MPM GUINESS

stars
www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html
Yavor Street, Bulgaria, Bansko
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот нуди вкупно 119 соби: Студио, апартмани со една спална и апартмани со две спани(мазонети)

Студијата содржат: француски лежај, кујна(фрижидер,апарат за кафе), сателитска телевизија,фен за коса,сеф,тоалет.

Апартман со една спална -дневна соба со софа и кујна(фрижидер,апарат за кафе),спална соба(одвоена со врата),сателитска телевизија, телефон, фен, сеф, тоалет(када /туш).
Апартман со две спални (во стил на куќа) две спални соби и дневен престој.

 Хотелски услуги:

 • Базен - затворен (бесплатно);
 • Хемиско чистење;
 • Интернет - во лоби бар 
 • Масажа (со доплата во СПА центарот)
 • Конференциска сала
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА 
 • Фитнес 
 • Бар
 • Ресторан

 

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Интернет
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Велнес центар
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.838938
Y координати: 23.477697

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Mасажа третмани
HOTEL GUINESS - BANSKO
29.01-05.02.2017 - STU Standard - ПОТВРДА ВЕДНАШ!!!  
12.02-19.02.2017 - STU Standard - ПОТВРДА ВЕДНАШ!!! 
19.02-26.02.2017 - APT 1 Bedroom -  ПОТВРДА ВЕДНАШ!!! 
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
MPM GUINESS 4* Aparthotel  HB
STUDIO -min 2; max 2+1 or 3 ad03.01.-13.01.17
По лице во STUDIO HB27,5
STUDIO - SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)55,0
Rent STUDIO /2 person/55,0
STUDIO + EXTRA BED (3 adults)74,3
1 adult + 1 Chd (02-11,99)48,1
1 Adult+2 Chd (02-11,99)59,1
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)66,0
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 4 ad03.01.-13.01.17
По лице во APP 1-Bedroom HB27,5
Rent APP 1-Bedroom /2 person/N/A
Rent APP 1-Bedroom /1 person/ N/A
1 adult + 1 Chd (02-11,99)N/A
1 Adult+2 Chd (02-11,99)59,1
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3Adults/74,3
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)66,0
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)77,0
3 adults + 1 Chd ( 02-11,99)85,3
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Adults/93,5
Минимум престој4
Политика за отказ на резезрвации14
Пенали за отказ на резервации100%
Пенали за NO show 100%
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од
1€=62 мкд
Код на Специјална понуда SPO02. (Не се комбинира со други понуди)
Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнување во период до 21.12.2016, во период 13.01.-23.01.2017 и од 20.02.2017 до крај на сезона
Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот!!


MPM GUINESS 4* Aparthotel - BANSKO
HALF BOARD - Ноќевање со појадок и вечера
STUDIO -минимум 2; максимум 2+1 или 3 возрасни01.12.-22.12.16;
03.03.-16.04.17
23.12.-29.12.16;
13.01.-02.03.17
30.12.-05.01.1706.01.-12.01.17
По лице во STUDIO HB30,835,261,646,2
STUDIO - SGL USE (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)47,351,7123,292,4
Наем на STUDIO /2 person/61,670,4123,292,4
STUDIO + EXTRA BED (3 adults)83,295,0166,3124,7
1 adult + 1 Chd (02-11,99)53,961,6107,880,9
1 Adult+2 Chd (02-11,99)64,972,6118,891,9
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)72,681,4134,2103,4
APP 1-Bedroom -минимум 2; максимум 2+2 или 4 возрасни01.12.-22.12.16;
03.03.-16.04.17
23.12.-29.12.16;
13.01.-02.03.17
30.12.-05.01.1706.01.-12.01.17
По лице во APP 1-Bedroom HB33,038,566,049,5
Наем на APP 1-Bedroom /2 person/66,077,0132,099,0
Наем на APP 1-Bedroom /1 person/ 66,077,0132,099,0
1 adult + 1 Chd (02-11,99)57,867,4115,586,6
1 Adult+2 Chd (02-11,99)68,878,4126,597,6
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3Adults/89,1104,0178,2133,7
2 Adults + 1 Chd (02-11,99)77,088,0143,0110,0
2 Adults + 2 Chd (02-11,99)88,099,0154,0121,0
3 adults + 1 Chd ( 02-11,99)100,1115,0189,2144,7
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Adults/112,2130,9224,4168,3
APP 2-Bedroom -минимум 4; максимум 4+2 или 6 возрасни01.12.-22.12.16;
03.03.-16.04.17
23.12.-29.12.16;
13.01.-02.03.17
30.12.-05.01.1706.01.-12.01.17
Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ HB116,6134,2239,8178,2
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Adults/137,0157,7281,8209,4
4 Adults + 1 Chd (02-11,99)127,6145,2250,8189,2
4 Adults + 2 Chd (02-11,99)138,6156,2261,8200,2
5 adults + 1 Chd ( 02-11,99)148,0168,7292,8220,4
APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BED /6 Adults/157,4181,2323,7240,6
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА)  
Новогодишна вечера - 75.00 € за возрасен и 40.00 € за деца од 2 до 11,99 години
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Внатрешна гаража - со предрезервација - 9 EUR/на ноќ
Минимум престој1354
Пенали за отказ11100%100%
NO show пенали 22100%100%


Туристичка Такса (задолжително) - 1 евро по лице на ноќ.
Цените се изразени во евра со противвредност 1 еур = 62 ден.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Newsletter


Корисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk