Polychrono Beach Hotel

stars
http://www.polychrono-beach-hotel.gr/
63085 Полихроно, Касандра - Халкидики
Полихроно

Име на сместување
Држава
Дестинација

Совршено место за ФАМИЛИЈАРЕН ОДМОР

sea
0 m
sea
на шеталиште
sea
Појадок
BB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12г.
sea
Со доплата
5 еур на ден
sea
БЕСПЛАТНО на
рецепција, бар и плажа

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Хотелот е на сама плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: Хотелсот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот хој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

опис на објектот

Паркинг
Клима уред (со доплата)

далечина од

Далечина од центарот: 350 m
Плажа: 0 m

Хотелски содржини и услуги

Лоби бар
Собна услуга
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Бар

Активности во близина на хотелот

Ресторанти

Оброци

Појадок (швед. маса)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Бања/Тоалет
Балкон или Тераса
Бања со туш кабина
Wi-fi (со доплата)
Мал фрижидер

локација

X Координати: 40.0169083
Y координати: 23.5324946

Last Call!


15€ - ноќевање со појадок (по лице)
до 24.09.2017

Можност за плаќање на 6 рати без камата


ТерминУслугаDoubleTripleQuadrapleQuadraple
ground floor
7 Ноќевања со појадок
21.05-28.05.20177 BB79899965
28.05-04.06.20177 BB9910911985
04.06-11.06.20177 BB119129139105
11.06-18.06.20177 BB139149159125
18.06-25.06.20177 BB159169179145
25.06-02.07.20177 BB189199209175
02.07-09.07.20177 BB209219229€195
09.07-16.07.20177 BB239€249€259€225€
16.07-23.07.20177 BB259€269€279€245
23.07-30.07.20177 BB279289299265
30.07-06.08.20177 BB289299309275
06.08-13.08.20177 BB289299309275
13.08-20.08.20177 BB279289299265
20.08-27.08.20177 BB269279289255
27.08-03.09.20177 BB229239249215
03.09-10.09.20177 BB169179189155
10.09-17.09.20177 BB149159169135
17.09-24.09.20177 BB129
89€
139
89€
149
89€
115
75€


Цената вклучува:
• 7 ноќевања со појадок
• Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:
• Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
• Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)
Вечерата е на мени (главно јадење, салата и десерт)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен
• Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
• Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
• Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
• Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
• Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
• Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување
Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување
Double room - 2 возрасни
Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99
Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Цената не вклучува
*Превоз
*Патничко осигурување

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€


Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk