FESTA WINTER PALACE

stars
www.festawinterpalace.com
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Име на сместување
Држава
Дестинација

Луксузниот 5-ѕвезден хотел Феста Винтер Палас во Боровец, се наоѓа во подножјето на планината Рила и е на само 100 метри од ски терените и од жичарница.

Со голем велнес центар вклучувајќи базен, сауна, парна бања, фитнес објекти и широк спектар на масажи, е одлично место за релаксација, по еден ден поминат на планината.

Се одликува со луксузен мебел со богати ткаенини, пространи соби и апартмани кои имаат тераси со поглед на планината.

За храна и пијалоци, можете да изберете помеѓу 2 ресторани и 2 барови кои служат гурманска кујна и избрани пијалоци.

Некои од хотелските содржини во хотелот се доплаќаат. За дополнителни информации контактирајте ја агенцијата.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359 2 489 7222
Контакт телефон на рецепсија: +359 2 489 7222
Контакт телефон: +359 0700 144 22
Контакт телефон: +359 0700 144 22
Контакт Факс: +359 75 032072
Контакт Факс: +359 75 032072

далечина од

Далечина од центарот: 50 m
Далечина од центарот: 50 m
Жичара: 100 m
Жичара: 100 m
Drag lifts: 200 m
Drag lifts: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Сауна
Факс
Факс
Ресторан
Ресторан
Менувачница
Менувачница
Соби за не-пушачи
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Хемиско чистење
Ресторан а ла карт
Ресторан а ла карт
Велнес центар
Велнес центар
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Рент-а-кар
Рент-а-кар
Коктел Бар
Коктел Бар
Лифт
Лифт
Лоби бар
Лоби бар
Ски гардeробер
Ски гардeробер
Собна услуга
Собна услуга
Перална
Перална
Сервис за пеглање
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Скијање
Скијање
Јавање коњи
Јавање коњи
Планинарење
Планинарење
Дискотека
Дискотека

сите соби се опремени со

Балкон
Балкон
Телефон
Телефон
Сеф во соба
Сеф во соба
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Греење
Греење
Клима Уред
Клима Уред
LCD телевизор со сателитски канали
LCD телевизор со сателитски канали
Када/Туш Кабина
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 42.2652167
X Координати: 42.2652167
Y координати: 23.6098813
Y координати: 23.6098813

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Внатрешен базен
Внатрешен базен
Сауна
Сауна
Парна бања
Парна бања
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Mасажа третмани
Топла када
Топла када
Руска бања
Руска бања
Фитнес
Фитнес
Контрастни тушеви
Контрастни тушеви
СПА центар
СПА центар
Солариум
Солариум

FESTA WINTER PALACE 5* - BOROVETS


Специјална Понуда:

20 % Попуст за резервации направени од 01.12.18
За период на престој 02.12.18 - 20.12.18
Валидно за минимум 2 ноки престој

Попуст за рани резервации:

15 % попуст за резервации направени до 30.09.2018 и 100% уплата до 10.10.2018
10 % попуст за резервации направени до 31.10.2018 и 100% плаќање до 10.11.2018

Дополнителен попуст
за резервации направени после 01.11.2018:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За пристигнувања во период 01.12 - 20.12.и 08.01 - 15.02, 05.03 - 09.04Напомена - Попустите НЕ се комбинираат !!!

Редовен Ценовник

FESTA WINTER PALACE 5*HB
DBL ROOM - min 2; max 2+1 or 2 adults01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 13.0114.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 04.0305.03 - 09.04
p.p. in DBL HB42.9057.20103.4066.0055.0066.0053.9042.90
SGL ROOM /1 Person/64.9085.80206.80118.8082.50118.8081.4064.90
DBL ROOM /2 Persons/85.80114.40206.80132.00110.00132.00107.8085.80
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/115.83154.44279.18178.20148.50178.20145.53115.83
1 adult + 1 Chd (03 - 12.99)64.3585.80155.1099.0082.5099.0080.8564.35
1 Adult + 2 Chd (03 - 12.99)85.80114.40206.80132.00110.00132.00107.8085.80
2 Adults + 1 Chd (03 - 12.99)85.80114.40206.80132.00110.00132.00107.8085.80
JUNIOR SUITE - min 2; max 2+2/3+1 or 3 adults01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 13.0114.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 04.0305.03 - 09.04
p.p. in JUNIOR SUITE HB49.5066.00119.9075.9062.7075.9060.5049.50
Rent JUNIOR SUITE /2 Persons/99.00132.00239.80151.80125.40151.80121.0099.00
JUNIOR SUITE + EXTRA BED /3 Persons/133.65178.20323.73204.93169.29204.93163.35133.65
1 adult + 1 Chd (03 - 12.99)99.00132.00239.80151.80125.40151.80121.0099.00
1 Adult + 2 Chd (03 - 12.99)99.00132.00239.80151.80125.40151.80121.0099.00
2 Adults + 1 Chd (03 - 12.99)99.00132.00239.80151.80125.40151.80121.0099.00
2 Adults + 2 Chd (03 - 12.99)123.75165.00299.75189.75156.75189.75151.25123.75
3 Adults + 1 Chd (3 - 12.99)133.65178.20323.73204.93169.29204.93163.35133.65
SUITE 1 - Bedroom - min 2; max 2+2 or 3 adults01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 01.0102.01 - 13.0114.01 - 25.0126.01 - 15.0216.02 - 04.0305.03 - 09.04
p.p. in SUI 1 - Bedroom HB52.8071.50130.9082.5068.2082.5064.9048.00
Rent SUI 1 - Bedroom /2 Persons/105.60143.00261.80165.00136.40165.00129.8096.00
SUI 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/142.56193.05353.43222.75184.14222.75175.23129.60
1 adult + 1 Chd (03 - 12.99)105.60143.00261.80165.00136.40165.00129.8096.00
1 Adult + 2 Chd (03 - 12.99)105.60143.00261.80165.00136.40165.00129.8096.00
2 Adults + 1 Chd (03 - 12.99)105.60143.00261.80165.00136.40165.00129.8096.00
2 Adults + 2 Chd (03 - 12.99)132.00178.75327.25206.25170.50206.25162.25120.00
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера - 85 € за возрасен / 45 € за дете (3 - 12.99 години) / бебе (0 - 2.99 години) без услуга
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Божиќна вечера - 40 € за возрасен / 20 € за дете (3 - 12.99 години) / бебе (0 - 2.99 години) без услуга
Минимум престој33533333
Отказ//2177532
Санкции за отказ //100%/////
NO show санкции//100%/////

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години) - 1.1 € по лице на ден.

Special Offer

FESTA WINTER PALACE 5*HB
DBL ROOM -min 2; max 2+1 or 2 adults02.12-20.12
p.p. in DBL HB34.32
SGL ROOM /1 Person/51.92
DBL ROOM /2 Persons/75.50
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/101.93
1 adult + 1 Chd (03-12,99)56.63
1 Adult + 2 Chd (03-12,99)75.50
2 Adults + 1 Chd (03-12,99)75.50
JUNIOR SUITE -min 2; max 2+2/3+1 or 3 adults02.12-20.12
p.p. in JUNIOR SUITE HB39.60
Rent JUNIOR SUITE /2 Persons/87.12
JUNIOR SUITE + EXTRA BED /3 Persons/117.61
1 adult + 1 Chd (03-12,99)95.83
1 Adult + 2 Chd (03-12,99)87.12
2 Adults + 1 Chd (03-12,99)87.12
2 Adults + 2 Chd (03-12,99)108.90
3 Adults + 1 Chd (3-12,99)117.61
SUITE 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3 adults02.12-20.12
p.p. in SUI 1-Bedroom HB42.24
Rent SUI 1-Bedroom /2 Persons/92.93
SUI 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/125.45
1 adult + 1 Chd (03-12,99)102.22
1 Adult + 2 Chd (03-12,99)92.93
2 Adults + 1 Chd (03-12,99)92.93
2 Adults + 2 Chd (03-12,99)116.16
Минимум престој2
Отказ2
Санкции за отказ во ноки1
NO show санкции во ноки2

Цените се дадени во евра


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk