Polychrono Beach Hotel

stars
http://www.polychrono-beach-hotel.gr/
63085 Полихроно, Касандра - Халкидики
Полихроно

Име на сместување
Држава
Дестинација

Совршено место за ФАМИЛИЈАРЕН ОДМОР

sea
0 m
sea
на шеталиште
sea
Појадок
BB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12г.
sea
Со доплата
5 еур на ден
sea
БЕСПЛАТНО на
рецепција, бар и плажа

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон.

Хотелски содржини: Хотелсот се простира на самата, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во барот хој е на рецепција или надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

опис на објектот

Паркинг
Клима уред (со доплата)

далечина од

Далечина од центарот: 350 m
Плажа: 0 m

Хотелски содржини и услуги

Лоби бар
Собна услуга
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Бар

Активности во близина на хотелот

Ресторанти

Оброци

Појадок (швед. маса)

сите соби се опремени со

Телефон
Сателитска ТВ
Бања/Тоалет
Балкон или Тераса
Бања со туш кабина
Wi-fi (со доплата)
Мал фрижидер

локација

X Координати: 40.0169083
Y координати: 23.5324946

-50% (28.05-04.06.2017)

7 ноќи со појадок од 42.5€ по лицеЦената е дадена по лице за 7 ноќевања со појадок


Ценовник валиден за резервации од 06.04.2017

ТерминУслугаDoubleTripleQuadrapleQuadraple
ground floor
7 Ноќевања со појадок
21.05-28.05.20177 BB79€89€99€65€
28.05-04.06.20177 BB99 49,5€109 54,5€119 59,5€85 42,5€
04.06-11.06.20177 BB119 €129 €139 €105 €
11.06-18.06.20177 BB139 €149 €159 €125 €
18.06-25.06.20177 BB159 €169 €179 €145 €
25.06-02.07.20177 BB189 €199 €209 €175 €
02.07-09.07.20177 BB209 €219 €229 €195 €
09.07-16.07.20177 BB239 €249 €259 €225 €
16.07-23.07.20177 BB259 €269 €279 €245 €
23.07-30.07.20177 BB279 €289 €299 €265 €
30.07-06.08.20177 BB289 €299 €309 €275 €
06.08-13.08.20177 BB289 €299 €309 €275 €
13.08-20.08.20177 BB279 €289 €299 €265 €
20.08-27.08.20177 BB269 €259 €269 €235 €
27.08-03.09.20177 BB199 €209 €219 €185 €
03.09-10.09.20177 BB159 €169 €179 €145 €
10.09-17.09.20177 BB149 €159 €169 €135 €
17.09-24.09.20177 BB129 €139 €149 €115 €

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

 • Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)

Доплати и попусти за деца и трет возрасен

 • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО

 • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30% 

 • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен

 • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
 • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Максимум сместување во соба

 • Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
 • Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
 • Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување во соба

 • Double room - 2 возрасни
 • Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99
 • Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни


Цената не вклучува
*Превоз
*Патничко осигурување


Агенцијата го задржува правото за промена на цените. Промената е валидна за нови направени резервации од датумот објавен над ценовникот

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk