KEMPINSKI GRAND ARENA

stars
www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena
96 Pirin Street, 2770 Bansko
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација
Доживејте луксузен престој во најмодерниот зимски ресорт на Балканот и откријте ја мистеријата на еден од најзначајните културно историски центри во Бугарија. Сместен во срцето на Пирин планина, КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА е идеално место за Вашиот безгрижен одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини; во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски лифтот кој ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде.

Опис на собите:
Double Deluxe (35-40 m) има два кревети или еден брачен кревет, мини бар, клима, греење, ТВ, телефон, сеф, купатило.
Double Executive (40-42 m) има француски лежај, директен пристап до SPA&Welness центарот.
Јunior Suite (45 m) има брачен кревет, дневна соба, клима, сеф, мини бар, ДВД, купатило со туш кабина, балкон.
Deluxe Suite (70 m) има спална со француски лежај, дневна соба, клима, сеф, мини бар, балкон, ДВД, купатило со туш кабина, интернет.
Аlpine Suite (80 m) има одвоена спална со брачен кревет, дневна, клима, мини бар, сеф, ДВД, балкон, интернет, сауна и џакузи во тоалетот.

хотел

Контакт телефон на рецепсија: 0035974988888
Контакт телефон: 0035974988888
Контакт Факс: 00359074988560

далечина од

Далечина од центарот: 800 m
Жичара: 0 m

Хотелски содржини и услуги

Надворешен базен (бесплатно)
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Факс
Интернет
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Бар во хотелот
Интернет Кафе
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Број на сали за состаноци: 4
Салон за убавина
Велнес центар
Хотелски паркинг
Пристап за хендикепирани лица
Чадори и лежалки на базен
Детско катче
Лифт
Гаража на барање
Винарска Визба
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Вечерна музика
Куглана
Надворешен базен
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Јавање коњи
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Тениски терени
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Бежичен интернет
Простор за седење
Сеф во соба
Џакузи
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Балкон или Тераса

локација

X Координати: 41.82707905530193
Y координати: 23.478351831436157

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Ледена соба (бесплатно)
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес
СПА центар
Солариум
AlphaSphere сеанса
Редовен ценовник
BED AND BREAKFAST
Периоди01.12-21.12.201722.12-26.12.2017
ПрестојПеток и СаботаНедела-ЧетвртокМинимум 3 ноќевања
DBL DELUXE Town View
По соба на ноќ за 2 лица13183148,5
Single Room115,570139
DBL DELUXE Mountain View
По соба на ноќ за 2 лица14695166
Single Room13083157
Executive Room
По соба на ноќ за 2 лица168114210
Single Room153101192,5
Junior Suite
По соба на ноќ за 2 лица205139245
Single Room190126,5245
Deluxe Suite
По соба на ноќ за 2 лица251163298
Alpine Suite
По соба на ноќ за 2 лица296194350
Задолжително: Туристичка такса од 1€  по лице на ноќ
Дете од 0-5.99БесплатноБесплатноБесплатно
Дете од 6-11.99 год25€ на ноќ25€ на ноќ25€ на ноќ
Трет Возрасен45€ на ноќ45€ на ноќ45€ на ноќ
Доплата за Half Board27€ на ноќ27€ на ноќ27€ на ноќ
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62мкд.
*Цените не се валидни за празници.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Цена по лице за 5 ноќевања 579 509€ по лице со вклучен појадок и вечера

Период на патување: 11.01-19.01.2018

ЕКСЛУЗИВНА И ЕДИНСТВЕНА ПОНУДА
VIP SKI-IN & SKI-OUT
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА БАНСКО 5*
+ ЕДНА БЕСПЛАТНА ALPHA SPHERE СЕАНСА ИЛИ 20 МИНУТИ СОЛАРИУМ ПО СОБА ЗА ПРЕСТОЈ

7 ноќевања со појадок и вечера (HALF BOARD) во DOUBLE DELUXE

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe
2 ADL

Single
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години  не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години на доп. Легло

07.01-14.01.2018

7 HB

759

1518

1439

519

Бесплатно

259

259

14.01-21.01.2018

7 HB

759

1518

1439

519

Бесплатно

259

259

21.01-28.01.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

28.01-04.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

04.02-11.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

11.02-18.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

18.02-25.02.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

25.02-04.03.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

04.03-11.03.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

11.03-18.03.2018

7 HB

719

1438

1229

514

Бесплатно

257

257

18.03-25.03.2018

7 HB

719

1438

1229

514

Бесплатно

257

257

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ


4 или 5 ноќевања со појадок и вечера (HALF BOARD) во DOUBLE DELUXE 

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe
2 ADL

Single
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години  не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години на доп. Легло

03.01-07.01.2018

4 HB

469

938

729

299

Бесплатно

179

179

07.01-12.01.2018

5 HB

579

1158

905

375

Бесплатно

219

219

14.01-19.01.2018

5 HB

579

1158

905

375

Бесплатно

219

219

21.01-26.01.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

28.01-02.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

04.02-09.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

11.02-16.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

18.02-23.02.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

25.02-02.03.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

04.03-09.03.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

11.03-16.03.2018

5 HB

514

1028

797

367

Бесплатно

184

184

18.03-23.03.2018

5 HB

514

1028

797

367

Бесплатно

184

184

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ2 ноќевања (Викенд)  со појадок (BED AND BREAKFAST) во DOUBLE DELUXE 

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe
2 ADL

Single
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години  не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години на доп. Легло

05.01-07.01.2018

2 BB

247

494

460.2

104

Бесплатно

52

52

12.01-14.01.2018

2 BB

247

494

460.2

104

Бесплатно

52

52

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ*Доплата за HB (вечера) – 29€ по лице на ден
Наведените цени се изразени во евра по соба од ноќ.

Во цената е вклучено:
•7, 5, 4 или 2 ноќевања во стилно опремени Deluxe соби
•7, 5, 4 или 2 појадока и вечери на база “Шведска маса”
•Една бесплатна ALPH SPHERE сеанса по соба или 20 min солариум по соба.
•Користење на два типа на сауни – Финска и Био Сауна
•Користење на два типа на парна бања – Турска и Ароматизирана бања
•Користење на два затоплени базени - внатрешен и надворешен
•Користење на 2 вида џакузи (внатрешен и надворешен)
•Користење на фитнес центар
•Бесплатно користење на крпи за време на престојот во Спа центарот
•Користење на безжичен интернет

Ски ВИП КЕМПИНСКИ влез до ски лифтовите – За сите гости кој ќе ја купат ски влезницата од хотелот, Кемпински им гарантира приватен директен влез до гондолата, !!!БЕЗ ЧЕКАЊЕ!!!

 • Check in: после 15:00 – Check out: пред 12:00;
 • Паркинг 10€ на ден (32 паркинг места – нема можност за резервација на паркинг место );


Празнувајте ги велигденските празници со вашето семејство и пријатели на падините на Пирин Планина и уживајте во незаборавен одмор и луксузен престој 06.04.18 – 09.04.18

Deluxe T.View

Deluxe M.View

Executive

Junior Suite T.View

Junior Suite M.View

Deluxe Apartment

Alpine Apartment

Sng.

Dbl.

Sng.

Dbl.

Sng.

Dbl.

Sng./Dbl.

Sng./Dbl.

Sng./dbl.

Sng./Dbl.

 

114€

132€

123€

141€

141€

158€

182€

190€

230€

274€

Наведените цени се изразени во евра по соба од ноќ.

Во Велигденскиот пакет е вклучено :
- Богат појадок на шведска маса со повеќе од 100 компоненти
- Во недела, велигденско изненадување во собата
- Велигденска вечера на шведска маса во недела
- Една сесија Алфа Сфера или 20 мин.солариум по лице на престој
- 15% попуст за пијалоци во Лоби Барот од 17 до 19 часот во недела и понеделник
- бесплатно користење на внатрешен и надворешен базен
- бесплатно користење на внатрешно и надворешно џакузи
- бесплатно користење на Финска и Био сауна
- бесплатно користење на парна бања – Хамам и Арома бања
- бесплатно користење на фитнес сала
- бесплатно користење на детско катче
- бесплатно користење на интернет и користење на надворешниот паркинг према зафатеноста

Во пакетот НЕ е вклучено :
- Патничко осигурување
- Туристичка такса од 1€ по лице на ден, за лица над 1,99 год.

Пакетот е валиден за резервации направени за минимум 3 ноќевања, во период од 06.04-09.04.2018
Цените се дадени во евра и се пресметуваат по курс од  1€ = 62 ден.
BED AND BREAKFAST
Тип на собаНедела-
Четврток
Петок и Сабота
(мин 3 ноќевања)
Мин.
7 ноќевања
Недела-
Четврток
Петок и Сабота
(мин 3 ноќевања)
Мин.
7 ноќевања
Понеделник - Недела
Спец понуда за мин 3 ноќевања & 5=4; 7=6
Понеделник - Недела
Спец понуда за мин 3 ноќевања & 5=4; 7=6
02.01-17.02.201818.02-10.03.201811.03-24.03.201825.03-09.04.2018
Deluxe RoomTown View169.6205.2168.5144.7205.2154.4142.6116.6
Mountain View184.7220.3185.8157.7220.3171.7159.8125.3
Executive Room199.8249.5203.0184.7249.5189.0177.1142.6
Junior SuiteTown View230.0278.6225.7205.2278.6206.3194.4159.8
Mountain View241.9293.8243.0218.2293.8223.6211.7168.5
SuitesDeluxe284.0345.6280.8272.2345.6275.4254.9203.0
Alpine320.8388.8324.0324.0388.8327.2306.7246.2
Дете 0-5.99 год.БесплатноБесплатноБесплатноБесплатноБесплатноБесплатноБесплатноБесплатно
Дете 6-11.99 год.2222222222222222
Трет Возрасен4444444444444444
Доплата за НВ30.530.530.530.530.530.52929
Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ
Наведените цени се изразени во евра по соба од ноќ.


цени за период пролет - есен 2018
периодсезони / денови од неделатаdeluxe roomsexecutive roomjunior suitesuitesextra bed
town viewmoun.viewt.vm.vdeluxe suitealpine suite
sng.dbl.sng.dbl.sng.dbl.sng./dbl.sng./dbl.sng./dbl.sng./dbl.
25.05.18 - 30.06.18Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд85,195,4595,45104,65113,85124,2142,6152,95190,9263,3546
Недела - Четврток 72,4581,6581,6590,85101,2110,4129,95139,15167,9239,246
01.07.18 - 02.08.18 Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд110,4119,6119,6129,95139,15148,4167,9177,1216,2287,546
Недела - Четврток 95,45104,65104,7113,85124,2133,4152,95162,15200,1277,1546
03.08-11.08Понеделник - Недела110,4119,6119,6129,95139,15148,4167,9177,1216,2287,546
12.08.18 - 08.09.18Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд110,4119,6119,6129,95139,15148,4167,9177,1216,2287,546
Недела - Четврток 95,45104,65104,7113,85124,2133,4152,95162,15200,1277,1546
09.09.18 - 30.11.18Петок - Сабота   минимум 2 ноки престој за викенд85,195,4595,45104,65113,85124,2142,6152,95190,9263,3546
Недела - Четврток 72,4581,6581,6590,85101,2110,4129,95139,15167,9239,246
Во цената е вклучено
 • 60 дена однапред направена резервација
 • цените се дадени по соба на ден со вклучен појадок
 • вклучено бесплатно користење на 2 типа на сауна (Финска, Био сауна)
 • вклучено бесплатно користење на парни бањи ( Турска бања, арома парна бања)
 • вклучена ледена соба и фитнес сала
 • вклучено користење на детско катче
 • интернет

Во цената не е вклучено
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса за сите лица над 1,99 год. - 1,67€ по лице на ден (задолжително)

Доплати
 • * доплата за вечера - петок & сабота - 27€ по лице на ноќ
 • ** доплата за вечера - недела & четврток - 25€ по лице на ноќ
 • *** доплата за вечера - 01.08.-31.08 - понеделник & недела - 27€ по лице на ноќ
 • (доколку нема соодветен број на клиенти во хотелот на услуга полупансион - вечерата се служи на 3 степено мени
 • доплата за вечера за деца од 0 до 5,99 год - бесплатно / доплата за вечера за деца од 6 до 11,99 - -50% од цената за возрасен

Напомена
 • * максимум 1 дете сместување во deluxe, executive, junior suite соби
 • * второ дете можно сместување во Deluxe Suite или Alpine Suite
 • - доплата за дете од 0 до 5,99 год. на дополнително легло со појадок - бесплатно
 • - доплата за дете од 6 до 11,99 год. на дополнително легло со појадок - 25€

Deluxe / Executive / Junior SuiteDeluxe / Alpin Suite
1adl + 1 chd (0-5,99) - single room1adl + 1 chd (0-5,99 or 6-11,99) - suite rates
1adl + 1 chd (6 - 11,99) - double room1adl + 2 chd (0 - 5,99) - suite rates
1adl + 2 chd (0 - 5,99) - single room1adl + 2 chd (6 - 11,99) - suite rates + 25 EUR
1adl + 2 chd (6 - 11,99) - double room + 25 EUR1adl + 2 chd (0-5,99 & 6-11,99) - suite rates
1adl + 2 chd (0-5,99 & 6-11,99) - double room2adl + 1 or 2 chd (0-5,99) - suite rates
2adl + 1 chd (0 - 5,99) - double room2adl + 2 chd (6-11,99) - suite rates + 50 EUR
2adl + 1 chd (6 - 11,99) - double room + 25 EUR2adl + 1chd(6-11,99) or 2chd(0-5,99)&1chd(6-11,99) - suite rates + 25 EUR
специјална понуда
 • период 25.05-30.06 - децата до 11,99 год. Се сместуваат бесплано на дополнително легло со двајца возрасни лица
 • период 25.05-30.11.18 освен за периодот 03.08-11.08
 • * при резервирање на 3 ноки за време на викенд, се пресметува по неделна цена
 • ** една бесплатна вечера на 3 степено мени, која се служи на вториот ден од престојот
 • *** -15% попуст за консумација во Лоби Барот во време од 17 до 19 часот
 • **** бесплатен надворешен обезбедуван паркинг
 • период од 25.05 - 30.06 / 09.09 - 30.11.2018 - попуст 7=6 / бесплатен упгрејд на соба / бесплатен ран chack in и доцен chack out до 14 часот

цени со попуст за период пролет - есен 2018
периодсезони / денови од неделатаdeluxe roomsexecutive roomjunior suitesuitesextra bed
town viewmoun.viewt.vm.vdeluxe suitealpine suite
sng.dbl.sng.dbl.sng.dbl.sng./dbl.sng./dbl.sng./dbl.sng./dbl.
25.05.18 - 30.06.18Понеделник - Недела63,2570,1577,0583,9590,8597,75103,5117,3143,75194,3546
01.07.18 - 02.08.18 Понеделник - Недела83,9590,8597,75103,5110,4117,3124,2138171,35221,9546
00000000000
03.08-11.08Понеделник - Недела83,9590,8597,75103,5110,4117,3124,2138171,35221,9546
12.08.18 - 08.09.18Понеделник - Недела83,9590,8597,75103,5110,4117,3124,2138171,35221,9546
09.09.18 - 30.11.18Понеделник - Недела63,2570,1577,0583,9590,8597,75103,5117,3143,75194,3546
Во цената е вклучено -
 • 60 дена однапред направена резервација
 • цените се дадени по соба на ден со вклучен појадок
 • вклучено бесплатно користење на 2 типа на сауна (Финска, Био сауна)
 • вклучено бесплатно користење на парни бањи ( Турска бања, арома парна бања)
 • вклучена ледена соба и фитнес сала
 • вклучено користење на детско катче
 • интернет

Во цената не е вклучено -
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса за сите лица над 1,99 год. - 1,67€ по лице на ден (задолжително)

Доплати
 • * доплата за вечера - петок & сабота - 27€ по лице на ноќ
 • ** доплата за вечера - недела & четврток - 25€ по лице на ноќ
 • *** доплата за вечера - 01.08.-31.08 - понеделник & недела - 27€ по лице на ноќ
 • (доколку нема соодветен број на клиенти во хотелот на услуга полупансион - вечерата се служи на 3 степено мени
 • доплата за вечера за деца од 0 до 5,99 год - бесплатно / доплата за вечера за деца од 6 до 11,99 - -50% од цената за возрасен

Напомена -
 • * максимум 1 дете сместување во deluxe, executive, junior suite соби
 • * второ дете можно сместување во Deluxe Suite или Alpine Suite
 • - доплата за дете од 0 до 5,99 год. на дополнително легло со појадок - бесплатно
 • - доплата за дете од 6 до 11,99 год. на дополнително легло со појадок - 25€

Deluxe / Executive / Junior SuiteDeluxe / Alpin Suite
1adl + 1 chd (0-5,99) - single room1adl + 1 chd (0-5,99 or 6-11,99) - suite rates
1adl + 1 chd (6 - 11,99) - double room1adl + 2 chd (0 - 5,99) - suite rates
1adl + 2 chd (0 - 5,99) - single room1adl + 2 chd (6 - 11,99) - suite rates + 25 EUR
1adl + 2 chd (6 - 11,99) - double room + 25 EUR1adl + 2 chd (0-5,99 & 6-11,99) - suite rates
1adl + 2 chd (0-5,99 & 6-11,99) - double room2adl + 1 or 2 chd (0-5,99) - suite rates
2adl + 1 chd (0 - 5,99) - double room2adl + 2 chd (6-11,99) - suite rates + 50 EUR
2adl + 1 chd (6 - 11,99) - double room + 25 EUR2adl + 1chd(6-11,99) or 2chd(0-5,99)&1chd(6-11,99) - suite rates + 25 EUR

специјална понуда
 • период 25.05-30.06 - децата до 11,99 год. Се сместуваат бесплано на дополнително легло со двајца возрасни лица
 • период 25.05-30.11.18 освен за периодот 03.08-11.08
 • * при резервирање на 3 ноки за време на викенд, се пресметува по неделна цена
 • ** една бесплатна вечера на 3 степено мени, која се служи на вториот ден од престојот
 • *** -15% попуст за консумација во Лоби Барот во време од 17 до 19 часот
 • **** бесплатен надворешен обезбедуван паркинг
 • период од 25.05 - 30.06 / 09.09 - 30.11.2018 - попуст 7=6 / бесплатен упгрејд на соба / бесплатен ран chack in и доцен chack out до 14 часот

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk