MARIA ANTOANETA

stars
http://www.maria-antoaneta.com/
2770, Bansko, Bulgaria, Str. "Stragite" N8
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Се наоѓа во близина на реката, Марија-Антоанета е на само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и Банско Мол. На имотот има голема тераса со градина со сезонски отворен базен.

Сите единици имаат бања и телевизор со рамен екран со кабелски канали. Неколку имаат и кујна, балкон и дневна соба. Мебелот е со природни кафеави тонови.

Со поглед на реката и околните планини може да се ужива додека се појадува. Ресторани, продавници и кафулиња може да се посетат во центарот на градот, кој е оддалечен на 700 m.

Гостите имаат можност за бесплатен паркинг на самото место или подземен паркинг со доплата. Трансфери и изнајмување на автомобили може да се организира на барање.

далечина од

Далечина од центарот: 2 km
Жичара: 500 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Сеф на рецепција
Рент-а-кар
Лифт
Лоби бар
Ски гардeробер
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.828208298008896
Y координати: 23.47579300403595

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар
Extras:
6=5; 7=6; 8=7; 9=8; 10=8; 11=9;
* * * Минимум 2 ноќевања

Тип на сместување17.04-09.0910.09-30.11
 HB+ALLHB+ALL
Double room17.221.018.222.0


Цените се по лице и вклучуваат:
Ноќевање по лице на AI
Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, паркинг.

Намалувања:
Деца до 5,99 години се бесплатни на AI
1во Дете од 6 до 11.99 на дополнително легло - бесплатно
2ро Дете од 6 до 11,99 години на дополнително легло - плаќа 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнително легло - плаќа 70% од редовното легло
Деца од 6-11,99 на редовно легло - немаат попуст

Доплати:
За сместување во Apartment - 11 EUR по соба на ноќ
За Mountain View -4 EUR по соба на ден
За миленици под 10 kg - 6 EUR на ден
Подземна гаража - 6 EUR / 24 h
Baby cot - 24 EUR на ден

Максимум сместување
Double room - 2 возрасни
Sigle room - 1 возрасен
Junior Suite - 2 +1 / 3 возрасни
One bedroom apartament - 2 возрасни + 2 деца до 13,99 години / 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години / 4 возрасни
Two bedroom apartament - 4 возрасни + 2 деца до 13,99 години / 6 возрасни


Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk