоби со 24-часовна рецепција, менувачница и лифт. Покрај тоа, има  и кафуле, играчница, ТВ сала, ресторан и јавнен интернет терминал со WLAN .Исто така има  и перална а и гаража на располагање за користење на гостите. Деца се згрижени во клуб за деца. Хотелот  на гостите им нуди  затворен базен,  снек бар покрај базенот, сончева тераса со лежалки и чадори, џакузи и сауна. Гостите може да уживаат во играта на пинг-понг или билијард.и  клуб каде да се практикуваат многу спортови на вода. Бесплатна сезонски забавна програма за деца, млади и семејства на плажа.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Информации за објектот

Далечина од морето: 20 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Сеф на рецепција
Надворешен базен
Лифт
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Фен
Клима Уред
Балкон или Тераса
фрижидер

локација

X Координати: 41.611318
Y координати: 2.653765

Спа Услуги

Сауна (бесплатно)

HOTEL GHT MARITIM 4* -CALELLA

Лето 2020

РЕДОВНИ ЦЕНИ

DOUBLEBed & Breakfast
min 2 pax
max 3 pax
цена
по лице
трет возрасен дете
2-12,99
23.05.2020 - 30.05.2020234 €197 €48 €
30.05.2020 - 06.06.2020268 €224 €48 €
06.06.2020 - 13.06.2020271 €226 €48 €
13.06.2020 - 20.06.2020271 €226 €48 €
20.06.2020 - 27.06.2020322 €267 €103 €
27.06.2020 - 04.07.2020370 €305 €112 €
04.07.2020 - 11.07.2020433 €356 €125 €
11.07.2020 - 18.07.2020454 €373 €129 €
18.07.2020 - 25.07.2020454 €373 €129 €
25.07.2020 - 01.08.2020454 €373 €129 €
01.08.2020 - 08.08.2020532 €435 €145 €
08.08.2020 - 15.08.2020532 €435 €145 €
15.08.2020 - 22.08.2020532 €435 €145 €
22.08.2020 - 29.08.2020446 €366 €101 €
29.08.2020 - 05.09.2020431 €355 €125 €
05.09.2020 - 12.09.2020429 €353 €124 €

Цените се изразени во евра


РЕДОВНИ ЦЕНИ

FAMILYBed & Breakfast
min 2 pax
max 3 / 2+2
цена
по лице
трет
возрасен
прво дете
2-12,99
второ дете
2-12,99
23.05.2020 - 30.05.2020285 €238 €48 €167 €
30.05.2020 - 06.06.2020320 €267 €48 €188 €
06.06.2020 - 13.06.2020323 €268 €48 €185 €
13.06.2020 - 20.06.2020323 €268 €48 €185 €
20.06.2020 - 27.06.2020375 €310 €113 €235 €
27.06.2020 - 04.07.2020422 €347 €123 €267 €
04.07.2020 - 11.07.2020485 €398 €135 €279 €
11.07.2020 - 18.07.2020509 €417 €140 €279 €
18.07.2020 - 25.07.2020509 €417 €140 €279 €
25.07.2020 - 01.08.2020509 €417 €140 €279 €
01.08.2020 - 08.08.2020585 €478 €155 €317 €
08.08.2020 - 15.08.2020585 €478 €155 €317 €
15.08.2020 - 22.08.2020585 €478 €155 €317 €
22.08.2020 - 29.08.2020499 €409 €138 €273 €
29.08.2020 - 05.09.2020484 €397 €135 €266 €
05.09.2020 - 12.09.2020481 €395 €135 €265 €

Цените се изразени во евра

РЕДОВНИ ЦЕНИ

DOUBLEHalf Board
min 2 pax
max 3 pax
цена
по лице
трет
возрасен 
дете
2-12,99
23.05.2020 - 30.05.2020260 €217 €48 €
30.05.2020 - 06.06.2020295 €245 €48 €
06.06.2020 - 13.06.2020295 €248 €48 €
13.06.2020 - 20.06.2020295 €248 €48 €
20.06.2020 - 27.06.2020349 €289 €108 €
27.06.2020 - 04.07.2020397 €326 €118 €
04.07.2020 - 11.07.2020459 €376 €130 €
11.07.2020 - 18.07.2020483 €396 €135 €
18.07.2020 - 25.07.2020483 €396 €135 €
25.07.2020 - 01.08.2020483 €396 €135 €
01.08.2020 - 08.08.2020559 €457 €150 €
08.08.2020 - 15.08.2020559 €457 €150 €
15.08.2020 - 22.08.2020559 €457 €150 €
22.08.2020 - 29.08.2020472 €387 €133 €
29.08.2020 - 05.09.2020458376130
05.09.2020 - 12.09.2020455374129

Цените се изразени во евра


РЕДОВНИ ЦЕНИ

FAMILYHalf Board
min 2 pax
max 3 / 2+2
цена
по лице
трет
возрасен
прво дете
2-12,99
второ дете
2-12,99
23.05.2020 - 30.05.2020311 €258 €48 €179 €
30.05.2020 - 06.06.2020346 €288 €48 €201 €
06.06.2020 - 13.06.2020349 €289 €48 €198 €
13.06.2020 - 20.06.2020349 €289 €48 €198 €
20.06.2020 - 27.06.2020402 €331 €119 €225 €
27.06.2020 - 04.07.2020449 €369 €128 €248 €
04.07.2020 - 11.07.2020512 €419 €141 €280 €
11.07.2020 - 18.07.2020536 €438 €146 €292 €
18.07.2020 - 25.07.2020536 €438 €146 €292 €
25.07.2020 - 01.08.2020536 €438 €146 €292 €
01.08.2020 - 08.08.2020612 €499 €161 €330 €
08.08.2020 - 15.08.2020612 €499 €161 €330 €
15.08.2020 - 22.08.2020612 €499 €161 €330 €
22.08.2020 - 29.08.2020525 €430 €143 €287 €
29.08.2020 - 05.09.2020511 €418 €141 €279
05.09.2020 - 12.09.2020507 €416 €140 €278

Цените се изразени во евра

Во цената е вклучено:

  • 7 ноќевања на наведената услуга
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел
  • Авионски билет - Цените се движат од 100 до 250ЕУР само со рачен багаж (повратен билет)
  • Доплата за 20кг багаж - околу 3800мкд по лице во 2 правци;
  • Доплата за 32кг багаж - околу 5300мкд по лице во 2 правци;
  • Доплата за WIZZ PRIORITY- околу 1300мкд по лице во 2 правци;

Забелешка:

  • Цената за доплатите за багаж е валидна доколку се резервират заедно со авиобилетот и истата е променлива.
  • Дете 0-1,99 доплаќа само за трансфер - 10€

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk