KATARINO HOTEL & SPA

stars
www.hotelkatarino.com
1
Разлог

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел:

Хотелот се наоѓа на 10км од Банско и 2 км од Разлог. Нуди голем избор на комфорни соби, традиционален архитектонски стил, бар, ресторан, таверна, интернет, СПА центар ( затворен базен, теретана, финска сауна, арома сауна, хамам). Одлично место за мирен одмор.

 Опис на собите:

Хотелот располага со вкупно 160 соби:Double Room (~ 20 m), Apartmani Vihren, Junior Suite (~ 35 m). Сите соби имаат два оделни кревети, софа на расклопување, мини бар, прибор за подготвување на чај/кафе, телевизор, телефон, сеф, купатило (када/туш), фен, балкон (само во некои соби). Junior Suite спална соба со 2 кревети и софа на расклопување, простор за седење и балкон.

Apartmani Vihren спална соба, дневна соба со опремена кујна, трепезариска маса, камин.

 

·          Хотелски услуги:

·          Базен – во СПА центарот;

·          Хемиско чистење;

·          Интернет – (WiFi во Лоби бар – бесплатно);

·          Лекар – на барање;

·          Манувачница;

·          Сала за конференција;

·          Сауна;

·          Сеф;

·          Фитнес;

·          Ресторан;

·          Бар;

·          Куглање;

 

Дополнителни информации

Дозволен престој за домашни миленици (на барање);

 

СПА центар

Затворен базен, Сауна, Фитнес, Финска сауна, Арома купатило, Хамам.

хотел

Контакт телефон на рецепсија
Контакт Email
Контакт телефон
Контакт Факс

далечина од

Жичара: 9 km
Ски-центар, Банско: 8 km

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Детско катче
Бесплатен паркинг
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Ски гардeробер
Собна услуга
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Куглана
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Планинарење
Тениски терени
Голф курс (на одалеченост од 3 км)

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Мини Бар
Фен
Греење
Бањарки и папучи
Када

локација

X Координати: 41.887198
Y координати: 23.426254

Спа Услуги

Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Лакониум

KATARINO SPA 4* - BANSKO


Специјална Понуда

KATARINO SPA 4*HB
НЕ ПОВРАТНА ПОНУДА за мин.3 ноки
DBL ROOM Without Balcony-min 2; max 2+1 04.01 - 16.02.201917.02 - 20.12.2019
Минимум престој3 ноки3 ноки
p.p. in DBL Without Balcony HB67.1049.50
SGL ROOM Without Balcony 113.3078.10
DBL ROOM Without Balcony 134.2099.00
1 adult + 1 Chd (02-06,99)113.3078.10
1 adult + 1 Chd (07-13,99)114.0784.15
1 adult + 2 Chd (02-06,99) 113.3078.10
1 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)114.0784.15
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 147.62108.90
2 adult + 1 Chd (02-06,99)134.2099.00
2 adult + 1 Chd (07-13,99)167.75123.75
DBL ROOM With Balcony-min 2; max 2+1 04.01-16.02.201917.02-20.12.2019
p.p. in DBL ROOM With Balcony HB78.1057.20
SGL ROOM With Balcony 135.3092.40
DBL ROOM With Balcony 156.20114.40
1 adult + 1 Chd (02-06,99)135.3092.40
1 adult + 1 Chd (07-13,99)132.7797.24
1 adult + 2 Chd (02-06,99) 135.3092.40
1 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)132.7797.24
1 adult + 2 Chd (07-13,99) 171.82125.84
2 adult + 1 Chd (02-06,99)156.20114.40
2 adult + 1 Chd (07-13,99)195.25143.00
JUNIOR SUITE-min 2; max 2+2 or 3+104.01-16.0217.02-20.12.2019
p.p. in JUNIOR SUITE HB 86.9062.15
Rent JUNIOR SUITE (2 Adults)173.80124.30
JUNIOR SUITE + EXTRA BED (3 Adults)234.63167.81
2 adult + 1 Chd (02-06,99)173.80124.30
2 adult + 1 Chd (07-13,99)217.25155.38
2 adult + 2 Chd (02-06,99)173.80124.30
2 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)217.25155.38
2 adult + 2 Chd (07-13,99)217.25155.38
3 adult + 1 Chd (02-06,99)234.63167.81
3 adult + 1 Chd (07-13,99)278.08198.88
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3+104.01-16.0217.02-20.12.2019
p.p. in APP 1-Bedroom  HB103.4072.05
Rent APP 1-Bedroom (2 Adults)206.80144.10
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 Adults)279.18194.54
2 adult + 1 Chd (02-06,99)206.80144.10
2 adult + 1 Chd (07-13,99)258.50180.13
2 adult + 2 Chd (02-06,99)206.80144.10
2 adult + 2 Chd (07-13,99)(02-06,99)258.50180.13
2 adult + 2 Chd (07-13,99)258.50180.13
3 adult + 1 Chd (02-06,99)279.18194.54
3 adult + 1 Chd (07-13,99)330.88230.56
APP  VIP-min 2; max 2 ad04.01-16.0217.02-20.12.2019
p.p. in APP VIP HB123.7588.55
Rent APP  VIP (2 Adults)247.50177.10
Комунална такса по лице на ден / возр.и деца од 7 до 13,99 г. / : 0,28 еур; 0,28 EUR
OBLIGATORY
Минимум престој33
Отказ2110
Санкции за отказ во ноки100%50%
NO show санкции во ноки100%100%

Цените се дадени во евра

Ценовник за резервации со престој од 5 до 7 ноќи

KATARINO SPA 4*HB
DBL ROOM Without Balcony - min 2; max 2 + 1 01.12 - 20.1221.12 - 27.1228.12 - 03.0104.01 - 16.0217.02 - 09.0310.03 - 11.04
Минимум престој (ноќи)757575757575
p.p. in DBL Without Balcony HB41.2544.0055.5559.4074.8094.6055.5559.4041.2544.0036.8539.60
SGL ROOM Without Balcony 64.9069.3093.50100.10132.00167.2093.50100.1064.9069.3055.0059.40
DBL ROOM Without Balcony 82.5088.00111.10118.80149.60189.20111.10118.8082.5088.0073.7079.20
1 adult + 1 Chd (02-06.99)64.9069.3093.50100.10132.00167.2093.50100.1064.9069.3055.0059.40
1 adult + 1 Chd (07-13.99)70.1374.8094.44100.98127.16160.8294.44100.9870.1374.8062.6567.32
1 adult + 2 Chd (02-06.99) 64.9069.3093.50100.10132.00167.2093.50100.1064.9069.3055.0059.40
1 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)70.1374.8094.44100.98127.16160.8294.44100.9870.1374.8062.6567.32
1 adult + 2 Chd (07-13.99) 90.7596.80122.21130.68164.56208.12122.21130.6890.7596.8081.0787.12
2 adult + 1 Chd (02-06.99)82.5088.00111.10118.80149.60189.20111.10118.8082.5088.0073.7079.20
2 adult + 1 Chd (07-13.99)103.13110.00138.88148.50187.00236.50138.88148.50103.13110.0092.1399.00
DBL ROOM With Balcony - min 2; max 2 + 1 01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in DBL ROOM With Balcony HB46.7550.6064.3569.3088.55112.7564.3569.3046.7550.6041.8045.10
SGL ROOM With Balcony 74.8081.40112.20121.00159.50202.40112.20121.0074.8081.4064.9070.40
DBL ROOM With Balcony 93.50101.20128.70138.60177.10225.50128.70138.6093.50101.2083.6090.20
1 adult + 1 Chd (02-06.99)74.8081.40112.20121.00159.50202.40112.20121.0074.8081.4064.9070.40
1 adult + 1 Chd (07-13.99)79.4886.02109.40117.81150.54191.68109.40117.8179.4886.0271.0676.67
1 adult + 2 Chd (02-06.99) 74.8081.40112.20121.00159.50202.40112.20121.0074.8081.4064.9070.40
1 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)79.4886.02109.40117.81150.54191.68109.40117.8179.4886.0271.0676.67
1 adult + 2 Chd (07-13.99) 102.85111.32141.57152.46194.81248.05141.57152.46102.85111.3291.9699.22
2 adult + 1 Chd (02-06.99)93.50101.20128.70138.60177.10225.50128.70138.6093.50101.2083.6090.20
2 adult + 1 Chd (07-13.99)116.88126.50160.88173.25221.38281.88160.88173.25116.88126.50104.50112.75
JUNIOR SUITE-min 2; max 2+2 or 3+101.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in JUNIOR SUITE HB 51.1555.0072.0577.5599.55125.9572.0577.5551.1555.0045.1048.95
Rent JUNIOR SUITE (2 Adults)102.30110.00144.10155.10199.10251.90144.10155.10102.30110.0090.2097.90
JUNIOR SUITE + EXTRA BED (3 Adults)138.11148.50194.54209.39268.79340.07194.54209.39138.11148.50121.77132.17
2 adult + 1 Chd (02-06.99)102.30110.00144.10155.10199.10251.90144.10155.10102.30110.0090.2097.90
2 adult + 1 Chd (07-13.99)127.88137.50180.13193.88248.88314.88180.13193.88127.88137.50112.75122.38
2 adult + 2 Chd (02-06.99)127.88137.50180.13193.88248.88314.88180.13193.88127.88137.50112.75122.38
2 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)127.88137.50180.13193.88248.88314.88180.13193.88127.88137.50112.75122.38
2 adult + 2 Chd (07-13.99)127.88137.50180.13193.88248.88314.88180.13193.88127.88137.50112.75122.38
3 adult + 1 Chd (02-06.99)138.11148.50194.54209.39268.79340.07194.54209.39138.11148.50121.77132.17
3 adult + 1 Chd (07-13.99)163.68176.00230.56248.16318.56403.04230.56248.16163.68176.00144.32156.64
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3+101.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in APP 1-Bedroom  HB59.4064.3585.2591.85119.90152.3585.2591.8559.4064.3552.2556.10
Rent APP 1-Bedroom (2 Adults)118.80128.70170.50183.70239.80304.70170.50183.70118.80128.70104.50112.20
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 Adults)160.38173.75230.18248.00323.73411.35230.18248.00160.38173.75141.08151.47
2 adult + 1 Chd (02-06.99)118.80128.70170.50183.70239.80304.70170.50183.70118.80128.70104.50112.20
2 adult + 1 Chd (07-13.99)148.50160.88213.13229.63299.75380.88213.13229.63148.50160.88130.63140.25
2 adult + 2 Chd (02-06.99)148.50160.88213.13229.63299.75380.88213.13229.63148.50160.88130.63140.25
2 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)148.50160.88213.13229.63299.75380.88213.13229.63148.50160.88130.63140.25
2 adult + 2 Chd (07-13.99)148.50160.88213.13229.63299.75380.88213.13229.63148.50160.88130.63140.25
3 adult + 1 Chd (02-06.99)160.38173.75230.18248.00323.73411.35230.18248.00160.38173.75141.08151.47
3 adult + 1 Chd (07-13.99)190.08205.92272.80293.92383.68487.52272.80293.92190.08205.92167.20179.52
APP 2-Bedroom VIP-min 2; max 2 ad01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in APP 2-Bedroom VIP HB34.9337.6850.8855.0072.8892.1350.8855.0034.9337.6830.2532.45
Rent APP 2-Bedroom VIP (4 Adults)139.70150.70203.50220.00291.50368.50203.50220.00139.70150.70121.00129.80
Комунална такса по лице на ноќ /возрасни и деца од 7 до 13.99 години/:         0,28 EUR
ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера во ресторан "Katarino: -145.00 € за возрасен и 75.00 € за дете од 7 до 13.99 години, дете од 2-6.99 - бесплатно.
Новогодишна вечера во ресторан "Club 840" -165.00 € за возрасен и 85.00 € за дете од 7 до 13.99 години, дете од 2-6.99 - бесплатно.
Минимум престој (ноќи)757575757575
Отказ1010212130302121101077
Пенали за отказ (ноќи)50%50%100%100%100%100%100%100%50%50%11
NO show пенали (ноќи)100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

Цената вклучува:

  • Сместување, појадок / вечера - шведска маса;
  • Бесплатно користење на SPA центар / внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфраред сауна, Kneipp бања, Hot stone, ледена фонтана, лакониум, арома парна бања, Shuttle трансфер до гондола лифт.

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 & 14=12
За престој во период 01.12-25.12.2018, и од 01.03.2019 до крајот на сезоната

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

KATARINO SPA 4*HB
DBL ROOM Without Balcony-min 2; max 2+1 01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
 Sunday - ThursdayFriday - SaturdaySunday - ThursdayFriday - SaturdaySunday - ThursdayFriday - SaturdaySunday - ThursdayFriday - SaturdaySunday - ThursdayFriday - SaturdaySunday - ThursdayFriday - Saturday
p.p. in DBL Without Balcony HB51.7063.8069.8586.9094.05119.9069.8586.9051.7063.8046.7556.10
SGL ROOM Without Balcony 81.40104.50117.70150.70167.20216.70117.70150.7081.40104.5070.4090.20
DBL ROOM Without Balcony 103.40127.60139.70173.80188.10239.80139.70173.80103.40127.6093.50112.20
1 adult + 1 Chd (02-06.99)81.40104.50117.70150.70167.20216.70117.70150.7081.40104.5070.4090.20
1 adult + 1 Chd (07-13.99)87.89108.46118.75147.73159.89203.83118.75147.7387.89108.4679.4895.37
1 adult + 2 Chd (02-06.99) 81.40104.50117.70150.70167.20216.70117.70150.7081.40104.5070.4090.20
1 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)87.89108.46118.75147.73159.89203.83118.75147.7387.89108.4679.4895.37
1 adult + 2 Chd (07-13.99) 113.74140.36153.67191.18206.91263.78153.67191.18113.74140.36102.85123.42
2 adult + 1 Chd (02-06.99)103.40127.60139.70173.80188.10239.80139.70173.80103.40127.6093.50112.20
2 adult + 1 Chd (07-13.99)129.25159.50174.63217.25235.13299.75174.63217.25129.25159.50116.88140.25
DBL ROOM With Balcony-min 2; max 2+1 01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in DBL ROOM With Balcony HB59.4074.2581.95102.85112.75144.1081.95102.8559.4074.2552.8064.90
SGL ROOM With Balcony 95.70125.40141.90182.60202.40266.20141.90182.6095.70125.4082.50106.70
DBL ROOM With Balcony 118.80148.50163.90205.70225.50288.20163.90205.70118.80148.50105.60129.80
1 adult + 1 Chd (02-06.99)95.70125.40141.90182.60202.40266.20141.90182.6095.70125.4082.50106.70
1 adult + 1 Chd (07-13.99)100.98126.23139.32174.85191.68244.97139.32174.85100.98126.2389.76110.33
1 adult + 2 Chd (02-06.99) 95.70125.40141.90182.60202.40266.20141.90182.6095.70125.4082.50106.70
1 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)100.98126.23139.32174.85191.68244.97139.32174.85100.98126.2389.76110.33
1 adult + 2 Chd (07-13.99) 130.68163.35180.29226.27248.05317.02180.29226.27130.68163.35116.16142.78
2 adult + 1 Chd (02-06.99)118.80148.50163.90205.70225.50288.20163.90205.70118.80148.50105.60129.80
2 adult + 1 Chd (07-13.99)148.50185.63204.88257.13281.88360.25204.88257.13148.50185.63132.00162.25
JUNIOR SUITE-min 2; max 2+2 or 3+101.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in JUNIOR SUITE HB 64.9081.9590.75114.95125.95162.2590.75114.9564.9081.9557.2070.95
Rent JUNIOR SUITE (2 Adults)129.80163.90181.50229.90251.90324.50181.50229.90129.80163.90114.40141.90
JUNIOR SUITE + EXTRA BED (3 Adults)175.23221.27245.03310.37340.07438.08245.03310.37175.23221.27154.44191.57
2 adult + 1 Chd (02-06.99)129.80163.90181.50229.90251.90324.50181.50229.90129.80163.90114.40141.90
2 adult + 1 Chd (07-13.99)162.25204.88226.88287.38314.88405.63226.88287.38162.25204.88143.00177.38
2 adult + 2 Chd (02-06.99)162.25204.88226.88287.38314.88405.63226.88287.38162.25204.88143.00177.38
2 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)162.25204.88226.88287.38314.88405.63226.88287.38162.25204.88143.00177.38
2 adult + 2 Chd (07-13.99)162.25204.88226.88287.38314.88405.63226.88287.38162.25204.88143.00177.38
3 adult + 1 Chd (02-06.99)175.23221.27245.03310.37340.07438.08245.03310.37175.23221.27154.44191.57
3 adult + 1 Chd (07-13.99)207.68262.24290.40367.84403.04519.20290.40367.84207.68262.24183.04227.04
APP 1-Bedroom -min 2; max 2+2 or 3+101.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in APP 1-Bedroom  HB75.3596.25107.80138.05152.35197.45107.80138.0575.3596.2566.0083.05
Rent APP 1-Bedroom (2 Adults)150.70192.50215.60276.10304.70394.90215.60276.10150.70192.50132.00166.10
APP 1-Bedroom + EXTRA BED (3 Adults)203.45259.88291.06372.74411.35533.12291.06372.74203.45259.88178.20224.24
2 adult + 1 Chd (02-06.99)150.70192.50215.60276.10304.70394.90215.60276.10150.70192.50132.00166.10
2 adult + 1 Chd (07-13.99)188.38240.63269.50345.13380.88493.63269.50345.13188.38240.63165.00207.63
2 adult + 2 Chd (02-06.99)188.38240.63269.50345.13380.88493.63269.50345.13188.38240.63165.00207.63
2 adult + 2 Chd (07-13.99)(02-06.99)188.38240.63269.50345.13380.88493.63269.50345.13188.38240.63165.00207.63
2 adult + 2 Chd (07-13.99)188.38240.63269.50345.13380.88493.63269.50345.13188.38240.63165.00207.63
3 adult + 1 Chd (02-06.99)203.45259.88291.06372.74411.35533.12291.06372.74203.45259.88178.20224.24
3 adult + 1 Chd (07-13.99)241.12308.00344.96441.76487.52631.84344.96441.76241.12308.00211.20265.76
APP 2-Bedroom VIP-min 2; max 2 ad01.12-20.1221.12-27.1228.12-03.0104.01-16.0217.02-09.0310.03-11.04
p.p. in APP 2-Bedroom VIP HB44.2857.4864.6383.3392.13120.7364.6383.3344.2857.4838.2349.23
Rent APP 2-Bedroom VIP (4 Adults)177.10229.90258.50333.30368.50482.90258.50333.30177.10229.90152.90196.90
Комунална такса по лице на ноќ /возрасни и деца од 7 до 13.99 години/:          0,28 EUR
ЗАДОЛЖИТЕЛНО!
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 
Новогодишна вечера во ресторан "Katarino: -145.00 € за возрасен и 75.00 € за дете од 7 до 13.99 години, дете од 2-6.99 - бесплатно.
Новогодишна вечера во ресторан "Club 840" -165.00 € за возрасен и 85.00 € за дете од 7 до 13.99 години, дете од 2-6.99 - бесплатно.
Минимум престој123333331212
Отказ1010212130302121101077
Пенали за отказ (ноќи)50%50%100%100%100%100%100%100%50%50%11
NO show пенали (ноќи)100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%

Цените се изразени во евра

Цената вклучува:

  • Сместување, појадок / вечера - шведска маса;
  • Бесплатно користење на SPA центар / внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфраред сауна, Kneipp бања, Hot stone, ледена фонтана, лакониум, арома парна бања, Shuttle трансфер до гондола лифт.

Задолжително!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk