Mujen Comfort

Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација

Апартманите Мујен се сместени во мирното опкружување на влезот  во Националниот парк Копаоник,до магистралниот пат Рашка-Копаоник. Овој сместувачки капацитет нуди бесплатен интернет,бесплатен приватен паркикнг и соба за сопствената ски опрема.

Сите сместувачки капацитети содржат TV со кабелска телевизија, простор за седење и кујна со шпорет и фрижидер. Купатилата се опремени со туш и фен за коса.

Локалниот ресторан Мујен Лукс се наоѓа на 200 метра од апартманите. "Wellnes" центарот во склоп на објектот се простира на површина  од 300 m² и нуди затворен базен и финска сауна. Масажите и козметичките третмани се на располагање но со доплата

Студио- површина околу 16 m2, можат да се сместат две возрасни лица и едно дете. Содржи лежај и фотеља на развлекување,комплетно опремена кујна,сеф, Wi-Fi, LCD TV, кабелска TV, купатило со хидромасажна туш кабина 

Стандард апартман - модерно опремен апартман со дневен престој и одвоена спална соба со површина  24-40 m2, сместува 5 лица. Содржи комплетно опремена кујна,сеф,бесплатен Wi-Fi, LCD TV, кабелска TV, купатило со хидромасажен туш 

Супериор апартман - апартман со една спална соба чиј ентериер се разликува од стандардни апартмани,опремен е со модерен дизајн и бои.Содржи комплетно опремена кујна, сеф,бесплатен Wi-Fi, LCD TV, кабелска TV, купатило со хидромасажен туш .

Претседателски апартман - површина од 81 m2 кои по својата содржина се издвојува од другите апартмани. Уреден е со сваровски кристали,гранитен камен и други елегантни детали кои го прават посебен.Изграден е на две нивоа: со приземје и галерија на спратот.Можат да се сместат до 6 возрасни лица. Содржи галериски простор на спратот,спална соба.џакузи,када, LCD TV.Основен приземен дел:Пространа дневна соба,комплетно опремена кујна,трпезарија,спална соба,wireless internet, купатило со хидромасажна туш кабина и сауна. 


Цените се изразени во евра на услуга полупансион.

Цената вклучува:

Услугата полупансион: (доручек и вечера) шведска маса во Ресторан “MujEn Kopaonik” оддалечен  50 m. Користење  на  интернет конекција.

Неограничено користење на услугите од  SPA & WELLNESS центарот во објектот “MujEn Lux” оддалечен  50 m,кој се простира на преку 200 квадратни метра: затворен базен со џакузи,финска сауна, инфрацрвена сауна, арома-парна бања. Третмани на тело и масажи посебно се резервираат и се плаќа додатно.

Бесплатен превоз пет пати во денот до и од центарот на Копаоник

 

Цената не вклучува:

Туристичка такса која изнесува  100,00 rsd по лице на ден за возрасен  50,00 rsd за деца од 07-15 год по ден. Деца до 7 год. Не плаќат туристичка такса.

Осигурување изнесува 20 rsd дневно. Иста е цената и за деца 

Доплата на лице место(не е задолжителна)

Чување на деца од 3 до 12 година во игротека  во склоп на хотелот во периодот од  9-17h, изнесува  400 rsd за 1 час,две деца 650 rsd за 1 час.

 

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Бар во хотелот
Сеф на рецепција
Хотелски паркинг
Градина

Активности во близина на хотелот

Скијање

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
Кујна
Интернет конекција
Греење
Када/Туш Кабина
фрижидер

локација

X Координати: 43.274594
Y координати: 20.779847

Спа Услуги

Зона за третмани
Џакузи
Сауна (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
СПА центар
ПЕРИОДСМЕНА1/3 studio1/4 апартман1/4 superior 
1/5  апартманапартман
27.11.-04.12.2016.Нед/нед38,549,560,5
04.12.-18.12.2016.Нед/нед38,549,560,5
18.12.-25.12.2016.Нед/нед49,564,982,5
25.12.-01.01.2017.Нед/нед79,2108,9121
01.01.-08.01.2017.Нед/нед75,9104,5115,5
08.01.-15.01.2017.Нед/нед49,564,982,5
15.01.-22.01.2017.Нед/нед38,549,560,5
22.01.-29.01.2017.Нед/нед49,564,982,5
29.01.-12.02.2017.Нед/нед75,9104,5115,5
12.02.-19.02.2017.Нед/нед71,599108,9
19.02.-26.03.2017.Нед/нед42,957,279,2
26.03.-30.03.2017.Нед/нед38,549,560,5

Цените се изразени во EUR по ноќ за избраниот апартман

  • За престој пократок од 3 ноќи цената се зголемува за 10%

Цената вклучува:

  • Наемна избраниот апартман.
  • Превоз до ски лифт 5 пати дневно
  • Бесплатен WiFi

                Цената вклучува и ваучер со 20% попуст на цената на влезниците за користење за Спа&Велнес центарот кој е на 500м2 и содржи:затворен базен со џакузи, финска сауна, инфраред сауна, арома – парна бања, тепидариум. Масажите се плаќаат дополнително


Цената не вклучува
:
Туристичка такса 100,00 rsd по лице на ден за возрасни, 50,00 за деца од 07-15год на ден. Деца до 7 год. Не плаќаат.
Осигурување 30,00 rsd дневно. Иста е цената и за деца.

Доплата на лице место (не е задолжителна)

Полупансион (шведска маса / ако нема доволно клиенти сет мени): за возрасни 15 еур по лице, за деца од 2 до 12 години, 7 евра по лице.
КорстењеMujEn Lux Wellness & Spa:

  • Гостите наMujEn Comfort имаат попуст на картаMujEn Lux WELLNESS & SPA  20%

Политика за отказ 
5% за отказ до 45 дена пред поаѓање, 
10 % за отказ од 44 до 30 дена пред поаѓање, 
20 % за отказ од 29 do 20 дена пред поаѓање, 
40 % за отказ од 19 do 15 дена пред поаѓање, 
80 % за отказ од 14 do 10 дена пред поаѓање, 
90 % за отказ од 9 do 6 дена пред поаѓање, 
100 % за отказ од 5 do 0 дена пред поаѓање или во текотна престојот.

 По направената резервација, промена на термините можат да се прават само со согласност на хотелот.


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk