ORPHEUS PAMPOROVO

stars
http://hotel-orpheus.com/
Hotel Orpheus - Pamporovo
Пампорово

Име на сместување
Држава
Дестинација

Се наоѓа на само 100 метри од ски патеките и 150 метри од центарот на Пампорово, комбиниран со модерно сместување и голем број на спа и велнес објекти, ресторан, бар и тераса. 

Сите соби се опремени со: бесплатен Wi-Fi, ТВ со рамен екран со кабловска телевизија, и дел од собите нудат приватна тераса со поглед на боровата шума.

Гостите можат да уживаат во сите објекти во спа центарот на хотелот, со бесплатно користење на инфрацрвена сауна, фитнес центар, затворен базен и топла када. Парна бања, спа бања и амам се исто така достапни но со дополнителна доплата.

За оние со деца, Орфеј обезбедува детско игралиште и соба со игри надгледувани од страна на аниматор.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Далечина од центарот: 150 m
Drag lifts: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Wi-fi бесплатно
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Планинарење
Велосипедизам
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Када

локација

X Координати: 41.6527937
Y координати: 24.6943474

Спа Услуги

Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар
Финска сауна
Инфрацрвена кабина

ORPHEUS 4* - Пампорово


Специјална Понуда

*SPO не се комбинира со дополнителните попусти или друго СПО

ORPHEUS 4*HB/FB
DBL -min 2; max 2+1 pax16.03-22.03
p.p. in DBL HB33
SGL ROOM /1 Person/46.2
DBL ROOM /2 Person/66
1 adult + 1 Chd (00-04,99)46.2
1 adult + 1 Chd (05-12,99)49.5
1 adult + 1 Chd (05-12,99) + 1 Chd (00-04,99 )49.5
1 adult + 2 Chd (05-12,99)66
2 Adults + 1 Chd (00-04,99)66
2 Adults + 1 Chd (05-12,99)66
TRPL -min 3; max 3pax16.03-22.03
p.p. in TRPL HB28.6
Rent TRPL ROOM /3 Persons/85.8
2 Adults + 1 Chd (00-04,99)85.8
2 Adults + 1 Chd (05-12,99)85.8
APP 1-Bedroom-min 2; max 2+2/ 416.03-22.03
p.p. In APP 1-Bedroom HB46.75
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/93.5
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/93.5
APP 1-Bedroom + 2  EXTRA BEDS /4 Persons/107.525
2 Adult + 1 Chd (00-04,99)93.5
2 Adult + 1 Chd (05-12,99)93.5
2 Adult + 2 Chd (00-04,99)93.5
2 Adult + 2 Chd (00-04,99)(05-12,99)93.5
2 Adult + 2 Chd (05-12,99)93.5
3 Adult + 1 Chd (00-04,99)93.5
3 Adult + 1 Chd (05-12,99)102.85
Доплата за  FB преку  HB возрасен /дете 05-12.998,50/ 5,00
Минимум престој 1
Откази5
Откази пенали во ноќи 1
NO show пенали во ноќи 2
Пенали за предвремено заминување100%

Ценитесе изразени во евра

SPO:

15 % Попуст за престој во период 23.03-29.03вкл.

* Дополнителните попусти се комбинираат со SPO
*Период на резервации: 26.02-22.03
***SPO не се комбинира со друго SPO или дополнителни попусти

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 12=11, 13=12 and 14=12
за пристигнувања во период 02.01.2019-31.03.2019

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

ORPHEUS 4* BB/HB/FB
DBL -min 2; max 2+1 pax21.12-27.1228.12-01.0102.01-08.0109.01-18.0119.01-16.0217.02-03.0304.03-15.0316.03-22.0323.03-07.04
p.p. in DBL BB25.30N/A36.3033.0036.3033.0025.30N/A25.30
SGL ROOM /1 Person/37.40N/A53.9049.5053.9049.5037.40N/A37.40
DBL ROOM /2 Person/50.60N/A72.6066.0072.6066.0050.60N/A50.60
1 adult + 1 Chd (00-04.99)37.40N/A53.9049.5053.9049.5037.40N/A37.40
1 adult + 1 Chd (05-12.99)37.95N/A54.4549.5054.4549.5037.95N/A37.95
1 adult + 1 Chd (05-12.99) + 1 Chd (00-04.99 )37.95N/A54.4549.5054.4549.5037.95N/A37.95
1 adult + 2 Chd (05-12.99)50.60N/A72.6066.0072.6066.0050.60N/A50.60
2 Adults + 1 Chd (00-04.99)50.60N/A72.6066.0072.6066.0050.60N/A50.60
2 Adults + 1 Chd (05-12.99)50.60N/A72.6066.0072.6066.0050.60N/A50.60
TRPL -min 3; max 3pax21.12-27.1228.12-01.0102.01-08.0109.01-18.0119.01-16.0217.02-03.0304.03-15.0316.03-22.0323.03-07.04
p.p. in TRPL BB21.27N/A30.0727.5030.0727.5021.27N/A21.27
Rent TRPL ROOM /3 Persons/63.80N/A90.2082.5090.2082.5063.80N/A63.80
2 Adults + 1 Chd (00-04.99)63.80N/A90.2082.5090.2082.5063.80N/A63.80
2 Adults + 1 Chd (05-12.99)63.80N/A90.2082.5090.2082.5063.80N/A63.80
APP 1-Bedroom-min 2; max 2+2/ 421.12-27.1228.12-01.0102.01-08.0109.01-18.0119.01-16.0217.02-03.0304.03-15.0316.03-22.0323.03-07.04
p.p. In APP 1-Bedroom BB 35.20N/A50.6046.2050.6046.2035.20N/A35.20
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
APP 1-Bedroom + 2  EXTRA BEDS /4 Persons/80.96N/A116.38106.26116.38106.2680.96N/A80.96
2 Adult + 1 Chd (00-04.99)70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
2 Adult + 1 Chd (05-12.99)70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
2 Adult + 2 Chd (00-04.99)70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
2 Adult + 2 Chd (00-04.99)(05-12.99)70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
2 Adult + 2 Chd (05-12.99)70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
3 Adult + 1 Chd (00-04.99)70.40N/A101.2092.40101.2092.4070.40N/A70.40
3 Adult + 1 Chd (05-12.99)77.44N/A111.32101.64111.32101.6477.44N/A77.44
DBL -min 2; max 2+1 pax21.12-27.1228.12-01.0102.01-08.0109.01-18.0119.01-16.0217.02-03.0304.03-15.0316.03-22.0323.03-07.04
p.p. in DBL HB31.9077.0042.9039.6042.9039.6031.90N/A31.90
SGL ROOM /1 Person/44.00112.2060.5056.1060.5056.1044.00N/A44.00
DBL ROOM /2 Person/63.80154.0085.8079.2085.8079.2063.80N/A63.80
1 adult + 1 Chd (00-04.99)44.00112.2060.5056.1060.5056.1044.00N/A44.00
1 adult + 1 Chd (05-12.99)47.85115.5064.3559.4064.3559.4047.85N/A47.85
1 adult + 1 Chd (05-12.99) + 1 Chd (00-04.99 )47.85115.5064.3559.4064.3559.4047.85N/A47.85
1 adult + 2 Chd (05-12.99)63.80154.0085.8079.2085.8079.2063.80N/A63.80
2 Adults + 1 Chd (00-04.99)63.80154.0085.8079.2085.8079.2063.80N/A63.80
2 Adults + 1 Chd (05-12.99)63.80154.0085.8079.2085.8079.2063.80N/A63.80
TRPL -min 3; max 3pax21.12-27.1228.12-01.0102.01-08.0109.01-18.0119.01-16.0217.02-03.0304.03-15.0316.03-22.0323.03-07.04
p.p. in TRPL HB27.8765.2736.6734.1036.6734.1027.87N/A27.87
Rent TRPL ROOM /3 Persons/83.60195.80110.00102.30110.00102.3083.60N/A83.60
2 Adults + 1 Chd (00-04.99)83.60195.80110.00102.30110.00102.3083.60N/A83.60
2 Adults + 1 Chd (05-12.99)83.60195.80110.00102.30110.00102.3083.60N/A83.60
APP 1-Bedroom-min 2; max 2+2/ 421.12-27.1228.12-01.0102.01-08.0109.01-18.0119.01-16.0217.02-03.0304.03-15.0316.03-22.0323.03-07.04
p.p. In APP 1-Bedroom HB45.10108.9060.5056.1060.5056.1045.10N/A45.10
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
APP 1-Bedroom + 2  EXTRA BEDS /4 Persons/103.73217.80139.15129.03139.15129.03103.73N/A103.73
2 Adult + 1 Chd (00-04.99)90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
2 Adult + 1 Chd (05-12.99)90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
2 Adult + 2 Chd (00-04.99)90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
2 Adult + 2 Chd (00-04.99)(05-12.99)90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
2 Adult + 2 Chd (05-12.99)90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
3 Adult + 1 Chd (00-04.99)90.20217.80121.00112.20121.00112.2090.20N/A90.20
3 Adult + 1 Chd (05-12.99)99.22217.80133.10123.42133.10123.4299.22N/A99.22
Доплата за FB преку НВ
за возрасен / дете (5-12.99)
8.50/ 4.50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)
Новогодишна вечера - 85.00 € за возрасен и 45.00 € за деца од 5 до 12.99 години
Доплата (НЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА) за ВВ услуга
Божиќна вечера - 45.00 € за возрасен и 25.00 € за деца од 5 до 12.99 години
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) за НВ услуга
Божиќна вечера - 39.00 € за возрасен и 22.00 € за деца од 5 до 12.99 години
Минимум престој во ноќи141151111
Отказ32155215353
Санкции за отказ во ноќи 131131111
NO show санкции во ноќи 232232222
Предвремено заминување100%100%100%100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

Напомена:

Доплатата за FB се наплаќа по лице на ден, попустите за сместување не ја опфаќаaт оваа доплатa.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99 + години): 1.1 € по лице на ден.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk