HOTEL BEVERLY PARK & SPA

stars
http://www.hotelbeverlypark.com/en/
Merce Rodoreda, 7, 17300 Blanes, Spain
Blanes

Име на сместување
Држава
Дестинација

Атрактивен хотел кој се наоѓа во туристичката област на Blanes, во близина на долгата плажа S'Abanell во Коста Брава. На неколку минути е центарот на градот со многу продавници и места за забава, до кој лесно може да се стигне пеш.

Тој е добро поврзан со Барселона, Џирона и аеродром во Џирона (кој се наоѓа на околу 30 км).

Хотелот располага со голем двор со отворен базен и игралиште за деца.

Информации за објектот

Далечина од морето: 200 m

далечина од

Далечина од центарот: 0 m

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Рент-а-кар
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Сала за конференции
Игралиште за деца
Домашни миленици
Wi-fi бесплатно
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Тениски терени

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Фен
Греење
Клима Уред
Када/Туш Кабина
Сеф (со доплата)

локација

X Координати: 41.660422
Y координати: 2.779940

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Untitled Document
ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
DOUBLE ROOM
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.20187 ноќевања609537501429429
29.06-06.07.20187 ноќевања683596553466466
06.07-13.07.20187 ноќевања695606561472472
13.07-20.07.20187 ноќевања772667615510510
20.07-27.07.20187 ноќевања785678624517517
27.07-03.08.20187 ноќевања836718660542542
03.08-10.08.20187 ноќевања884757693566566
10.08-17.08.20187 ноќевања891762698569569
17.08-24.08.20187 ноќевања840722662544544
24.08-31.08.20187 ноќевања767663611508508
31.08-07.09.20187 ноќевања670586543459459
07.09-14.09.20187 ноќевања625550512437437

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
DOUBLE ROOM
HALF BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања626551513437437
29.06-06.07.20187 ноќевања701610565475475
06.07-13.07.20187 ноќевања713620573480480
13.07-20.07.20187 ноќевања790682627519519
20.07-27.07.20187 ноќевања803692636526526
27.07-03.08.20187 ноќевања854733672551551
03.08-10.08.20187 ноќевања902771706575575
10.08-17.08.20187 ноќевања908776710578578
17.08-24.08.20187 ноќевања857736675553553
24.08-31.08.20187 ноќевања784677623516516
31.08-07.09.20187 ноќевања687600556468468
07.09-14.09.20187 ноќевања642564524445445

ТерминиБрој на ноќевањаВозрасен3-то возрасно лице4-то возрасно лице1-во дете од 2-12.99 год.2-ро дете од 2-12.99 год.
DOUBLE ROOM
FULL BOARD
22.06-29.06.20187 ноќевања697607562472472
29.06-06.07.20187 ноќевања771667615510510
06.07-13.07.20187 ноќевања783676623516516
13.07-20.07.20187 ноќевања860738677554554
20.07-27.07.20187 ноќевања873748686561561
27.07-03.08.20187 ноќевања924789721586586
03.08-10.08.20187 ноќевања972827755610610
10.08-17.08.20187 ноќевања979833760614614
17.08-24.08.20187 ноќевања928792724588588
24.08-31.08.20187 ноќевања854733673551551
31.08-07.09.20187 ноќевања758656605503503
07.09-14.09.20187 ноќевања712620573480480

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром - хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице - се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ - можни се промени)


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk