Makpetrol

stars
Mavrovo

Име на сместување
Држава
Дестинација
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

HOTEL MAKPETROL, MAVROVO


Новогодишни аранжмани 2019/20

Пакет 2 ноќевања + 2 свечени вечери – 110€ по лице
Пакет 3 ноќевања + 3 свечени вечери – 150€ по лице
1 ноќ – свечен дочек на Нова Година – 25€ по лице
1 ноќ – свечена вечера на 01.01 - 20€

Забелешки:

 • Цените се дадени по лице во двокреветна соба на база полупансион
 • Дете до 6 години – бесплатно
 • Дете од 6 – 10 години има 50% попуст, спие на дополнително легло

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден

Аранжмани за Божиќните празници 2019/20

Пакет 2 ноќевања – 80€ по лице
Пакет 3 ноќевања – 105€ по лице

Забелешки:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни соби
 • Услови за трето лице или single – по редовен ценовник

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден

Редовна Понуда - Зима 2019/20

Ноќевање со појадок во двокреветна соба – 24€ по лице
Ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба – 30€ по лице

Ноќевање со појадок во апартман – 33€ по лице
Ноќевање со појадок и вечера во апартман – 39€ по лице

Напомени:

 • Цените се по лице на ноќ со вклучен ДДВ и Такса за привремен престој.
 • Цените не важат за семинари, организирани групи, посебни манифестации, празници и сл
 • Плаќањето се врши во денарска противвредност по среден курс на НБРМ
 • Хотелот го задржува правото на промена на цени без предходна најава – освен за резервации обезбедени со договор.
 • Горенаведените цени важат за индивидуални гости кои престојуваат најмалку 2 последователни ноќевања

Доплати и попусти:

 • При 1 ноќевање на овие цени се пресметува +30%
 • За престој од 6 и повеќе ноќевања се пресметува -10% попуст на дадените цени.
 • Доплата за користење на еднокреветна соба +30% на горенаведените цени
 • Попуст за користење на трето легло во соба -30% на горенаведените цени
 • Доплата за Полн пансион + 8 евра по лице за оброк
 • Дете до 6 години гратис (не користи посебно легло)
 • Дете 7-12 год. со родители кое користи помошно легло плаќа 50% од горенаведените цени.

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 ден


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk