RADINAS WAY

stars
http://www.radinasway.com/en/
Borovets, 2626 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Радинас Веј, сместен во Боровец, нуди органска кујна и велнес центар со третмани за подмладување. Се наоѓа на 2 километри од гондолата која води до врвот Yastrebets.

Сите соби вклучуваат телевизор со рамен екран со кабелски канали и Wi-Fi конекција бесплатно. Собите се опремени со минибар и мермерни бањи.

Сместен во една модерна зграда во која бели ѕидови се комбинираат со темни делови од дрво, со прекрасна сончева тераса со поглед на планината Рила. 


Ресторанот нуди здрава храна за јадење, со фокус на домашни производи, свежо исцедени сокови и витамински коктели. Гостите можат да уживаат во après-ски пијалок во лоби барот.


Во летниот период, гостите можат да истражуваат во Националниот парк Рила, или да ги посетат историските места, како Sitnyakovo и кралската резиденција Saragyol. Сите туристички локалитети на Рила планина се лесно достапни со автомобил хотелот Радинас Веј. 

далечина од

Далечина од центарот
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Сауна
Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Јавање коњи
Риболов
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Греење
Клима Уред
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 42.277479
Y координати: 23.597187

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Фитнес
Контрастни тушеви
Ароматизирана сауна

RADINAS WAY 4* - BOROVETS


Попуст за рани резервации:

20 % попуст за резервации направени до 30.09.2018 и 100% уплата до 05.10.2018
15 % попуст за резервации направени до 31.10.2018 и 100% уплата до 05.11.2018
10 % попуст за резервации направени до 30.11.2018 и 100% уплата до 05.12.2018

Дополнителен попуст:

Дополнителен попуст за период 01.12 - 28.12 & 05.03 - 31.03
За 7 до 13 ноќи - 1 ноќ бесплатно
За 14 до 20 ноќи - 2 ноќи бесплатно


Напомена - Попустите се комбинираат !!!

Редовен Ценовник | Зима 2018 / 2019

RADINAS WAY 4* HBHB
DBL ROOM - min 2; max 2+1 01.12 - 18.1219.12 - 28.1229.12 - 02.0103.01 - 19.0120.01 - 18.0219.02 - 04.0305.03 - 31.03
p.p. in DBL HB33.2848.4078.6548.4041.1438.7233.28
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0 - 1.99 y.o.)53.2477.44125.8477.4465.8261.9553.24
DBL ROOM /2 Persons/66.5596.80157.3096.8082.2877.4466.55
1 adult + 1 Chd (02 - 11.99)59.9087.12157.3087.1274.0569.7059.90
1 Adult+2 Chd (02 - 11.99)59.9087.12157.3087.1274.0569.7059.90
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)66.5596.80157.3096.8082.2877.4466.55
FAMILY ROOM - min 2; max 2+2 or 3+101.12 - 18.1219.12 - 28.1229.12 - 02.0103.01 - 19.0120.01 - 18.0219.02 - 04.0305.03 - 31.03
p.p. in FAMILY ROOM HB38.1253.2483.4953.2445.9843.5638.12
FAMILY ROOM /2 Persons/76.23106.48166.98106.4891.9687.1276.23
FAMILY ROOM /3 Persons/106.72149.07233.77149.07128.74121.97106.72
1 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)76.23106.48166.98106.4891.9687.1276.23
1 Adults + 3 Chd (02 - 11.99)95.29133.10208.73133.10114.95108.9095.29
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)76.23106.48166.98106.4891.9687.1276.23
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)95.29133.10208.73133.10114.95108.9095.29
APP 1 - Bedroom - min 2; max 3+1 or 4 ad01.12 - 18.1219.12 - 28.1229.12 - 02.0103.01 - 19.0120.01 - 18.0219.02 - 04.0305.03 - 31.03
Rent APP 1 - Bedroom /2 Person/ HB85.91116.16176.66116.16101.6496.8085.91
APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/120.27162.62247.32162.62142.30135.52120.27
1 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)85.91116.16176.66116.16101.6496.8085.91
1 Adults + 3 Chd (02 - 11.99)107.39145.20220.83145.20127.05121.00107.39
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)85.91116.16176.66116.16101.6496.8085.91
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)107.39145.20220.83145.20127.05121.00107.39
3 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)120.27162.62247.32162.62142.30135.52120.27
APP 1 - Bedroom DELUXE - min 2; max 3+1 or 4 ad01.12 - 18.1219.12 - 28.1229.12 - 02.0103.01 - 19.0120.01 - 18.0219.02 - 04.0305.03 - 31.03
Rent APP 1 - Bedroom DELUXE /2 Persons/ HB95.59125.84186.34125.84111.32106.4895.59
APP 1 - Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3  Persons/133.83176.18260.88176.18155.85149.07133.83
1 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)95.59125.84186.34125.84111.32106.4895.59
1 Adults + 3 Chd (02 - 11.99)119.49157.30232.93157.30139.15133.10119.49
2 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)95.59125.84186.34125.84111.32106.4895.59
2 Adults + 2 Chd (02 - 11.99)119.49157.30232.93157.30139.15133.10119.49
3 Adults + 1 Chd (02 - 11.99)133.83176.18260.88176.18155.85149.07133.83
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера - 95 € за возрасен / 50 € за деца (2 - 11.99) / деца (0 - 1.99) без услуга
Минимум престој1252221
Release 17147321
Отказ17147321
Санкции за отказ 1111111
NO show санкции2222222

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk