SPA HOTEL EMERALD

stars
http://www.spahotelemerald.com
Pirin str, Bansko 2770
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

Хотел Емералд се наоѓа непосредно спроти почетката станица на ски гондолата од каде се гледат снежните врвори на Пирин планина.

Хотелот нуди 140 пространи и елегантни соби. На располагање се 52 двокреветни соби, 25 фамилијарни соби, 8 студија, 45 апартмани со една спална и 10 апартмани со 2 спални. Сите се убаво и модерно опремени со прекрасен поглед кон планината Пирин. Опремени се со телефон, фрижидер, кабловска телевизија, купатило, тераса, кијнски дел.

Во склоп на хотелот можете да играте биљард, а на располагање Ви е и услуга за изнајмување ски опрема и велосипеди. Сандански се наоѓа на 33 км од хотелот Емералд, а Добриниште е на 7 км оддалеченост.

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Ресторан
Бар во хотелот
Интернет Кафе
24 часовна услуга во соба
Лоби бар
Рецепција 24/7
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Билијард

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Мини Бар
Бања/Тоалет
Бањарки и папучи
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.826525
Y координати: 23.479362

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум
SPA HOTEL EMERALD 4* - BANSKO
http://www.spahotelemerald.com/
Дополнителни попусти:

7=

6, 8=7, 9=8, 10=9, 12=10, 13=11, 14=12, 15=13 ... Валидно за пристигнувања од 01.03.2016 - 25.03.2016

HB+ALL Drinks
DBL-минимум 2; максимум 2+1/3 лицa22.12.-26.12.16;
04.01.-11.01.17
27.12.-03.01.1712.01-31.01.17;
14.02.-25.03.17
01.02.-13.02.17
Минимум престој 1511
По лице во DBL HB+ALL Drinks43,254,030,236,7
SGL73,4108,051,862,6
DBL 86,4108,060,573,4
DBL + EXTRA BED116,6145,881,699,1
1 adult+ 1 Chd (2-12,99)69,186,448,458,8
2 adults + 1 Chd (2-12,99)97,2118,871,384,2
Family Room-минимум  2+2/3; максимум 2+2/3+1/4 лица22.12.-26.12.16;
04.01.-11.01.17
27.12.-03.01.1712.01-31.01.17;
14.02.-25.03.17
01.02.-13.02.17
Минимум престој 1511
По лице во Family Room
HB+ALL Drinks 
43,254,030,236,7
Family Room /3 adults/ 129,6162,090,7110,2
Family Room /4 adults/159,8199,8111,9135,9
2 adult+ 2 Chd (2-12,99)129,6162,090,7110,2
3 adult+ 1 Chd (2-12,99)151,2189,0105,8128,5
APP 1-Bedroom-минимум 2; максимум 2+2/3+1 лица22.12.-26.12.16;
04.01.-11.01.17
27.12.-03.01.1712.01-31.01.17;
14.02.-25.03.17
01.02.-13.02.17
Минимум престој 1511
По лице во APP 1-Bedroom
HB+ALL Drinks 
48,659,435,642,1
APP 1-Bedroom 97,2118,871,384,2
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 adults/131,2160,496,2113,7
2 adult+ 1 Chd (2-12,99)108,0129,682,195,0
2 adult+ 2 Chd (2-12,99)118,8140,492,9105,8
3 adult+ 1 Chd (2-12,99)142,0171,2107,0124,5
APP 2-Bedroom-минимум 4; максимум 4+2/5+1 лица22.12.-26.12.16;
04.01.-11.01.17
27.12.-03.01.1712.01-31.01.17;
14.02.-25.03.17
01.02.-13.02.17
Минимум престој 1511
RENT APP 2-Bedroom HB+ALL Drinks /4 Adults/ /up to 6 persons/183,6216,0129,6162,0
4 adult+ 1 Chd (2-12,99)183,6216,0129,6162,0
4 adult+ 2 Chd (2-12,99)183,6216,0129,6162,0
5 adult+ 1 Chd (2-12,99)183,6216,0129,6162,0
Доплата за Новогодишна вечера  за возрасен / за дете 2-12,99 ЗАДОЛЖИТЕЛНА70,00 / 45,00
Минимум престој  3  
Пенали за отказ1211
NO show пенали 2322
HB + ALL INCLUSIVE DRINKS   програм во хотел EMERALD SPA- Bansko   
Вклучено: 
Шведска маса за појадок и вечера
Главен ресторан 
08:00 – 10:00 појадок  
18:00 – 20:00 вечера 
Пијалоци кои се служат за појадок: вода, топли пијалоци/чај, кафе, какао, млеко, капучино, џусеви/
Пијалоци кои се служат за вечера: вода, топли пијалоци/чај, кафе, какао, млеко, капучино, џусеви, вино/
LOBBY BAR 
10:00 – 22:00  
Топли пијалоци, џусеви, сокови, точено пиво, вино и локален алкохол. 
Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ
Цената е дадена во евра (€), за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

Цените не се валидни за време на велигденските и првомајските празници!
>

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
2. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
3. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
4. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
6. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 34 345 212
marketing@atlantis.com.mk