Plaza Hanioti

stars
Chanioti, Chanioti, 63085, Greece
Ханиоти

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Плаза се наоѓа во срцето на Ханиоти познато место по своите таверни, продавници и кирстално чистото море.

sea
50 m
sea
на шеталиште
sea
Појадок и вечера
HB
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12г.
sea
Со доплата
7€ на ден
sea
БЕСПЛАТЕН
во соба и на плажа
(приклучок за 1 уред)

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Ханиоти

Плажа: на 50m од хотелот, помеѓу хотелот и плажата има мал парк.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера)

Интернет: Бесплатно wi-fi во собите и на плажа, приклучок за 1 уред. Интернет за втор уред во соба се плаќа 10 еур за 7 дена / за трет уред се плаќа 5 еур за 7 дена

Сместување: Хотелот располага со 24 соби- двокреветни и трокреветни, дел од собите се со поглед на море а другиот дел се со поглед на улица. Сите соби се опремени со мини фрижидер, интернет, сеф, телевизор, купатило со туш, балкон со масичка и 2 стола, клима уред.

Хотелски содржини:  Во приземјето на хотелот има таверна во која се служат појадокот и вечерата на шведска маса и бар во кој може да уживате во попладневните и вечерни часови.

Појадокот се служи од 08:00 до 10:00 часот;
Вечерата се служи од 18:00 до 20:00 часот;

Влегување во собите: 13 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10 часот по локално време;

Информации за објектот

Поглед кон море
Поглед кон море
Поглед кон море
Поглед кон море

опис на објектот

Клима уред (со доплата)
Клима уред (со доплата)
Клима уред (со доплата)

далечина од

Плажа: 50 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Бар

Оброци

Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Сеф
Сет пешкири (2 за член)
Wi - Fi
Мал фрижидер
Балкон
Балкон
Балкон
Балкон

Veçorite e dhomave te hotelit

Мини фрижидер во соба
Мини фрижидер во соба

локација

X Координати: 40.001578847975324
Y координати: 23.574846982955933
ноќевање со појадок и вечера - 20€ по лице

ТерминУслугаDouble Sea Side ViewRoom with Sea View
28.04-02.05.20174 HB
цена по лцие за 4 ноќи
79 €85 €
02.05-21.05.20171 HB
цена по лцие на ноќ
13 €15 €

Ценовник валиден за резервации од 06.04.2017

Цената е дадена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера


ТерминУслугаDouble Sea Side ViewDouble Room
with Sea View
Double Room
with Sea View + ex.bed
Triple Room
with Sea View
Услуга: Ноќевање со појадок и вечера
21.05-28.05.20177 HB109 €119 €119 €139 €
28.05-04.06.20177 HB129 €139 €139 €159 €
04.06-11.06.20177 HB149 €159 €159 €179 €
11.06-18.06.20177 HB179 €199 €199 €219 €
18.06-25.06.20177 HB229 €249 €249 €269 €
25.06-02.07.20177 HB249 €269 €269 €289 €
02.07-09.07.20177 HB279 €299 €299 €319 €
09.07-16.07.20177 HB309 €329 €329 €349 €
16.07-23.07.20177 HB319 €339 €339 €359 €
23.07-30.07.20177 HB329 €349 €349 €369 €
30.07-06.08.20177 HB329 €349 €349 €369 €
06.08-13.08.20177 HB329 €349 €349 €369 €
13.08-20.08.20177 HB319 €339 €339 €359 €
20.08-27.08.20177 HB289 €309 €309 €329 €
27.08-03.09.20177 HB259 €279 €279 €299 €
03.09-10.09.20177 HB209 €229 €229 €249 €
10.09-17.09.20177 HB179 €199 €199 €219 €
17.09-24.09.20177 HB149 €169 €169 €189 €
24.09-30.09.20176 HB89 €109 €109 €129 €

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок и вечера
 • БЕСПЛАТЕН Wi-Fi интернет во соба (приклучок за 1 уред)

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

 • Клима уред се доплаќа 7 еур неделно (се плаќа во хотелот)
 • Интернет за втор уред во соба се плаќа 10 еур за 7 дена / за трет уред се плаќа 5 еур за 7 дена

Доплати и попусти за деца и трет возрасен

 • Прво дете до 0-5,99г. во Double соба без легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво дете 0-11,99г. во Double соба со дополнително легло - плаќа 30% од цена за возрасен
 • Прво дете 0-11,99г. во Triple соба на редовно легло плаќа 50% од цена за возрасен
 • Второ дете 0-5,99г. во Triple соба без легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple sea View соба плаќа 70% од цената за возрасен

Максимум сместување во соба

 • Double Sea Side View или Sea View - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет)
 • Double Sea View + extra bed - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години (дополнително легло) - хотелот располага со мал број на соби од ваков тип
 • Triple Sea View - 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години (не користи кревет) или 2 возрасни и 2 деца - прво дете до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 5,99 (не користи кревет)


Цената не вклучува
*Превоз
*Патничко осигурување


Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
 • Скопје 35€
 • Велес 35 €
 • Штип 40€
 • Радовиш 40€
 • Струмица 40€
 • Неготино 35€
 • Удово 35€
 • Граничен премин Богородица 35€
 • Битола 30€
 • Прилеп 30€
 • Струга 35€
 • Охрид 35€
 • Кичево 35€
 • Ресен 30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.
Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

Агенцијата го задржува правото за промена на цените. Промената е валидна за нови направени резервации од датумот објавен над ценовникот


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk