Apartments Konaci

stars
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација

MK Mountain Resort е основан во 2008 година, во склоп на компанијатаje MK Group.Ресортот е склоп од три хотели Grand Hotel & Spa , Family Hotel Angella  i Apartmani Konaci****. Сите објекти се наоѓаат во централниот дел  од туристи центар и Националниот парк, на 1770 метри н.в.

Со над 1300 легла,MK Mountain Resort представува најголем хотелски комплекс на Копаоник.Комплетниот сместувачки капацитет со сите пратечки содржини комплетно е реновиран и опремен во склад со највисоките хотелски стандарди.

Пратејки ги светските трендови и ефикасноста во работењето за краток временски период го врати комплексот на мапата на најпопуларните ски центри во регионот.

Konaci Апартманите се наоѓаат во срцето на туристичкиот комплекс и Националниот парк Копаоник, во близина на ски патеките.

Овој комплекс е во центарот на забавата , со бројни ресторани, барови, дискотеки, и супермаркети, продавници, пошта,

аптека, книжарница, слаткарница и гифт продавница ..

Хотелски содржини и услуги

Ски гардeробер
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Приватен паркинг
Домашни миленици

Активности во близина на хотелот

Јавање коњи
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

LCD телевизор со сателитски канали
Бања со туш кабина
фрижидер
Кујна (во апартман)

локација

X Координати: 43.285809
Y координати: 20.808227
Apartments Konaci****
Попуст 15% за резервации до 30.09.2016
Ценовникот важи за период  20.11.2016 - 09.04.2017, цените се изразени во € по апартман (за наведениот број на лица) по ноќи
ПериодСменаМин. Ноќи0+1 studio1+1 studio2+1 studio3+1 apartman2+2 apartman
 Broj osoba / usluga1-2 лица/наем1-3 лица/наем1-4 лица/наем1-5 лица/наем1-6 лица/наем
22.11 - 08.12-24755618289
08.12 - 11.12Чет/Нед3СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА SKI OPENING
11.12 - 17.12Нед/Саб5667683114124
*СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=5 ВАЖИ ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 17.12-30.12
17.12 - 30.12-35361669199
25.12 - 01.01Нед/Нед78598111149165
30.12 - 06.01На барање4/5/2006118134150201222
30.12 - 08.01Пет/Нед9101115129169187
01.01 - 08.01Нед/Нед790103116154170
08.01 - 15.01Нед/Нед7728293123136
*СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=6 ВАЖИ ЗА ТЕРМИН 15.01, 19.02, 26.02
15.01 - 22.01Нед/Нед7728293123136
22.01 - 29.01Нед/Нед7606877104113
29.01 - 05.02Нед/Нед790103116154170
05.02- 12.02Нед/Нед790103116154170
12.02 - 19.02Нед/Нед78595103138156
19.02 - 26.02Нед/Нед77991100137149
26.02 - 05.03Нед/Нед77991100137149
05.03 - 12.03Нед/Нед7678596127145
12.03 - 19.03Нед/Нед7678596127145
*СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=5 ВАЖИ ЗА ТЕРМИНИ 19.03, 26.03, 02.04
19.03 - 26.03-45361669199
26.03 - 02.04-44755618289
02.04 - 09.04-44755618289

Превзимање на клучеви - рецепција Family Hotel Angella****

*СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=6 за термини: 15.01, 19.02, 26.02.2017
* СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 7=5 за термини: 19.03, 26.03, 02.04.2017


Цената вклучува:
• Наем на Студио/Апартман
• Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, кабелска Т.

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
• Туристичка такса и осигурување
 Возрасни плаќаат туристичка такса 1 EUR по лице на ноќ и осигурување 1 EUR по лице на ноќ;
 Деца 7 -15 плаќаат туристичка такса 0.5 EURпо лице на ноќ и осигурување 1 EUR по лице на ноќ;
 Деца 2 - 7 плаќаат само осигурување 1 EUR по лице на ноќ.

Доплата во предпродажба или на лице место (не е задолжително):
• Ски и сноуборд школа - Пакети 6, 5, 3, 2 дена;
• Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa**** - цени во предпродажба за резервации до 01.12.2016 – Свечена вечера 31.12.2016. со музички програм со популарни изведувачи. Доплата на рецепцијата на хотелот: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 год. гратис; деца 7-12 год. попуст 50%

Доплата на лице место (не е задолжителна):
• Паркинг, гаража


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk