Coral Blue Beach - Сопствен Закуп

http://www.coralblue.gr/
63100 Gerakini, Halkidiki
Геракини

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотелот е реновиран во 2018 - та година

Совршено место за Фамилијарен одмор

sea
0 m
sea
со минимум нарачкаа од 5€
sea
Појадок и вечера
HB
sea
БЕСПЛАТНО
2 деца до 12 години
sea
БЕСПЛАТНО
sea
БЕСПЛАТНО
на јавни места

Можност за плаќање на 6 рати без камата

 Локација: 

Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

 • Hotel - Nea Moudania,  14 km   
 • Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km   
 • Hotel - Psakoudia 7.6 km 
 • Hotel - Metamorfosi 17.5 km  
 • Hotel - Nikiti 24 km

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Плажа:

Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга:

Полупансион (појадок и вечера).

Интернет:

Бесплатно Wi - Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување: 

Хотелот има вкупно 70 соби: двокреветни соби (22 m2), двокреветни бунгалов (26 m2), двокреветни лофт (30 m2), двокреветни супериор (28 m2), фамилијарни соби со конектирана врата (48 m2), фамилијарни соби со кревет на спрат (28 m2).

Двокреветна соба - Double Room:Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов - Double Bungalow: 2 брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Двокреветни лофт - Double Loft Room: Брачен лежај и одвоен кревет - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Двокреветна супериор - Double Superior: Б
рачен лежај и одвоен кревет - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (до 6.99 години) или 2 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат - Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со конектирана врата - Family Connected Rooms: 2 спални соби, ходник, 2 клими, 2 телевизори, 1 купатило - Максимум сместување 4 возрасни или 2 возрасни + 3 деца (0 - 11.99 години);
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Чистење на собите6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

Хотелски содржини: 

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
 • Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нуда повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.
 • За деца: Децата можат да уживаат во својата забава со целосна безбедност. Во склоп на хотелот работи детски клуб за нашите најмали пријатели;
 • Спорт и забава: Спортски терени на самата плажа со пинг - понг;

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

далечина од

Далечина од центарот

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Интернет Кафе
Чадори и лежалки на плажа
Бесплатен паркинг
Рецепција 24/7
Бар на плажа
Приватна плажа

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Одбојка на плажа

сите соби се опремени со

ТВ
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868

Coral Blue Beach


Цени по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
ТерминУслугаDoubleBungalowFamily Bunk Bed
16.09-23.09.20187 HBпродаденопродаденопродадено
Две деца до 11.99 години БЕСПЛАТНО
Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок и вечера;
 • Две деца до 11.99 години - БЕСПЛАТНО;
 • Користење на 2 лежалки и чадор по соба со минимум нарачка од 5 €;
 • Користење на клима уред;
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот;
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот);

Доплати:

 • Туристичка такса од 1.5 € по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 30 € на ноќ;
 • Трето дете од 0 - 11.99 години 30 € на ноќ;
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена;

Напомена:

 • Сите Double (двокреветни соби) се реновирани и имаат брачен лежај. Во двокреветните има можност за дополнително легло или baby cot;
 • Family bunk bed собите се реновирани и имаат или кревети на спрат или трето дополнително легло (најсоодветни за деца до 11.99 години).

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз чини:

Доплата за превоз Македонија - Грција - Македонија:
Скопје 35 €  Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Велес 35 €  • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Штип 40 €  • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo
Радовиш 40 €  • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
Струмица 40 €  • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
Неготино 35 €  • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Удово 35 €  • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
Граничен премин Богородица 35€ • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe. Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус;
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach;
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција;
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето;
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk