BALKAN JEWEL

stars
Разлог

Име на сместување
Држава
Дестинација

ХОТЕЛ BALKAN JEWEL 

Лоциран во долината на Разлог и опкружен со планините Пирин и Рила, комплекот е изграден во традиционален стил и е 
Гостите на хотелот можат да го користат ДВД-то и книгите, понудени во Balkan Jewel Resort.

ОПИС НА СОБИТЕ

Целосно опремен со кујна, ТВ, телефон. Повеќето апартмани имаат и камин и балкон. 
Вкупно 160 соби: Studios (~36 m2), One Bedroom Apartments (~50 m2), Two Bedroom Apartments (~80 m2).
Во собите: греење, TV LCD, мини-фрижидер, сеф, када/туш, фен.
One Bedroom Apartment - кујна, дневна соба со софа и спална.
Two Bedroom Apartment - кујна, дневна соба со софа и 2 спални соби.

 

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:

Хотелот има лоби бар, ресторан, спа центар, фитнес центар, загреан внатрешен базен, и сезонски надворешен базен. 
Има и играчница за деца, со соба за игри. Рент-а-кар и ски опрема за наем се исто така достапни во хотелот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Хотелски содржини и услуги

Интернет
Интернет
Интернет
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7
Градина
Градина
Градина

Активности во близина на хотелот

Надворешен базен
Надворешен базен
Надворешен базен
Билијард
Билијард
Билијард

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Оддел за непушачи во ресторан
Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Појадок (швед. маса)
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)
Вечера (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
ТВ
Кујна
Кујна
Кујна
Сеф во соба
Сеф во соба
Сеф во соба
Мини Бар
Мини Бар
Мини Бар
Фен
Фен
Фен
Греење
Греење
Греење
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Клима Уред
Клима Уред
Клима Уред
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи
Бањарки и папучи

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Зона за третмани
Надворешен базен (бесплатно)
Надворешен базен (бесплатно)
Надворешен базен (бесплатно)
Сауна
Сауна
Сауна
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Зона за релаксирање
Фитнес
Фитнес
Фитнес

BALKAN JEWEL RESORT & SPA 4*


Early booking:

15% за резервации направени и уплатени 100% до 31.03
10% за резервации направени и уплатени 100% до 31.05

Дополнителни попусти:

7=6; 10=8; 14=11

* Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустите само во периоди 01.04-30.06 и 01.10-30.11

Редовна понуда од 01.04.2019

BALKAN JEWEL 3*RO/BB/HB
STUDIO -min 2; max 2 pax01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent STUDIO (Rent 2 pax) RO25.327.525.3
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)19.823.119.8
1 Adult + 1 Chd (06-11,99)25.327.525.3
APP 1-Bedroom- min 2; max 2+2 or 3 ad01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent APP 1-Bedroom /2 pax/ RO31.935.231.9
Rent APP 1-Bedroom /3 adults/38.541.838.5
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)37.440.737.4
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)42.946.242.9
APP 2-Bedroom- min 4; max 4+2 or 5 ad01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent APP 2-Bedroom /4 pax/ RO42.947.342.9
Rent APP 2-Bedroom /5 adults/49.553.949.5
4 Adults + 1 Chd (06-11,99)48.452.848.4
4 Adults + 2 Chd (06-11,99)53.958.353.9
STUDIO -min 2; max 2 pax01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent STUDIO (Rent 2 pax) BB31.935.231.9
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)23.126.423.1
1 Adult + 1 Chd (06-11,99)31.935.231.9
APP 1-Bedroom- min 2; max 2+2 or 4 ad01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent APP 1-Bedroom /2 pax/ BB38.541.838.5
Rent APP 1-Bedroom /3 adults/48.451.748.4
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)46.249.546.2
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)53.957.253.9
APP 2-Bedroom- min 4; max 4+2 or 3 ad01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent APP 2-Bedroom /4 pax/ BB57.261.657.2
Rent APP 2-Bedroom /5 adults/67.171.567.1
4 Adults + 1 Chd (06-11,99)64.969.364.9
4 Adults + 2 Chd (06-11,99)72.67772.6
STUDIO -min 2; max 2 pax01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent STUDIO (Rent 2 pax) HB49.551.749.5
SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-6,99 y.o.)30.840.730.8
1 Adult + 1 Chd (06-11,99)49.551.749.5
APP 1-Bedroom- min 2; max 2+2 or 3 ad01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent APP 1-Bedroom /2 pax/ HB58.359.458.3
Rent APP 1-Bedroom /3 adults/7778.177
2 Adults + 1 Chd (06-11,99)70.471.570.4
2 Adults + 2 Chd (06-11,99)82.583.682.5
APP 2-Bedroom- min 4; max 4+2 or 5 ad01.04-30.0601.07-30.0901.10-22.12
Rent APP 2-Bedroom /4 pax/ HB92.496.892.4
Rent APP 2-Bedroom /5 adults/111.1115.5111.1
4 Adults + 1 Chd (06-11,99)104.5108.9104.5
4 Adults + 2 Chd (06-11,99)116.6121116.6
Откази 333
Откази пенали во ноќи 111

Цените се изразени во евра

Напомена:

  • * Не е валидно за периоди 25.04-29.04; 01.05-07.05; 23.05-27.05

Понуда Велигден

BALKAN JEWEL 3*, BANSKO 25.04-29.04
2 ноќи 3 ноќи 4 ноќи 
Цена по лице во  EURBB HB BB HB BB HB
Studio (min. 2 pax)/ 2 Bedroom App (min 4pax)41.0358.03557869102
1-bed ap. (min 2 pax)47.0367.01659482.05119
дете до  5,99 гFree FreeFree 
Дете од  6 до  11,99 г13.0222203327.0543
Возрасен на дополнително легло1935.02285237.0470.04

Цените се изразени во евра

Доплати:

  • Доплата за Празничен Велигденски ручек 28.04: 22,5 EUR по лице - задолжителнo.

Понуда - 1ви Мај

BALKAN JEWEL 3*, BANSKO 01.05-07.05 and 23.05-27.05
2 ноќи3 ноќи5 ноќи
Цената е дадена по лице во  EURBB HB BB HB BB HB
Studio (min. 2 pax)/ 2 Bedroom App (min 4pax)3249.0546.027275117
1-bed ap. (min 2 pax)38.0556.0156.0182.0591.03133.01
Дете до  5,99 гБесплатно Бесплатно Бесплатно 
Дете од  6 до  11,99 г13.022220323354
Возрасен на дополнително легло 1835.02285246.0287

Цените се изразени во евра

Доплати:

  • Доплата за ручек за Ѓурговден на 06.05 : 19,80 EUR по лице - задолжително.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО!

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk