Polychrono Beach Hotel

http://www.polychrono-beach-hotel.gr/
63085 Полихроно, Касандра - Халкидики
Полихроно

Име на сместување
Држава
Дестинација

Совршено место за Фамилијарен одмор

sea
0 m
sea
На шеталиште
sea
Појадок
BB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12 години
sea
Со доплата
5 евра на ден
sea
БЕСПЛАТНО на
рецепција, бар и плажа

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: 

Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно;

Плажа: 

Хотелот е на сама плажа. Песочна со ситни каменчиња;

Услуга:

Ноќевање со појадок;

Интернет:

Бесплатно Wi - Fi на рецепција, бар и плажа;

Сместување:

Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.  Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: 

 • Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот;
 • Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници;
 • Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина;
 • Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот кој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос;

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

опис на објектот

Паркинг
Клима уред (со доплата)

далечина од

Далечина од центарот: 350 m

Хотелски содржини и услуги

Лоби бар
Собна услуга
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Бар

Активности во близина на хотелот

Ресторанти

Оброци

Појадок (швед. маса)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Бања/Тоалет
Балкон или Тераса
Бања со туш кабина
Wi-fi (со доплата)
Мал фрижидер

локација

X Координати: 40.0169083
Y координати: 23.5324946

Polychrono Beach Hotel


16.09 - 23.09 | Попусти

ХотелТип на собаУслугаЦена на ноќ
Polychrono BeachQuadraple - на спрат1 BBпродадено
Quadraple Ground floor1 BBпродадено
Хотел на сама плажа |
БЕСПЛАТНО: 1-во дете до 12г и 2-ро до 6 год; Wi-Fi на јавни места

Цената вклучува:

 • 1 ноќевања со појадок;
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа;
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена;

Доплати:

 • Туристичка такса од 1.5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Клима уред се доплаќа 5 евра на ден (се плаќа во хотелот);
 • Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца);

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:

 • Прво дете до 5.99 години во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО;
 • Прво дете до 11.99 години во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете до 5.99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете до 6 - 11.99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% ;
 • Прво дете до 11.99 години во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен;
 • Второ дете до 11.99 години во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО;
 • Трето дете 0 - 11.99 години во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен;
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен;
 • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен;

Максимум сместување во соба:

 • Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5.99 години (не користи легло);
 • Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11.99 години (второ дете не користи легло);
 • Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11.99 години (трето дете не користи легло);

Минимум сместување:

 • Double room - 2 возрасни;
 • Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11.99 години;
 • Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11.99 години / 3 возрасни;

Цената не вклучувa:

 • Превоз и Патничко осигурување;

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз чини:


Доплата за превоз Македонија - Грција - Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор)• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Удово 35 € • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 35€• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe. Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус;
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach;
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција;
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето;
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk