Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел GHT Balmes  е удобен хотел кој доби сертификат за семеен туризам, eSports и CICLOTURISM награда и ИСО 9001. Тој е лоциран во тивка област во Калеја и во близина на железничката станица која ќе ве одведе во  Барселона рок од 40 минути. Хотелот има голема градина со лулашки за деца и базени за возрасни и деца, плус хидро-масажен базен. Покрај соби, хотелот има студија и апартмани. Идеален за семејства со деца, но исто така совршен за  одмор со вашиот партнер или пријатели.

Информации за објектот

Далечина од морето: 400 m

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Игралиште за деца
Градина
Домашни миленици (до 5 кг)
Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Сеф
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Балкон или Тераса
фрижидер

локација

X Координати: 41.618995
Y координати: 2.666970
https://www.ghthotels.com/

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-ет возрасен1-во дете од
2-12.99 год
ROOM WITH BALCONY
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања483436297
29.06-06.07.20187 ноќевања558497312
06.07-13.07.20187 ноќевања589521318
13.07-20.07.20187 ноќевања604533321
20.07-27.07.20187 ноќевања607535322
27.07-03.08.20187 ноќевања620546324
03.08-10.08.20187 ноќевања655574331
10.08-17.08.20187 ноќевања655574331
17.08-24.08.20187 ноќевања655574331
24.08-31.08.20187 ноќевања575510315
31.08-07.09.20187 ноќевања542484309
07.09-14.09.20187 ноќевања508456302
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:
  • 7 ноќевања на избраната услуга
  • Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
  • Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
  • Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:
  • Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk