Spa Hotel Medite

stars
www.hotelmedite.com
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

SPA Hotel Medite 4* - Sandanski


Редовен Ценовник

SPA Hotel Medite 4* (Sandanski)
Тип на сместување (ноќевање со појадок)03.01-31.03
01.10-22.12
01.04-30.0903.01-22.1203.01-22.12
DBL Standard room  /2 pax/68.472.564.356.2
SGL Standard room (max 1 ad + 1 chd till 5,99y.o)61.464.357.350.3
DBL Lux room  /2 pax/79.083.173.764.3
SGL Lux room (max 1 ad + 1 chd till 5,99y.o)71.475.466.758.5
STUDIO /2 pax/113.5119.9106.593.6
APP 2-bedroom LUX - /4 pax/154.4163.2145.1126.9
APP 1-Bedroom VIP /2 pax/179.0189.5168.5147.4
Минимум престој (ноќ)1147
Доплати 
Дополнително легло - возрасен и дете над 6 години11.711.711.711.7
Дополнително лего - дете од 2 до 6 години3.53.53.53.5
Доплата за полу пансион  возрасен / дете 6 - 11.99 16.416.416.416.4
Доплата за полн пансион  возрасен / дете 6 - 11.9925.125.125.125.1
Отказ на аранжман 5 дена пред пристигнување100%

Цените се изразени во евра / по соба на ноќ

Цените вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок;
 • Надворешен базен (во текот на летна сезона);
 • Внатрешен базен со минерална вода;
 • Џакузи;
 • Сауна;
 • Парна бања;
 • Соба за релаксација;
 • Фитнес;
 • Паркинг;
 • Сеф на рецепција;
 • Туристичка такса.

Балнео Пакет

SPA Hotel Medite 4* (Sandanski)
BALNEO PACKAGE
DBL  STD ROOM
min 2;
max 2+1 or 3 ad
04.01 - 23.12.2018
Пакет 3 ноќи
04.01 - 23.12.2018
Пакет 5 ноќи
p.p. in DBL  Standard HB166.7266.1
DBL  ROOM-SGL USE 228.1368.5
DBL ROOM /2pax/333.4532.3
Отказ на резервација 5 дена пред реализација 100%
Цените не се валидни за национални празници 

Цените се изразени во евра / по соба на ноќ

Цените вклучуваат:

 • 5 ноќевања со појадок и вечера;
 • 1 медицински преглед;
 • 3 балнео процедури на ден по препорака на медицинско лице;
 • Користење на базен со минерална вода;
 • Сауна;
 • Јод соба;
 • Фитнес;
 • Паркинг;
 • Трансфер до центарот на градот;
 • Безжичен интернет;
 • Комунална и туристичка такса. 

Листа на балнео процедури:

 • Хидромасажа;
 • Бања со минерална вода;
 • Магнотерапија;
 • Ултразвук;
 • Ласерска терапија;
 • Инхалации со минерална вода;
 • Третман со кал;
 • Рефлексологија;
 • Терапевтска масажа;
 • Терапија со легла;
 • Криотерапија.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk