Plaza Hanioti

Chanioti, Chanioti, 63085, Greece
Ханиоти

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Плаза се наоѓа во срцето на Ханиоти познато место по своите таверни, продавници и кирстално чистото море.

sea
50 m
sea
на шеталиште
sea
Појадок и вечера
HB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 6г.
sea
БЕСПЛАТНО
sea
БЕСПЛАТЕНО
во соба и на бар

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Ханиоти

Плажа: на 50m од хотелот, помеѓу хотелот и плажата има мал парк.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера)

Интернет: Бесплатно wi-fi во собите и барот од хотелот.

Сместување: Хотелот располага со 24 соби- двокреветни и трокреветни, дел од собите се со поглед на море а другиот дел се со поглед на улица. Сите соби се опремени со мини фрижидер, интернет, сеф (со доплата на лице место), телевизор, купатило со туш, балкон со масичка и 2 стола, клима уред (бесплатно).

Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. Постелнината се менува еднаш во текот на престојот. 

Хотелски содржини:  Во приземјето на хотелот има таверна во која се служат појадокот и вечерата на шведска маса и бар во кој може да уживате во попладневните и вечерни часови.

Влегување во собите: после 13 часот по локално време;
Напуштање на собите: во 10 часот по локално време;


Појадокот се служи од 08:00 до 10:00 часот;
Вечерата се служи од 18:00 до 20:00 часот;

Мени
Појадок: кафе, млеко, чај, сок.
Неделно мени за појадок: леб, палачинки, мед, мармелад, путер, кашкавал, сирење, салама, мали виршли 2 пати неделно, јајца на око, омлет, варени јајца, пржени лепчиња или лепчиња во фурна, corn flakes.
Сезонско овошје

Вечера
Салата: домати, зелена салата, краставички, маслинки, пченка, сос tzatziki.
Супа од риба или пилешка супа.
Неделно мени за главно јадење:
Тестенини, болоњезе сос, помфрит, ориз, грашок или грав, варен или печен заленчук
Пилешко, свиснко месо, риба, мусака, свински гулаш, ќофтиња со сос.
Сезонско овошје
Десерт - колачи, раванлија, панакота

Дневната комбинација од наведените јадења е по избор на хотелот.

Информации за објектот

Поглед кон море
Поглед кон море

опис на објектот

Клима уред (со доплата)
Клима уред (со доплата)

далечина од

Плажа: 50 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Бар

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Сеф
Сет пешкири (2 за член)
Wi - Fi
Мал фрижидер
Балкон
Балкон

Veçorite e dhomave te hotelit

Мини фрижидер во соба

локација

X Координати: 40.001578847975324
Y координати: 23.574846982955933

1-ви Мај во хотел Plaza Hanioti

ТерминУслугаDouble Side Sea ViewDouble Sea ViewDouble Sea View + ex bedTriple Sea View
Цена по лице за 3/4/5 ноќевања со појадок и вечера
27.04-02.05.20183 HB59 €69 € 69 € 69 €
27.04-02.05.20184 HB69 €79 € 79 €79 €
27.04-02.05.20185 HB79 €85 €85 €85 €

Мајска понуда од 10 € по лице за ноќевање со појадок и вечера

ТерминУслугаDouble Side Sea ViewDouble Sea ViewDouble Sea View + ex bedTriple Sea View
Цена по лице за 1/4/7 ноќевања со појадок и вечера
02.05-19.05.20181 HB15 €17 €17 €17 €
02.05-06.054 HB55 €60 €60 €60 €
06.05-13.057 HB70 €80 €80 €80 €
13.05-20.057 HB70 €80 €80 €80 €

ТерминУслугаDouble Side Sea ViewDouble Sea ViewDouble Sea View + ex bedTriple Sea View
Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера
20.05-27.05.20187 HB160 €165 €165 €180 €
27.05-03.06.20187 HB179 €190 €190 €210 €
03.06-10.06.20187 HB199 €210 €210 €229 €
10.06-17.06.20187 HB235 €245 €245 €265 €
17.06-24.06.20187 HB260 €300 €300 €319 €
24.06-01.07.20187 HB279 €319 €319 €345 €
01.07-08.07.20187 HB315 €355 €355 €380 €
08.07-15.07.20187 HB350 €390 €390 €419 €
15.07-22.07.20187 HB389 €400 €400 €429 €
22.07-29.07.20187 HB409 €419 €419 €439 €
29.07-05.08.20187 HB409 €419 €419 €439 €
05.08-12.08.20187 HB409 €419 €419 €439 €
12.08-19.08.20187 HB409 €419 €419 €439 €
19.08-26.08.20187 HB389 €400 €400 €419 €
26.08-02.09.20187 HB335 €345 €345 €365 €
02.09-09.09.20187 HB270 €283 €283 €300 €
09.09-16.09.20187 HB215 €235 €235 €245 €
16.09-23.09.20187 HB189 €200 €200 €219 €
23.09-30.09.20187 HB150 €155 €155 €165 €
Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:
• 7 ноќевања со појадок и вечера
• БЕСПЛАТЕН Wi-Fi интернет во соба
• БЕСПЛАТНО користење на КЛИМА УРЕД
• За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:
Сеф во соба – доплата на лице место

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:
• Прво дете до 0-5,99г. во Double соба без легло – БЕСПЛАТНО
• Прво дете 0-11,99г. во Double соба со дополнително легло - плаќа 30% од цена за возрасен
• Прво дете 0-11,99г. во Triple соба на редовно легло плаќа 50% од цена за возрасен
• Второ дете 0-5,99г. во Triple соба без легло – БЕСПЛАТНО
• Трет возрасен на редовно легло во Triple sea View соба плаќа 70% од цената за возрасен

Максимум сместување во соба
• Double Sea Side View или Sea View - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет)
• Double Sea View + extra bed - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години (дополнително легло) - хотелот располага со мал број на соби од ваков тип
• Triple Sea View - 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет) или 2 возрасни и 2 деца - прво дете до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 5,99 (не користи кревет)

Цената не вклучува
• Превоз
• Патничко осигурување

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. 
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
• 04:00 h Скопје (Дрводекор)
• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
• 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
• 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk