Grand Hotel & Spa Kopaonik

stars
http://www.mkresort.com/page/grand-hotel-spa-o-hotelu
Копаоник

Име на сместување
Држава
Дестинација

MK Mountain Resort е основан во 2008 година, во склоп на компанијатаje MK Group.Ресортот е склоп од три хотели Grand Hotel & Spa , Family Hotel Angella  i Apartmani Konaci****. Сите објекти се наоѓаат во централниот дел  од туристи центар и Националниот парк, на 1770 метри н.в.

Со над 1300 легла,MK Mountain Resort представува најголем хотелски комплекс на Копаоник.Комплетниот сместувачки капацитет со сите пратечки содржини комплетно е реновиран и опремен во склад со највисоките хотелски стандарди.

Пратејки ги светските трендови и ефикасноста во работењето за краток временски период го врати комплексот на мапата на најпопуларните ски центри во регионот.

Grand Hotel & Spa се наоѓа на ексклузивна локација, во близина на ски патеките и ски-лифтови 

во прекрасна околина на Националниот парк Копаоник. 

Премиум удобност и погодност во 221 соби и апартмани, 

надополнета од страна на голем број објекти за одмор и уживање во текот на годината.

 

 

 

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Сеф на рецепција
Хотелски паркинг
Надворешен базен
Лифт
Ски гардeробер
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Бар кај куглана
Не се дозволени домашни миленици
Градина

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Планинарење
Тениски терени
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сеф
Мини Бар
Фен
Бањарки и папучи
LCD телевизор со сателитски канали

локација

X Координати: 43.284703
Y координати: 20.810543
Grand Hotel & Spa****
Попуст 15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2016
Ценовникот важи за период 20.11.2016 - 09.04.2017
Цените се изразени во € по лице на ноќЦените се изразени во € по лице на ноќ-
Краток престој – на барањеКРАТОК ПРЕСТОЈ
 Резервации на барање – мин. 5 дена пред поаѓање
 СменаМин. НоќиУслуга1/2 STD 1/3; 1/4; 1/5 Family  1/2 STD 1/3; 1/4; 1/5 Family
Период1/3 STD1/1 STDКРАТОК ПРЕСТОЈ1/3 STD1/1 STD
22.11 - 08.12-2HB507151----
08.12 - 11.12Чет/Нед3HBSKI OPENING Понуда----
11.12 - 17.12Нед/Саб5HB9013096----
17.12 - 30.12-3HB79909016.12 - 18.1299113113
25.12 - 01.01Нед/Нед7HB116184139----
30.12 - 06.01На барање4/5/2006HB19929222729.12 - 01.01249365284
30.12 - 08.01Пет/Нед9HB139213164----
01.01 - 08.01Нед/Нед7HB11618413905.01 - 08.01145230174
08.01 - 15.01Нед/Нед7HB9314711112.01 - 15.01116184139
15.01 - 22.01Нед/Нед7HB9314711119.01 - 22.01116184139
22.01 - 29.01Нед/Нед7HB9314711126.01 - 29.01116184139
29.01 - 05.02Нед/Нед7HB11618413902.02 - 05.02145230174
05.02- 12.02Нед/Нед7HB11618413909.02 - 12 .02145230174
12.02 - 19.02Нед/Нед 7HB11117913416.02 - 19.02139224168
19.02 - 26.02Нед/Нед7HB901309623.02 - 26.02113163120
26.02 - 05.03Нед/Нед7HB901309602.03 - 05.03113163120
05.03 - 12.03Нед/Нед7HB901309609.03 - 12.03Music Week Понуда
12.03 - 19.03Нед/Нед7HB901309616.03 - 19.03Music Week Понуда
19.03 - 26.03-4HB701007223.03 - 26.038812590
26.03 - 02.04-4HB67956830.03 - 02.048411985
02.04 - 09.04-4HB67956806.04 - 09.048411985
Grand Hotel & Spa**** Blok A
Попуст 15% за резервации до 30.09.2016
Ценовникот важи за период 20.11.2016 - 09.04.2017
Цените се изразени во € по лице на ноќЦените се изразени во € по лице на ноќ-
Краток престој – на барањеКРАТОК ПРЕСТОЈ
 Резервации на барање – мин. 5 дена пред поаѓање
ПериодСменаМин. НоќиУслуга1/2 SUP1/1 SUP1/3 SUPКРАТОК ПРЕСТОЈ1/2 SUP1/1 SUP1/3 SUP
1/3 SUP1/3 SUP
22.11 - 01.12-2HB557856----
01.12 - 04.12Чет/Нед3HBSKI OPENING ПОНУДА----
04.12 - 12.12-2HB7811283----
12.12 - 17.12Пон/Саб5HB99143106----
17.12 - 30.12-3HB87999916.12 - 18.12109124124
25.12 - 01.01Нед/Нед7HB128202153----
30.12 - 06.01На барање4/5/2006HB21932125029.12 - 01.01274402312
30.12 - 08.01Пет/Нед9HB153234180----
01.01 - 08.01Нед/Нед7HB12820215305.01 - 08.01160253191
08.01 - 15.01Нед/Нед7HB10216212212.01 - 15.01128202153
15.01 - 22.01Нед/Нед7HB10216212219.01 - 22.01128202153
22.01 - 29.01Нед/Нед7HB10216212226.01 - 29.01128202153
29.01 - 05.02Нед/Нед7HB12820215302.02 - 05.02160253191
05.02- 12.02Нед/Нед7HB12820215309.02 - 12 .02160253191
12.02 - 19.02Нед/Нед7HB12219714716.02 - 19.02153246184
19.02 - 26.02Нед/Нед7HB9914310623.02 - 26.02124179132
26.02 - 05.03Нед/Нед7HB9914310602.03 - 05.03124179132
05.03 - 12.03Нед/Нед7HB9914310609.03 - 12.03Music Week Понуда
12.03 - 19.03Нед/Нед7HB9914310616.03 - 19.03Music Week Понуда
19.03 - 26.03-4HB771107923.03 - 26.039613899
26.03 - 02.04-4HB741057530.03 - 02.049213194
02.04 - 09.04-4HB741057506.04 - 09.049213194
Grand Hotel & Spa****
Ценовникот е валиден за период 20.11.2016 - 09.04.2017, цените се изразени во € по апартман (за наведениот број на особи) по ноќ
Минимум 5 ноќи во период 30.12.2016 - 08.01.2017, 29.01.2017-19.02.2017 во останатите периоди 3 ноќи
ПериодТип на апартманPREMIUMPREMIUMPREMIUMPREMIUMEXECUTIVEPREDSEDNIČKI
Број на апартман218, 331327, 328553, 036, 051220223, 037, 052224
451, 452, 625
Услуга / макс. лица2-Jan3-Jan4-Jan5-Jan5-Jan5-Jan
20.11-30.12.HB2854305707209501.21
30.12-08.01.HB4606508351.021.321.45
08.01-29.01.HB3004305707209501.21
29.01-19.02HB4606508351.021.321.45
19.02-09.04*HB3004305707209501.21
Grand Hotel & Spa****
Ценовникот е валиден за период 22.11.2016 - 10.04.2017, цените се изразени во € по апартман (за наведениот број на особи) по ноќ
Минимум 5 ноќи во период 30.12.2016 - 08.01.2017, 29.01.2017-19.02.2017 во останатите периоди 3 ноќи
ПериодТип на апартманPREMIUM PREMIUMPREMIUM
Број на апартман111, 113110, 112, 114, 067115
Услуга / макс. лица1-2 (max 2 возрасни и 1 дете)1-3 (max 2 возрасни и 2 деца)4-Jan
20.11-30.12.HB430570720
30.12-08.01.HB6508351020
08.01-29.01.HB430570720
29.01-19.02HB6508351020
19.02-09.04*HB330570720

*Специјална понуда за период 19.03-09.04
Услови за деца 2-12 со двајца возрасни, прво дете е бесплатно ако користи заедничко легло, второ дете попуст 50% ако користи дополнително легло.

Цената вклучува:
• Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
• Специјална Божиќна вечера (25.12.2016, 07.01.2017)
• Неограничено користење на содржините на Spa & Wellness центарот на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, соблекувална, релакс зона, Сауни – Инфраред, Финска, Руска бања, хамам, солено-ледена пештера, базен и џакузи со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центарот.
• Wi-Fi
• Хотелско осигурување

Цената на АПАРТМАНОТ вклучува:
• Сите услуги во Grand спрема горе наведените информации, и дополнително:
Check in во собата; Овошје при пристигнување, шише вода, вино, коктел за добредојде, слатки за добредојде, плазма шејк за пред спиење за децата, сет за кафе, весници, сок од свежо овошје. Луксузен Богнер сет козметика, детски сет козметика, можност за сервирање на појадок во соба, можност за масажи во соба, опрема за бебиња (на барање) експрес check-out, колачи пред заминување, поклон за заминување.

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
• Туристичка такса - 100.00 RSD по лице на ден за возрасни; 50.00 RSD по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 не плаќаат

Услови за Grand Hotel & Spa****:
• Дете 0 - 2 со двајца возрасни (ако користи заедничко легло) – бесплатно во 1/2 стандардна соба и во 1 /2 superior
• Дете 2 - 7 со двајца возрасни (ако користи заедничко легло - попуст 50% во 1/2 стандардна соба и во 1 /2 superior
• Дете 2 - 12 ако користи дополнително легло - попуст 30% (со мин. 1 возрасен)
• Две деца 2-12 со двајца возрасни – секое дете има попуст 50% во 1/3 стандардна, 1/3 family, и 1/3 superior
• Две деца 2-12 со двајца возрасни – секое дете има попуст 30% во 1/4 family
• Три деца 2-12 со двајца возрасни – секое дете има попуст 30% во 1/5 family
• Трет возрасен - попуст 20% во 1/3 соба
• Доколку двајца возрасни користат 1/3 family соба или 1/3 superior соба - доплата 20% по лице на цената 1/3 family соба или 1/3 superior соба
• Намалување на услугата BB, 6.00 €

Доплата на лице место (не е задолжително):
• Посебен програм за деца од 3 до 12 год - дневен програм со анимација со професионална грижа за деца во детски клуб – 6 дена во текот на смената од 10.00-16.00ч (освен на денот на пристигнување и заминување) – доплата 1200 RSD на ден на дете.
• Јога, пилатес, аеробик, сквош, аквабик, приватен тренинг, фитнес тренинг.
• Паркинг, гаража

Доплата во предпродажба (или на лице место / не е задолжителна):
• Ски и сноуборд школа – Пакети 6, 5, 3, 2 дена
• Креветче за бебе 5.00 € на ден
• Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa**** - цена во предпродажба за резервации до 01.12.2016 – Свечена вечера 31.12.2016. со музички програм со популарни изведувачи. Доплата на рецепција: VIP zona 180 €; I zona 135 €; II zona 117 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год попуст 50%


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk