HOTEL ESPLAI

stars
http://www.hotelesplai.net/
C / Ramon i Cajal 2-16
Calella

Име на сместување
Држава
Дестинација
Esplai хотел се наоѓа на 300 метри од плажата на Калелја.

  Совршено опремени соби, со поглед на двор и големи тераса и два базени со џакузи.  Постојат 5 соби со заедничка тераса.  Ресторан и забавна програма за целото семејство се исто така достапни.


 Убавината на природата од Националниот парк Montnegre се комбинираат со  Средоземното Море.


 Стариот дел на градот е на 300 метри, а на само 100 метри  може да се ужива во баровите дискотеките.

Информации за објектот

Далечина од морето: 300 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Менувачница
Интернет Кафе
Сала со ТВ
Бар на базен
Лифт
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

ТВ
Сеф во соба
Бања/Тоалет
Клима Уред
Балкон или Тераса

локација

X Координати: 41.614349
Y координати: 2.652600
http://www.hotelesplai.net/

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице1-во дете од 2-13.99 год.2-ро дете од 2-13.99 год.
TWIN WITH BALCONY
FULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања518451248383
29.06-06.07.20187 ноќевања563484248406
06.07-13.07.20187 ноќевања571490248409
13.07-20.07.20187 ноќевања611521248430
20.07-27.07.20187 ноќевања618526248433
27.07-03.08.20187 ноќевања618526248433
03.08-10.08.20187 ноќевања618526248433
10.08-17.08.20187 ноќевања618526248433
17.08-24.08.20187 ноќевања618526248433
24.08-31.08.20187 ноќевања533462248391
31.08-07.09.20187 ноќевања471416248360
07.09-14.09.20187 ноќевања448398248348
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:
  • 7 ноќевања на избраната услуга
  • Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
  • Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
  • Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
  • Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:
  • Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk